Melbourne – navštivte významné australské město státu Victoria

1262
Letecký pohled na Melbourne | duha127/123RF.com
Letecký pohled na Melbourne | duha127/123RF.com

Kdo z vás by někdy neslyšel, byť jen slůvkem, o australském městě Melbourne. Těžko by se někdo takový hledal. Toužíte se o tomto velkém městě dozvědět více? Poznali byste rádi jeho život, památky a další možnosti, které nabízí? Co vám brání v návštěvě tohoto města? Uvidíte sami, že budete maximálně nadšeni a cesty nebudete litovat. Melbourne vám má rozhodně hodně co nabídnout, přesvědčte se o tom sami!

Melbourne je druhé největší město v Austrálii, hned po Sydney, jeho rozloha činí 8 806 kilometrů čtverečných. Současně se jedná o hlavní město státu Victoria. Město leží na řece Yarra river u zátoky Port Phillip. Počet obyvatel v současné době dosahuje ke čtyřem milionům. Melbourne bylo založeno v roce 1835 a záhy se začalo velmi rychle rozrůstat především díky vlivu tzv. zlaté horečky.

Těšte se do Melbourne

Pokud plánujete cestu do Melbourne, stoprocentně se dychtíte po detailnějších informacích, které vám osvětlí, co ve městě můžete všechno vidět. Nutno říci, že je toho skutečně víc než dost, doporučujeme vám proto, abyste si na poznávání a zdejší pobyt vyhradili přece jen o něco více času.

Melbourne se může pyšnit přívětivou a živou atmosférou, je tedy jasné, že se tu budete cítit velmi příjemně a rozhodně se nebudete ani chvíli nudit. Velkou část města tvoří zeleně, Melbourne se také někdy přezdívá „zahradní město“ a to zcela oprávněně, je zde totiž množství zahrad a parků. Ty jsou velmi zajímavě vykontrastovány s moderní zástavbou mrakodrapů. Při procházce po městě si nelze nevšimnou některých turisticky nejzajímavějších atrakcí. Jedná se například o známou čtvrt St. Kilda, kde si v minulosti stavěli své paláce místní zbohatlíci. Postupně se však toto předměstí nacházející se sedm kilometrů od centra Melbourne přetransformovalo na zábavnou část, která je vyhledávána snad každým turistou, avšak i celou řadou místních usedlíků. Vyskytují se zde četné pláže a lunapark doprovázené charakteristickým nočním životem. V St. Kilda se konají pravidelně i umělecké a hudební akce. Toužíte-li po poznání minulosti, nezapomeňte navštívit některé z muzeí, jedná se třeba o vyhledávané muzeum imigrace, kde si můžete projít celou minulost Austrálie z oblasti přistěhovalců, kteří do kontinentu migrovali s vyhlídkou lepších životních možností.

V Scienceworks a komplexu Royal Exhibition muzeu si pak na své přijdou všichni techničtěji založení. Přibližně 15 minut od centra Melbourne se tyčí Shrine of Remembrance, což je pomník, který je věnovaný padlím vojákům, kteří bojovali za stát Victoria. Za vzhlédnutí stojí Flinders Station, jde o historickou budovu, která nyní slouží jako vlakové nádraží pro místní spoje. Odbavování dálkových vlaků je realizováno v novém, futuristicky vyhlížejícím nádraží Spencer Street Station. Podívejte se také do Národní galerie státu Victoria a Arts Centre, zde sídlí národní divadlo.

Kam na jídlo v Melbourne?

Chcete se dobře najíst? Ani vy nebudete zklamáni. Melbourne se může pochlubit širokospektrou kuchyní. Nabízí se zajímavé řešení „večeře v tramvaji“, ve starodávné tramvaji se tak můžete najíst a ještě k tomu poznat mnoho turisticky oblíbených částí města. Využít však můžete samozřejmě i celou řadu klasických restaurací či hospůdek. Výběr je více než bohatý.

Příroda a odpočinek na dosah

Pokud máte rádi přírodu, zavítejte do kolonie tuleňů, která je situována na nedaleká skaliska. V oblasti sportovního vyžití je ve městě a jeho blízkém okolí taktéž dobrá základna. Na místních plážích můžete surfovat, či se potápět. Milovníci rychlých kol zcela jistě navštíví závodní okruh, kde se koná i mistrovství světa vozů Formule 1. Město disponuje celou řadou nákupních center, kde můžete pořizovat nové věci prakticky od rána až do večera, máte-li ovšem dostatek finančních prostředků. Je tedy zřejmé, že jeden den v Melbourne vám v žádném případě nebude stačit k tomu, abyste ho poznali.

Předchozí článekPerth – hlavní město státu Západní Austrálie
Další článekGold Coast – „plážové město“ na australském zlatém pobřeží