Calgary – město uprostřed horské přírody

1933
Calgary v Kanadě | jewhyte/123RF.com
Calgary v Kanadě | jewhyte/123RF.com

Kanada, to je země, která má nespočetné možnosti snad ve všech oblastech lidských možností. Toužíte-li po poznávání nových míst, určitě sem zavítejte. Calgary je největší město kanadské prérijní provincie Alberta a nachází se v okolí překrásné horské přírody. Je tedy jasné, že se jedná o oblíbené místo především pro příznivce turistiky a také milovníky horských sportů. Ti zde totiž naleznou opravdu velmi bohaté zázemí. Mohou si tak svého pobytu užívat maximálně a to po všech stránkách. V Calgary se koná během roku několik festivalů, mezi ty nejznámější lze zařadit Calgary Stampede.

V Calgary vás potěší i velice příjemné klima a to především v letních měsících, slunce zde totiž svítí mnohem více, než v jiných kanadských oblastech. Zima je však chladná, mírné oteplení čas od času zajistí teplejší vítr. V roce 2007 se Calgary pochlubilo přívlastkem nejčistšího kanadského města.

V centru Calgary se tyčí několik výškových budov, které slouží hlavně jako kancelářské prostory, ty vám doporučujeme minimálně vzhlédnout, přece jen se dosti liší od evropských standardních panelových domů, budete je obdivovat! Budete-li v Calgary, nenechte si ujít návštěvu 191 metrů vysoké věže Calgary Tower, ze které se můžete kochat výhledem do širokého okolí. Na místním ostrově Bow byla vybudována druhá největší kanadská zoologická zahrada, i ta stojí za návštěvu, je totiž domovem téměř 300 živočišných druhů. Poslední pozvánka je potom do místního skanzenu Heritage Park Historical Village, ve kterém můžete poznat realitu kanadského západu před rokem 1914. Míst, která se vyplatí navštívit je však pochopitelně mnohem více, tak neváhejte a navštivte toto zajímavé město nebo nějaká jiná zajímavá kanadská místa.

Předchozí článekEdmonton – představuje se hlavní město provincie Alberta
Další článekToronto – představuje se nejlidnatější kanadské město