Zajímavá místa v Cannes – co navštívit a vidět?

0
6178
Pobřeží v Cannes ve Francii | iconogenic/123RF.com
Pobřeží v Cannes ve Francii | iconogenic/123RF.com

Kdo by ještě před 100 lety řekl, že se z malé rybářské vesničky Cannes, v průběhu jednoho století, stane lukrativní a prosperující město, do něhož se bude sjíždět smetánka z celého světa. A hleďme, píše se rok 2016 a my můžeme říct, že Cannes bezesporu přesně k takovému místu patří již dobrých 60 let.

Město Cannes naleznete na jihu Francie přímo na francouzské riviéře. Původně šlo o malou poměrně nenápadnou rybářskou vesnici, která kdysi dávno patřila Ligurii a jež byla v minulosti spojena s legendami Saint-Honorat a mužem v železné masce. Její součást tvoří řada ostrovů známé jako Lerins, luxusní pláže a prvotřídní letoviska, které postupem času vesničku změnily ve světově proslulé místo, sídlo rusky a anglicky mluvících aristokratů, mnoha luxusních hotelů a bydlení pro bohaté.

V Cannes je dobře po celý rok

V jednadvacátém století Cannes představuje synonymum pro luxus a exkluzivitu. Jde o proslulé letovisko pro boháče s půvabnými plážemi, z nichž je mnoho soukromých, stylovými bulváry, elegantními hotely se špičkovými restauracemi s oceněním Michellin i přístaviště plné luxusních jachet. Po celý rok tu vládne mírné velmi příjemné klima, které vám umožňuje válet se na zdejších plážích od května do října. Je to prostě ráj.

Přístav v Cannes | amoklv/123RF.com
Přístav v Cannes | amoklv/123RF.com

Filmový festival Cannes

Jednou z největších a nejznámější atrakcích v Cannes je Filmový festival, který se zde koná již od roku 1946. Festival již 70 let městu přináší prestiž, lesk, peníze, luxus a celebrity. Každý rok v květnu se zde odehrává jeden z nejočekávanějších momentů spojený s červeným kobercem i záblesky fotoaparátů. Festival je ohromnou atrakcí nejen pro významné osobnosti, ale i pro turisty. V této době se zde pohybuje řada hvězd z celého světa.

Cannes vybízí k rozjímání

Pokud se vám tedy poštěstí a vy se dostanete do magického Cannes, neměli byste při své návštěvě vynechat jednu z nejelegantnějších ulic na francouzské Riviéře, bulvár lemovaný palmami, Boulevard de la Croisette.

Panoramatický výhled na Boulevard de la Croisette | kerenby/123RF.com
Panoramatický výhled na Boulevard de la Croisette | kerenby/123RF.com

Ohromující kulisu jí dotváří doprovod elegantních hotelů Belle Epoque, krásných vil a luxusních butiků. Bulvár začíná u Palais de Festivals a prochází okolo Rade de Cannes, která vás ohromí svou nádhernou pláží. Úchvatná promenáda vám dopřeje krásný výhled na záliv a ostrovy Lérins ve Středozemním moři. Boulevard de la Croisette nakonec končí u jachtařského přístavu, kde je zakotvena impozantní loď Neptune, která zde vytváří úchvatnou scenérii. Na pravé straně najdete kouzelný park Parc de a Roseraie a pohodové přístaviště Port Pierre Canto, kde kotví ty nejluxusnější lodě, jaké v současnosti můžete vidět. Toto místo je ostatně i výchozím bodem pro jachtařské soutěže pořádané v Cannes.

Staré město Le Suquet vás přenese zpět do minulosti

Když už budete v Cannes, měli byste poznat, z čeho dnešní přepychové rekreační centrum vyrostlo. Umožní vám to návštěva Le Suquet, jež vás přenese zpět do minulosti, přesněji do původní rybářské vesnice. Původní Cannes se nacházelo na svazích Mont Chevalier, tedy kousek nad zálivem. Jde vskutku o malebnou lokalitu umístěnou mezi kopci, která skýtá výjimečný výhled.

Staré Město se vyznačuje hustou spletí úzkých uliček, schodišti, zajímavými pozůstatky z minulosti a malebnými nádvořími. V jejím centru pak naleznete kostel z 11. století, Eglise du Suquet a strážní věž Tour du Mont Chevalier, která umožňuje spatřit úchvatné panorama. Za nákupy zde doporučujeme jít do Rue Meynadier, v níž naleznete spoustu skvělých obchodů i výtečných gurmánských koutů. Módu pak najdete o kousek dál na Rue d’Antibes.

Notre Dame Cannes

Kostel Notre Dame v Cannes | rh2010/123RF.com
Kostel Notre Dame v Cannes | rh2010/123RF.com

Nejvýznamnějším kostelem v Cannes je Notre-Dame de l’Espérance, jenž byl postaven v 16. století a uvnitř skrývá jedinečnou Madonnu z 17. století. Při vstupu do kostela si pak všimněte úžasné gotické klenby.

Musée de la Castre

Na kopci, s krásným výhledem na záliv, v Cannes pak najdete muzeum Musée de la Castre. V muzeu jsou uloženy středomořské starožitnosti, provensálské krajinomalby i primitivní umění. Uloženy jsou tu i exotické artefakty a hudební nástroje. Zajímavá je i věž z 12. století, která skýtá krásný rozhled do všech stran.

Pláže, skvělé místo k odpočinku

V Cannes naleznete také spoustu soukromých, ale i veřejných pláží, které vám umožní chytat bronz, relaxovat i sportovat. K veřejným plážím, které nepatří hotelům anebo vilám patří např. Beach Mace a Zamenhof Beach, které se nachází jen kousek od Boulevardu de la Croisette. Jde o pláže s poplatkem. Úplně zadarmo jsou pláže Plage de la Casino lemující Boulevard de la Croisette, La Bocca Beach a nádherná pláž se zlatým pískem je Moure Rouge Beach nacházející se poblíž rybářských přístavů.

Ostrovy Lérins

Pouhých 15 minut jízdy trajektem od Cannes se nachází ostrovy Lérins. Na hlavním ostrově Sainte Marguerite se odehrával příběh spojený s Mužem se železnou maskou a Saint Honorat, na tom menším se pak nachází klášter. Další jsou pak neobydlené.

Klášter na ostrově Saint Honorat | photosimysia/123RF.com
Klášter na ostrově Saint Honorat | photosimysia/123RF.com

Cannes, centrum skvělé gastronomie

Zapomenout nesmíme také na skutečnost, že Cannes je centrum skvělé gastronomie. Nachází se zde spousta gurmánských koutků i luxusních restaurací, které se pyšní Michellinskými hvězdami. Byl by proto hřích nějakou zdejší restauraci nenavštívit. Vůbec ty nejlepší restaurace najdete ve Starém Městě. Ostatně právě zde se konají tradiční farmářské trhy. Kuchyně je tu různorodá, ale doporučujeme okusit regionální kuchyni, která tvoří mix provensálské kuchyně se středozemskou, jež je lehce okořeněná o španělské prvky.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here