Brisbane – vydejte se do třetího největšího australského města

1525
Brisbane v Austrálii | kraskoff/123RF.com
Brisbane v Austrálii | kraskoff/123RF.com

Při vašich toulkách po Austrálii byste v žádném případě neměli zapomenout ani na město Brisbane, které představuje hned třetí největší australskou metropoli. Brisbane je správním střediskem a současně největším městem Queenslandu. Jedná se o přímořské město, které je situováno na východě při stejnojmenné řece asi dvacet kilometrů od moře. Pro Brisbane je typický rychlý růst a rozvoj, patří mezi nejpokrokovější australská města. Jde také o důležité především průmyslové, finanční a dopravní středisko. Nachází se zde jak obrovský přístav, tak i mezinárodní letiště.

Brisbane nabídne pro každého něco

Navštívit Brisbane je ideálním nápadem, kterého nebudete litovat. Město vám totiž rozhodně má co nabídnout a to hned v několika oblastech. Máte rádi kulturu? Potom jistě nepohrdnete návštěvou některého tamního divadla, kde budete jednak obdivovat architektoniku i divadelní představení dle vašeho vkusu. Ve městě narazíte i na státní knihovnu, což je velmi významná budova mající společenský i historický význam. Zatoužíte-li po dalších poznatcích, vydejte se do státního muzea, zde se toho dozvíte opravdu velmi mnoho.

Pokud upřednostňujete spíše přírodu, máme pro vás také tip. Nepřehlédněte zdejší botanickou zahradu a nezapomeňte navštívit zoologickou zahradu, která je domovem stovek živočišných druhů.

Brisbane je centrem vědy a vzdělávání vůbec. Ve městě se nachází několik škola a univerzit. Z nejvýznamnějších jmenujme například Queensland University of Technology, Griffith University nebo University of Queensland.

Jak tedy vidět, Brisbane je moderní město, které nabídne naprosto vše. Nudit se tu rozhodně nebudete. Kdyby se k tomu náhodou schylovalo, poseďte v restauracích, kavárnách nebo třeba hospůdkách či vyrazte na nějaký koncert nebo festival.

Předchozí článekCanberra – poznejte hlavní město celé Austrálie
Další článekCo je eurovíkend? Kam jet na zajímavý eurovíkend?