Adelaide – poznejte hlavní město Jižní Austrálie

2297
Adelaide v Austrálii | ymgerman/123RF.com

Cestujete do Austrálie? Potom nezapomeňte navštívit hlavní město jižní Austrálie, kterým je Adelaide. Pobřežní město Adelaide má rozlohu 1 827 kilometrů čtverečných a čítá 1 300 000 obyvatel. Název má souvislost s královnou Adelaide, která byla manželkou britského krále Viléma IV.

Adelaide má turistům co nabídnout

Mnoho turistů tvrdí, že Adelaide patří mezi několik nejkrásnějších světových měst. Na první pohled vás zaujmou široké a přímočaré ulice, které při troše představivosti připomenou šachovnici. Nachází se zde několik vládních a správních budov, které se vyplatí navštívit. Pokud by vás zajímala nějaká architektonická památka, doporučíme vám vzhlédnutí Ayers House, což je původní domek známého sira Henryho Ayerse. Adelaide působí velmi elegantním a čistým dojmem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velice lidnaté město, tak je pochopitelné, že v mnoha jeho částech naleznete moderní mrakodrapové stavby. Ty budí pozornost nejednoho turistu. Pokud se chystáte do Adelaide, můžete se spolehnout také na zábavu. Ve městě jsou široké možnosti vyžití. Jakmile vás přestane bavit chodit po městě, zastavte se v některé z restaurací na dobrém jídle a pití. Zabavit se můžete rovněž na koncertech, v divadle nebo kině!

Na seznamu měst, které byste měli při vašich toulkách po jižní Austrálie navštívit, by Adelaide stoprocentně nemělo chybět.

Předchozí článekCo je eurovíkend? Kam jet na zajímavý eurovíkend?
Další článekVancouver – od malého přístavu k významnému městu