Gold Coast – „plážové město“ na australském zlatém pobřeží

1515
Pobřežní město Gold Coast v Austrálii | mvaligursky/123RF.com
Pobřežní město Gold Coast v Austrálii | mvaligursky/123RF.com

Míříte-li v nejbližší době do Austrálie, potom by vám nemělo uniknout, co se týká návštěvy ani šesté největší australské město, kterým je Gold Coast. Třeba právě zde může začít vaše poznávací nebo dobrodružná cesta po tomto odlehlém, avšak překrásném kontinentu. Gold Coast je město, které se nachází na jihovýchodě svazového státu Queensland, jedná se rovněž o jeho centrum. Ve městě žije téměř 600 000 obyvatel a pochopitelně nabízí obrovské množství kapacit ať již v hotelích, tak i v soukromí pro turisty prahnoucími za poznáním města snad ze všech světových koutů.

Proč se vydat do Gold Coast?

Mnoho lidí přilétá hlavně kvůli vyhlášeným plážím. Ne nadarmo se městu přezdívá „plážové město“. Díky tomu, že se Gold Coast nachází v podnebně velmi příznivé oblasti, na okraji moře, můžete počítat s převážně teplým a slunečným počasím, které k plážovým aktivitám přímo láká. Průměrné denní teploty tak neklesnou pod 25 stupňů, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi teplo. Nabízí se vám pouhé koupání či slunění se, avšak samozřejmě se můžete i potápět, případně si dopřát vyžití na raftu nebo surfingu. Přidáte-li k tomu křišťálově čistou vodu, bohatou vegetaci a panorama v podobě moderní městské zástavby, která je pozorovatelná přímo od moře, možná ani vy neodoláte a na pláže se prostě stoprocentně vypravíte a věřte, že se vám nebude chtít domů! Po celodenním lenošení na pobřeží se můžete vydat do ulic. Nemusíte se obávat, že byste něco nestihli, vždyť Gold Coast je charakteristické mimo jiné i svým bujarým nočním životem. Hlavně na kraji města se nachází nespočet zábavných podniků.

Ve městě je co obdivovat

Budete-li se chtít podívat na okolí města z ptačí perspektivy, doporučíme vám výstup na Q1 tower, jedná se o rozhlednu, která se tyčí do výšky 333 metrů. Gold Coast je taktéž centrem vzdělávání a vědy vůbec. Vzhledem k ideální poloze města a maximu zábavných podmínek se není čemu divit, že zde studuje velké množství studentů v podstatě z celého světa. Kromě poznatků si zde totiž dokonale prodlouží své mládí. Velkoměsto nemá příliš velké množství historických památek. Pokud však budete trvat na zkoumání místní architektoniky, zaměřte se na nové, futuristicky vyhlížející budovy, které zastávají nejrůznější funkce. I ony totiž zcela oprávněně zaslouží váš obdiv.

Gold Coast navštíví především ti z vás, kteří se rádi baví a užívají si života. Není to vyloženě město, které by odhalovalo svou minulost. Jedná se spíše o místo k relaxaci a odpočinku. Možná i z toho důvodu, abyste nabrali nové síly do každodenního života, byste sem měli vyrazit.

Předchozí článekMelbourne – navštivte významné australské město státu Victoria
Další článekDarwin – moderní australské město