Co vidět a kam se vydat v Birminghamu?

9225
Centrum Birminghamu v Anglii | phartisan/123RF.com
Centrum Birminghamu v Anglii | phartisan/123RF.com

Věděli jste, že Birmingham je druhé největší město ve Velké Británii? Naleznete jej přímo v jejím srdci a pochlubit se může velkou průmyslovou historií. Nicméně, co bylo, bylo, dnes je Birmingham moderní pulzující město.

Jde o jedno z nejnavštěvovanějších anglických měst, sténající po celý rok pod náporem turistů. Skvělé místo pro dovolenou, práci, život, zábavu i poznávání, právem pokládané za “Obchoďák světa”.

Birmingham byste rozhodně měli navštívit!

Jelikož Birmingham bývalo především průmyslové město, nemůže se proto pochlubit nějakou romantickou malebností, zato se však může pochlubit velmi zajímavou architekturou a přibližně 571 parky, 6 miliony stromy, Botanickou zahradou v centru města a nejspíše také i největším městským parkem v celé Evropě. Zahrada si udržuje svůj původní ráz již od roku 1829, zatímco nedaleká Winterbourne Botanická zahrada v Edgbastonu se drží neformálního edwardiánského rázu. Díky velkému počtu zeleně tu naleznete i spoustu volně žijící zvěře, přičemž se mnohdy jedná o vzácné a chráněné jedince.

Co si v Birminghamu nesmíte nechat ujít

Vodní kanály v Birminghamu | tupungato/123RF.com
Vodní kanály v Birminghamu | tupungato/123RF.com
  1. Birmingham je velmi inspirativní město, což dokazuje i skutečnost, že se objevuje ve velké řádce filmů. Proto pro vás to tak může být skvělá lokalita, kterou můžete důkladně prozkoumat, když půjdete po stopách filmu a budete hledat zdejší filmové scenérie.
  2. Birmingham je domovem několika architektonických skvostů. K těm největším patří futuristická knihovna a zářící nákupní centrum Selfridges Bullring.
  3. Dále byste měli vědět, že se ve městě nachází více kilometrů kanálů než v proslulých Benátkách. Neměli byste si proto nechat ujít možnost poznat město z lodi.
  4. Víte, že 40% britské bižutérie se vyrábí právě v Birminghamu v Jewellery Quarter, což je historická čtvrť plná dílen tvůrců.
  5. Při návštěvě Birminghamu byste si neměli nechat ujít návštěvu proslulé továrny na čokoládu, kde si můžete objednat tekutou čokoládu, marshmallow anebo jiné laskominy. Vše svět Cadbury dovolí.

Birmingham, město mnoha kultur

Birmingham bylo vždy živým městem a centrem kulturního dění. Za návštěvu tu proto rozhodně stojí i zdejší divadla a muzea umění, k nimž patří Baber Institute of Fine Arts, Birmingham Museum and Art Gallery, IKON Gallery a další. Velmi nevšední zdejší památkou, kterou byste neměli minout, je Sarehole Mill, který vám umožní poodhalit roušku zdejší průmyslové éry. Největší náboženskou památkou ve městě je pak Birminghamská Katedrála. Kromě ní tu však mají svůj svatostánek i Buddhisté, Muslimové, Židé, Hinduisté, Pravoslavní i Katolíci. Aby toho nebylo málo, k TOP atrakcím Birminghamu patří i další centra kulturního dění, jako Brindleypalace, National Indoor Arena, Symphony Hall, Birmingham Royal Ballet i B. Symphony Orchestra nebo NEC Arena. Všechny tyto místa jsou centra špičkové hudby a sportu.

Nakupování v Birminghamu

Nákupní centrum Selfridges Bullring v Birminghamu | phartisan/123RF.com
Nákupní centrum Selfridges Bullring v Birminghamu | phartisan/123RF.com

Jak jsme již na začátku zmínili, Birmingham je jeden ohromný obchoďák, v němž nebudete vědět, který obchod navštívit dřív. Pakliže se v Birminghamu vydáte za nákupy, začít byste měli v Bullring (jedno z největších nákupních center ve Velké Británii). Dalším velmi nevšedním obchodním domem je majestátný Great Western Arcade, v němž najdete celou řádku obchodů s historií sahající až do roku 1876. Další pěkné obchody najdete i na High Street a New Street.

Birmingham – skvělé nákupy i výtečné jídlo

V Birminghamu naleznete spoustu restaurací nabízející mezinárodní kuchyni. K výjimečným restauracím tu patří Balti Triangle, jež nabízí výtečné kari. V blízkosti Bullring se pak nachází skvělá orientální restaurace Chinatown. K další vyhlášené restauraci s Michelinskou hvězdou patří i Purnell, která nabízí výtečné mořské plody. Zajímavostí na zdejších restauracích je, že řada z nich nemá licenci na pití, a tak byste si je měli vzít pro jistotu své  vlastní.

Birmingham, město pulzující ve dne i v noci

Birmingham neutichá ani po setmění. Lidé tu míří do kin, divadel či opery; za živou hudbou do nikdy nespících hospod, klubů, barů a Arén, kde vystupují i světové legendy; do jednoho z třech klubů komedie, které jsou prý nejlepší v celé Británii nebo na taneční parkety, kde si můžete protančit střevíce.

Předchozí článekZajímavosti v Uzbekistánu – zajímavá místa a památky k vidění
Další článekŘecké ostrovy – dovolená na nejkrásnějších řeckých ostrovech