Doprava do Itálie – autem, autobusem, letecky i vlakem

1537
Letadlo společnosti Alitalia | santirf/123RF.com
Letadlo společnosti Alitalia | santirf/123RF.com

Doprava do Itálie je možná různými způsoby, volba závisí především na konkrétním místě a typu pobytu. U kratších pobytů ve městech a plážové dovolené jednoznačně vede letecká doprava, naopak u delších poznávacích pobytů se vyplatí cesta autem.

Letecky

Do větších italských měst pravidelně létá řada dopravců. Běžná cena zpáteční letenky do Itálie se pohybuje okolo 2000-3000 Kč, v akci lze pořídit letenku i okolo 1000 Kč. Zejména pro jednotlivce či kratší pobyty se tak jedná o nejrychlejší a nejvýhodnější způsob dopravy.

Autobusem

Do měst v severní polovině Itálie se lze dopravit pravidelnými autobusovými linkami, cena zpáteční jízdenky se pohybuje v rozmezí 1500-3000 Kč. Při cestě autobusem je třeba počítat s 15 až 20 hodinami cesty. Výhodou je sleva pro studenty či seniory, cena se však prakticky neliší od nabídky akčních letenek.

Vlakem

Do Itálie se vlakové dopravy příliš nevyužívá, zejména z časových důvodů a díky ceně často převyšující i cenu letenky. Nespornou výhodou je komfort vlaku, kdy lze využít poměrně pohodlného spaní v lůžkovém voze. Výhodné mohou být například různé akční jízdenky či prázdninové slevy pro studenty a jízdenky RailPass.

Autem

Při cestě ve skupině je často nejvýhodnější auto, zejména pro severní oblasti jako Toskánsko či Dolomity. Naopak při cestě daleko na jih vám moc jiných možností ani nezbude, protože přímé autobusy z ČR už do těchto míst obvykle nejezdí.

Předchozí článekDoprava v Itálii
Další článekItálie – základní informace