Francouzská letoviska – oblíbené turistické cíle ve Francii

3412
Azurové pobřeží ve Francii | server/123RF.com
Azurové pobřeží ve Francii | server/123RF.com

Kdo kdy alespoň letmo neslyšel o Pyrenejích, Azurovém pobřeží, Burgundském víně, lokalitě Champagne, ostrově Korsika nebo Normandii? Na všech těchto místech, a nejen jich, turistický ruch Francie stojí a zároveň padá. Jde o vyhledávané lokality, které nabízí kromě vysněného odpočinku u modravých hladin moří i spousty historických památek a národních zvyků; vzpomeňme například na bitvu u Normandie za druhé světové války, při níž bylo zmařeno nespočet životů. Francie však nabízí daleko více, a to také v zimním období. Zejména Alpy – zvané jako Rhone Alpes – jsou tou pravou nirvánou pro všechny milovníky zimních sportů. Nechybí řada vleků, lanovek a stovky kilometrů sjezdovek.

Nejznámější města ve Francii

Ve Francii najdete opravdu vše. Ovšem kromě lahodných jídel, vynikajících vín a rozpálených pláží stojí za pozornost i celá řada městských lokalit. Jmenovitě například Cannes, toliko opěvované město zavánějící filmovými hvězdami, kasiny (nejznámější kasino Croisette), luxusními hotely a cestami lemovanými nádhernými palmami.

Ne každý však touží po návštěvě impulzivního a moderního místa. Pokud toužíte spíše po klidném odpočinku a výlety za historií, výbornou volbou se mohou stát města jako NiceRemeš, Lurdy, Antibes, Štrasburk, Carcassonne a řada dalších. Samozřejmě nezapomínáme ani na proslulou Paříž, o které najdete daleko více informací v samotné sekci této internetové stránky.

Tipy na výlety

Saint Tropez

Kdo by neznal malebné přímořské město Saint Tropez? Několikadílný film Četník ze St. Tropez proslavil toto letovisko po celém světě. Od doby vzniku zmíněného snímku přitom zažívá zlatou éru turismu. Nechybí jachtaři, celá řada atrakcí a především věhlasné několikakilometrové bílé pláže.

Francouzská Riviéra

O azurovém pobřeží alias Francouzské Riviéře již pár zmínek padlo. Hodí se však znovu podotknout, že jde o jedno z nejvyhledávanějších míst ve Francii. Cena zde sice na úkor zvyšujícího se luxusu dovolené stoupá, přesto se jí ale celá řada turistů nenechá odradit. Počasí je stálé a především horké, byť se lokalita nachází poblíž Alpských vrcholků.

Champagne

Srdce všech lahodných šampaňských. Ostatně název Champagne může nést pouze to „bublinkové“ víno, jehož hrozny byly vypěstovány ve stejnojmenné lokalitě a při jehož výrobě došlo k dodržení starodávného receptu. Bujaré oslavy se zde každopádně bez originálního šampaňského neobejdou.

Normandie

Okolí Normandie je turisty vyhledávané zejména díky (či snad kvůli) druhé větové válce, v níž došlo k pověstnému vylodění spojenců na Němci okupované pláže (například Omaha Beach). Dochovala se přitom řada historických památek, a to nejen z roku 1944. Pokud proto hledáte výlet za historií, je Normandie tou správnou volbou.

Rhone Alpes

Do Alp se chodí zejména lyžovat. Nechybí stovky kilometrů sjezdovek, lanovky, vleky a luxusní hotely. Turisté si však při návštěvě Rhone Alpes vytyčují ještě jeden cíl – nejvyšší horu zvanou jako Mont Blanc (4807 m). Její zdolání sice v dnešní době není nejobtížnější, přesto však vrcholek vyhledávají pouze otrlejší návštěvníci. V zimním období každopádně nemůžete snít o lepší dovolené, a to ať už si vyberete cokoliv.

Paříž

Pochopitelně ani Paříž nemůže chybět v repertoáru doporučovaných tipů k výletům. Jde o město s bohatou historií, vytříbeným vkusem a smyslem pro moderní umění. Ve světě známá Eiffelova věž je přitom jen špičkou krásy, kterou se může tato část Francie chlubit. Více informací naleznete v samostatné sekci věnované výhradně tomuto nezapomenutelnému městu.

Disneyland Paříž

Za zmínku dozajista stojí i slavný Disneyland, který se nachází v samém hlavním městě Francie, v Paříži. Jedná se o na evropské poměry unikátní atrakci, kterou dokáže nadchnout malé i velké.

Předchozí článekEiffelova věž – symbol celé Paříže
Další článekGrand Palais – pařížský Velký palác