Mapa Nauru – kde leží Nauru?

0
1927

Nauru představuje nejmenší ostrovní stát světa. Vznikl roku 1968, kdy země získala nezávislost. Patří mezi členy Commonwealthu (sdružení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska). Nauru je významným nalezištěm fosfátů. Jeho těžba však zdevastovala velkou část území. Více než 75 % země je z tohoto důvodu neobyvatelná.

Ostrov má pěkné písečné pláže a čisté moře. A kam se vydat, budete-li chtít tuto zemi více poznat? Zajímavé je třeba jezero Buada (Buada Lagoon) se svým pěkným okolím, jeskyně Moqua Cave se sladkovodním jezerem Moqua Well (místní zdroj sladké vody), záliv Anibare s přístavem a plážemi či zátoka Buada Lagoon.

Místo je oblíbeným cílem potápěčů a věnovat se můžete i rybaření na otevřeném moři, nebo si udělat příjemný výlet. V zemi byste se měli domluvit anglicky.

Kde leží Nauru – poloha a základní geografické informace o Nauru

Jak jsme si uvedli v úvodu, Nauru je nejmenší ostrovní stát. Leží na stejnojmenném korálovém ostrově v Tichém oceánu a spadá do skupiny Mikronésie.

Nachází se 40 km jižně od rovníku a jižně od Marshallových ostrovů. Nejblíže k Nauru je ostrov Banaba vzdálený 300 km.

Reliéf země je převážně rovinatý, o čemž svědčí fakt, že nejvyšší bod dosahuje nadmořské výšky pouze 65 metrů. Je jím Coomang Ridge. Jde o korálový vápenec s ložisky fosfátů. Najdete ho v jihozápadní části ostrova. Nejnižší bod představuje Tichý oceán.

Podnebí v zemi je ovlivněné blízkostí rovníku. Je tu tedy horké a vlhké klima. Denní teploty sahají k 35oC.

Ostrov se rozkládá na ploše 21,3 km2. Vodní plocha má však 180 000 km2. V zemi žije zhruba 10 000 obyvatel. Stát nemá oficiální hlavní město. Neoficiálně lze za něj považovat Yaren nacházející se na jihu ostrova. Rozkládá se na ploše 1,5 km2 a žije tu 1 100 obyvatel.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here