New York – navštivte okouzlující světovou metropoli

1154
Letecký pohled na Manhattan v New Yorku | rabbit75123/123RF.com
Letecký pohled na Manhattan v New Yorku | rabbit75123/123RF.com

New York, město splněných snů, je největším městem USA a pátým největším městem na světě. Kdysi dávno si vysloužilo přezdívku Big Apple. Proč zrovna velké jablko? Protože přesně takový New York je – velký, dobrý a neodoláte tomu, se do něho zakousnout. New York si také vysloužil přívlastek hlavního města světa a křižovatky světové dopravy.

Město módy a také ráj turistů, přesně takové přezdívky si právě vydobyla metropole New York. Každý kde právě sem zamířil vám řekne, že tady to zkrátka žije. Nuda v New Yorku opravdu není možná, právě naopak.

Město New York je rozděleno do pěti částí – Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Nejstarší Manhattan se z větší části rozkládá na stejnojmenném ostrově. Dominují mu stovky mrakodrapů. Brooklyn leží na ostrově Long Island a je velmi hojně osídlený. Mluví se o něm jako o chudém a nebezpečném. Mnohem horší je v tomto směru Bronx, který je obýván převážně Afroameričany. Nejklidnější a nejbohatší částí je Staten Island.

Co si určitě nemůžete nechat ujít během své návštěvy New Yorku, je famózní Socha Svobody. Tato socha v New Yorku stojí na Ostrově svobody od roku 1886. Američané ji dostali darem od Francouzů a to na počest vzniku 100. výročí USA. Trajekt k ní jezdí každých 25 minut a jízdné se pohybuje kolem 12 dolarů. Prohlídku muzea v základech Sochy Svobody si musíte předem objednat. Úžasným místem je také Brooklyn Bridge. Zajděte tam pěšky a nechejte se unést nezapomenutelným výhledem na celý Manhattan.

Vaše další kroky by měly rozhodně vést k Empire State Building. Jedná se o momentálně nejvyšší mrakodrap na Manhattanu. Z obou teras mrakodrapu je nezapomenutelný pohled na celý Manhattan. Je vysoký 381 metrů. Mrakodrap Empire State Building se proslavil i ve filmu, kdy se stal posledním útočištěm gorily King Kong. Čekají se tu ovšem až čtyř hodinové fronty. Pokud se vám nechce čekat, jděte na vyhlídkovou plošinu na Rockefellerově centru.

Kam na nákupy?

Neonové reklamy a ulice naplněné k prasknutí, to je tolik oblíbený New York. Pokud se chystáte do New Yorku, tak si nezapomeňte zajít do obchodů, kde nakoupíte oblečení a jiné zboží za výhodné ceny, na které u nás opravdu jen těžko narazíte. Milovníci sladkostí by měli navštívit obchůdek Hershey´s, odkud si přinesete opravdu nespočet druhů cukrovinek, čokolád, bonbonů a dalších. Stovky restaurací, kaváren, kin, muzeí a další naleznete na obchodní třídě, která je srdcem samotného New Yorku. Ano, řeč je o proslulé Times Square. Určitě neprohloupíte, pokud se pustíte do zábavného smlouvání o snížení ceny. Parádní je také procházkou setmělou ulicí.

New York – město kultury, zábavy a odpočinku

Muzeum Madame Tussauds čítá přes 200 figurín z vosku, jež skvěle kopírují populární star světového showbussinesu. Cvakněte fotoaparát s vámi oblíbenými herci, zástupci politického života nebo zpěváky. Vzpomínky a fotky s vámi zůstanou navždy, tudíž se nezdráhejte a taste fotoaparát všude.

Ve městě se nachází celá řada muzeí. Mezi nejnavštěvovanější patří muzeum města New York, Museum del Barrio o latinskoamerické kultuře, Cooper Hewitt Museum, Jewish museum, Židovské muzeum a Námořnické muzeum.

Pokud máte rádi kino, pak vás naprosto dostane Radio City Music Hall. Jedná se o největší kino na světě s 5874 sedadly. Shlédněte špičkové trháky v kině s největší kapacitou, budete se cítit skvěle.

Velmi populární jsou projížďky autobusem po celém New Yorku. Spoje navazují v dobrém časovém spojení a sjíždí turisticky atraktivní destinace velkoměsta. Součástí je také několik zastávek. Pokud vás nezaujala výše uvedená možnost, zkuste okružní plavbu loděmi.

Patříte-li mezi fanoušky fantastického seriálu Sex ve městě, pak si nenechte ujít místa, kde se díly natáčely. Pořádají se výpravy věnované právě tomuto seriálu. Zamiřte na místa, kde hlavní hrdinky zběsile nakupovaly, seznamovaly se či tam, kde se scházel, aby mohly řešit trápení ženského světa. Jistě vás potěší oprášit si scénář a stát přesně tam, jako Miranda nebo oblíbená Carrie. Po návratu z výletu si pusťte seriál od úplného začátku.

Zamiřte do proslulých televizních studií, kde právě tady vznikaly oblíbené americké pořady, jež si získali diváky napříč celým světem. Dámy jistě nepohrdnou shlédnutí maskérny a ti nejodvážnější si mohou zkusit moderovat aktuální dění před kamerou tak, jako moderátoři z amerických novin.

Pokud si budete chtít odpočinout od rušného města, zamiřte do slavného Central Parku. Central Park je jedna z mála zelených oáz ve městě. Najdete zde jezírka i malou zoologickou zahradu. Neopomeňte promenádu TheMall, alej je lemovaná sochami básníků a skladatelů, vás dovede ke kašně Bethesda. U hradu Belvedere Castle plavou v jezírku želvy.

Sportovní nadšenci uvítají návštěvu Madison Square Garden. Madison Square Garden je domovem hokejového klubu Rangers a basketbalového Knicks. Tenisový US Open se hraje na Flushing Meadows.

Za nočním životem vyrazte do LePoison Rouge, Santos Party House, jazzového LenoxLounge, nebo do moderního Greenhouse .

Kam na jídlo v New Yorku

Až vás přepadne hlad, zajděte do vyhlášené restaurace Spice Market. Výborná je také japonská restaurace Gyu-Kaku East Village. Obdržíte tu syrové suroviny a sami si je u svého stolu ugrilujete.  Na kuráž si dopřejte japonské pivo. Typicky americká restaurace je Tom’s Restaurant. Pokud dostanete chuť na sushi, pak si dojděte na to nejlepší sushi ve městě YukaSushi.

Doprava v New Yorku

Po New Yorku cestujte metrem, ale jelikož se v metru nedá platit penězi, musíte si pořídit kartu Metrocard na vámi zvolené období. Je třeba podotknout, že metro v New Yorku jezdí 24 hodin denně. Další variantou jsou autobusy, které vás včas a pohodlně přepraví, kam budete potřebovat.  Cestovat po městě můžete taxíkem, ale musíte počítat s tím, že se můžete zdržet v dopravní špičce.

Ubytování v New Yorku

Hotely v New Yorku jsou jedny z těch nejdražších na světě. Ani v tom nejobyčejnějším hotelu se nedostanete se pod 50 dolarů. Nejlevnější variantou jsou hostely, kde přespíte již od 35 USD.

New York, to jsou jednoduše řečeno všechny možnosti na jediném místě. A to si zkrátka nemůžete nechat ujít. Vydejte se do New Yorku, do velkoměsta, které si zamilujete. Ten kdo zavítal do této světové metropole byl polapen jejím kouzlem, které je opravdu neodolatelné. Vzlétněte za dobrodružstvím také Vy.

Předchozí článekLos Angeles – navštivte město andělů, filmů a zábavy
Další článekZákladní informace o Spojených státech amerických