Los Angeles – navštivte město andělů, filmů a zábavy

1375
Pohled na noční Downtown v Los Angeles | fieldsphotos/123RF.com
Pohled na noční Downtown v Los Angeles | fieldsphotos/123RF.com

Hollywood, Beverly Hills, kilometrové pláže ze seriálu Pobřežní hlídka, to vše a ještě mnohem více dělá z Los Angeles město snů. Vkročte na místo, kde se ději zázraky! Vycestujte do Los Angeles, do města, jež vás nabije energií a vitalitou.  Poznejte svět se vším všudy, poznejte Los Angeles.

Co vás zcela jistě ohromí ze všeho nejdřív je rozloha této kalifornské metropole, která je protkaná neuvěřitelným množstvím dálnic a bulvárů.  Pokud chcete poznat tu hezčí stránku Los Angeles, pak zamiřte na severozápad, nejbohatší části města. Los Angeles je jedno z nejvýznamnějších světových center vědy, technologií, mezinárodního obchodu , kultury a vzdělání.

Bohužel jsou tu všechna místa stojící za návštěvu značně daleko od sebe, proto se vyplatí zakoupit si lístek na okružní jízdu autobusem. Rozhodně nevynechejte HollywoodSanta Monicu a Beverly Hills.

Hollywood je místo odjakživa spojené s filmem. Turisté sem míří především kvůli slavnému chodníku slávy nebo místním kinům a v duchu doufají, že zde zahlédnout nějakou tu celebritu. Santa Monica je přímořské město se známým molem a nekonečnými plážemi Tichého oceánu. V Beverly Hills žijí američtí boháči a vy se můžete nechat unášet krásou luxusu. Dokonce si můžete zakoupit mapy, na kterých je vyobrazeno, kde bydlí která celebrita. Domy zde mají například Taylorová, Schwarzeneger, Dylan, Springsteen, Kirk Douglas, Collins a Madona.

Za návštěvu stojí také centrum Downtowns mrakodrapy, Walt Disney Concert Hall a halou Staples Center, nebo filmová studia Universal Studios, kde se zrodila celá řada slavných snímků. Za zhruba 60 $ zde můžete strávit celý, v ceně vstupného jsou desítky atrakcí. Co takhle zažít Jurský park na vlastní kůži? Skvěle pobavit se můžete také v Disneylandu nebo v Six Flags Magic Mountain. Hojně navštěvované je také Muzeum voskových figurín (The Wax Museum), divadlo Grauman’s Chinese Theatre s otisky rukou a nohou slavných herců a Ripley’s Believe It or Not na motivy stejnojmenného televizního seriálu. Ženy jistě neodolají nákupům na Rodeo Drive v Beverly Hills jako správná Pretty Women.

Nápis H-O-L-L-Y-W-O-O-D na stráni nad Los Angeles je neodmyslitelným symbolem města. Je dlouhý sto metrů a skládá se z písmen vysokých patnáct metrů. K písmenům se nesmí. Prostor hlídají kamery, byl častým místem sebevražd.

Kam za sportem a na jídlo?

Pokud patříte mezi příznivce sport, zamiřte na Memorial Coliseum, stadión, na kterém se pořádaly Olympijské hry v letech 1932 a 1984. Nezapomeňme ani na fotbalový tým L.A. Galaxy, o jehož zvýšenou publicitu se postaral David Beckham.

Co se týče jídla, najdete tu vše, na co budete mít chuť. Chcete-li ochutnat americkou kuchyni, zkuste Mel’s Drive-In ve čtvrti West Hollywood. Máte-li chuť třeba na hamburgery a hranolky zajeďte si do vyhlášeného podniku In ‘n Out Burger. Na čínské jídlo vyrazte do Genghis Cohen ve West Hollywoodu a na mexické či italské do židovských restaurací na Pico Boulevardu.

Los Angeles nabízí širokou škálu ubytovacích možností, záleží jen na vás, kolik budete chtít do ubytování investovat. Nejlevnější ubytování poskytují hostely. Levnější variantou jsou také dvouhvězdičkové hotely v blízkosti centra.

V letním období se tu teploty pohybují v rozmezí od 17°C do 26°C, přičemž v některých lokalitách mohou vyšplhat až na 38°C. Zimy jsou tu mírné a deštivé. Většinou teploty neklesají pod 11°C. Nepříjemný je tamní smog, odpočinout si od něj můžete například v Griffith Park nebo Exposition Park.

K cestování po městě se nedoporučuje využívat veřejné dopravy. Často mívá zpoždění, díky značným kolonám a kriticky přeplněnému stavu na silnicích. Pokud chcete zažít Los Angeles se vším všudy, pak si půjčte automobil a vyzkoušejte si to na vlastní kůži. Rychlejší variantou jsou například metra.

Předchozí článekVelká Británie – základní informace
Další článekNew York – navštivte okouzlující světovou metropoli