Toronto – představuje se nejlidnatější kanadské město

1153
Letecký pohled na Toronto | Blakeley/123RF.com
Letecký pohled na Toronto | Blakeley/123RF.com

Pokud cestujete do Kanady, potom vám doporučujeme navštívit i Toronto. Bude se jednat o návštěvu, které nebudete v žádném případě litovat. Toronto vám toho může nabídnout opravdu hodně. Poznáváte rádi kulturu a památky nových míst? Zajímá vás něco o životě lidí v tomto nejlidnatějším kanadském městě? Potom na nic nečekejte a vydejte se do provincie Ontario, potažmo do jejího hlavního města!

Toronto se nachází na jihu provincie Ontario, konkrétně na severozápadním břehu stejnojmenného jezera. V samotném městě žije více než dva a půl milionu obyvatel nejrůznějších národností, jedná se totiž o velice kosmopolitní město, směřuje sem podstatná část lidí emigrujících právě do Kanady. Spolu s přilehlou sídelní aglomerací, jež je tvořena městy Mississauga, Vaughan, Markham, Pickerin a Brampton byste se však dopočítali až šesti a půl milionu obyvatel. Vzhledem k tomu, že se tu setkáte s rozličnými etnickými skupinami, nemůže nikoho překvapit různorodý městský život jak v oblasti kultury, zábavy, zvyků tak třeba ve stravování. Jde o město s minimální kriminalitou, i díky tomuto faktu bylo Toronto vyhlášeno jako ideální místo pro život.

Toronto, město které vás bude bavit

Toronto disponuje, jako většina velkých měst, bohatou mrakodrapovou zástavbou. Naproti tomu však není problém nalézt místo s velkou koncentrací zeleně a přírody. Ne nadarmo se o Torontu říká, že je to „město v parku“. Máte-li tedy rádi přírodu, nebude vám zdejší pobyt cizí. V západní části metropole se nachází High Park. Tento, chcete-li park, se rozprostírá na ploše okolo 160 ha. V jeho prostorech je i menší zoologická zahrada. Pěkná příroda je rovněž na torontských ostrůvcích, kde na vás čekají rybníky, turistické stezky či pláže třeba i k piknikování!

Na které pamětihodnosti či zajímavosti nebo kuriozity se podívat? Tipů je opravdu velké množství. Za vzhlédnutí stojí CN Tower, jde o světově největší samostatně stojící budovu, která se tyčí do výšky přes půl kilometru. Tuto monstrózní stavbu budete určitě obdivovat! Ve městě se nachází téměř nepřeberné množství muzeí. Chcete-li se do některého podívat, potom děláte určitě dobře, můžete mnoho poznat. Jedná se například o Royal Ontario Museum nebo Baťa Shoe Museum. Pokud rádi nakupujete, potom navštivte P.A.T.H., což je největší podzemní nákupní středisko na celém světě. Zde se musíte připravit, že seženete opravdu cokoliv. Jeho délka je více než 27 kilometrů a sídlí tu okolo 1 200 obchodů, takže je zajištěno „nakupování bez hranic“. Necelých třicet kilometrů od centra města je situován hojně navštěvovaný zábavní park Canadas Wonderland. Zde je k mání více než 200 atrakcí, můžete zde zažít opravdu nevšední zážitky, na které budete dlouho vzpomínat.

Ani v oblasti sportu není Toronto žádným béčkovým městem, je totiž sídlem hokejového klubu NHL a rovněž tak i basketbalových soutěží.

V Torontu je ústředí mnoha kanadských společností. Naleznete zde spoustu administrativních a správních budov. I když se jedná o poměrně drahé město, určitě můžeme zdejším obyvatelům mnoho závidět. Významnou složkou finančních příjmů města je turistický ruch. Do Toronta míří každodenně davy a davy zvědavých turistů. Přidat se k nim můžete i vy.

Předchozí článekCalgary – město uprostřed horské přírody
Další článekBazilika Sacré-Coeur v Paříži