Perth – hlavní město státu Západní Austrálie

1300
Panorama Perthu | tupungato/123RF.com
Panorama Perthu | tupungato/123RF.com

Pokud plánujete cestu do Austrálie, v žádném případě byste neměli zapomenout navštívit město Perth. Právě zde třeba začít vaše putování po tomto dalekém, avšak velmi zajímavém kontinentu.

Perth je hlavním městem nejrozsáhlejšího australského státu Západní Austrálie. Jedná se v podstatě o nejodlehlejší světové velkoměsto, což je způsobeno tím, že se nachází neuvěřitelných 2 800 kilometrů od nejbližšího většího města, kterým je v tomto případě Adelaide. Rozloha Perth činí téměř 5 400 kilometrů čtverečných a žije zde zhruba 1 750 000 stálých obyvatel. Datum založení města se datuje do roku 1829 v místě řeky Swan riwer. Perth je obklopen pouštěmi, avšak při jeho okrajových částech se rozprostírají dlouhé, písčité, turisticky hojně vyhledávané pláže. Jedná se o bohaté město, a to hlavně vzhledem k přírodnímu a nerostnému bohatství západní Austrálie. Jde o moderní a kosmopolitní centrum. Počasí je tu velmi příjemné, podle mnoha turistů se jedná o nejslunečnější město, je však třeba zdůraznit, že v létě je zde deštivo.

Tipy k návštěvě zajímavých míst v Perthu

Chystáte se do Perthu? Potom vás určitě bude zajímat několik tipů, kam zavítat. Před stereotypem velkoměsta můžete hned na úvod zavítat do některého z přírodních parků, které vám poskytnou dostatek zeleně a zdravého prostředí. V King´s Park nebo v Stirlingových zahradách naberete energii a hurá do rušných ulic! Hned vedle King´s Park se zastavte v bohatých obchodních centrech, kde si stoprocentně přijdete na své a to ať již jste jakkoliv nároční. Něco si kupte a pokračujte dále! Historických památek ve městě není zase tak mnoho, ale nějaké se vyhledat dají. Jedná se zejména o radnici a sídlo guvernéra. Nechybí ani muzeum, zavítejte do Západoaustralského muzea a poznejte zdejší historii. Odpoledne doporučujeme dojít na pláž, zde si můžete opět odpočinout, nebo se oddávat některému ze sportů, kterými jsou kupříkladu jachting nebo surfing. V Perthu se lze zabavit od rána do večera. Ve městě se totiž nachází zábavní park Adventure World Theme Park, kde je nespočet atrakcí. Samozřejmostí jsou široké možnosti občerstvování. Vyhledejte některou z restaurací, případně hospůdek, které jsou roztroušeny prakticky po celém městě.

Na návštěvu Perthu vám pravděpodobně jeden den stačit nebude. Chcete-li město poznat blíže, je vhodný alespoň jeden týden pobytu. Dostanete se sem stejně tak jako do jiných australských měst leteckou dopravou. Potom už vám nic nebrání v cestě za poznáním! Brány Perthu se vám otevírají!

Předchozí článekSydney – nejvyhledávanější a největší australské město
Další článekMelbourne – navštivte významné australské město státu Victoria