Co je eurovíkend? Kam jet na zajímavý eurovíkend?

29550
Eurovíkend v Paříži | iakov/123RF.com
Eurovíkend v Paříži | iakov/123RF.com

Eurovíkend by se dal s trochou nadsázky považovat za slovíčko vyskytující se pouze ve slovníku mladých lidí. Ano, jedná se o trend poměrně čerstvého data, přesto jde v současnosti o jednu z nejčastěji využívaných příležitostí k návštěvě mnoha evropských metropolí – mezi nejoblíbenější destinace patří Londýn, Řím a Paříž.

Pokud jste o tomto typu cestování doposud neslyšeli pak vězte že se jedná o poznávací zájezd, jenž se vejde do intervalu od jednoho do čtyř dnů. To je většinou ideální a také dostačující čas, za nějž stihnete odpočinkovou rychlostí absolvovat návštěvu mnoha známých památek, přičichnout ke kultuře a okusit místní gastronomii. Většina těchto poznávacích zájezdů se uskutečňuje od čtvrtku do neděle a směřuje do atraktivních evropských destinací, z čehož také eurovíkendy dostaly svůj název.

Eurovíkendy jsou vhodné především pro méně zkušené cestovatele, jelikož se při nich nemusíte prakticky o nic starat – poté, co si obstaráte zájezd sestávající se z dopravy (buď letecky, nebo autobusem), ubytování v hotelu (většinou je možnost připlatit si v případě zájmu o pět hvězdiček), snídani nebo polopenzi a mnohdy také služby průvodce a to včetně vstupů do těch nejzajímavějších atrakcí. Navíc spousta českých cestovních kanceláří v nabídce má opravdu velké množství eurovíkendů, takže není nic snadnějšího, než si z jejich nabídky vybrat zájezd v tom nejvhodnějším termínu.

Tip, kam jet na svůj první eurovíkend

Eurovíkend v Paříži je jednou z nejlepších příležitostí, jak prozkoumat krásy této proslulé evropské metropole a zároveň ušetřit čas, ale i peníze. Vždyť Paříž, hlavní město Francie, je již mnoho let považováno za centrum kultury, ale především módy a v minulosti také vzdělanosti. Mimo to se může pochlubit mnoha historickými památkami a monumentální Eiffelovou věží, která každoročně do Paříže přivede statisíce turistů. Objevte krásy Paříže i celé Francie.

Paříž je známá i díky své vybrané kuchyni

Proslulé bulváry, drobné obchůdky a řada gurmánských restaurací servírujícím to nejlepší jídlo – ne nadarmo je Paříž také ve filmech prezentovaná jako centrum mnoha kulinářských specialistů. A na všechna tato místa vás samozřejmě mohou zavést naše zájezdy do Paříže, které si můžete vychutnat stejně dobře se svou rodinou nebo jen v doprovodu své drahé polovičky. Umí si vůbec někdo představit romantičtěji strávený víkend někde jinde než v proslulé Paříži?

Předchozí článekBrisbane – vydejte se do třetího největšího australského města
Další článekAdelaide – poznejte hlavní město Jižní Austrálie