Zajímavá místa v Kapském městě

2852
Letecký pohled na Kapské město | michaeljung/123RF.com
Letecký pohled na Kapské město | michaeljung/123RF.com

Kapské Město je druhé největší město v Jižní Africe, hlavní město Západního Kapska, které naleznete blízko mysu Dobré naděje a je to proto nejjižnějším městem celé Afriky. Kapské Město je vskutku krásné místo plné kontrastů. V pozadí se ční vysoké skály, které strmě klesají do třpytivého moře. Okolí je plné zeleně a záplavy květin, kterých tu snad najdete nejvíce na světě. Město ohraničuje Durnbanville a Somerset West na východě, Atlantis na severu a Cape Point na jihu. Samotné centrum města se však nachází na poměrně malé ploše mezi Stolovou horou a Table Bay. Město je právem označováno za jedno z nejkrásnějších na světě, je zde totiž doopravdy krásně.

Proč jet do Kapského Města?

Stolová hora u Kapského města | jaysi/123RF.com
Stolová hora u Kapského města | jaysi/123RF.com

Důvodů proč sem jet, je vážně mnoho. Když pomineme jedinečnou polohu města (která přímo vybízí k tomu, abyste navštívili Mys Dobré naděje), tak jedním z důvodů, proč zdejší město navštívit, je i to, že se s pomocí lanovky poměrně snadno dostanete až na vrchol Stolové hory. Z hory se pak dolů můžete slanit, nebo sejít pěšky po jedné z mnoha zdejších turistických stezek. Pokud se vám nechce slézat “holou skálu”, můžete si skočit dole na pobřeží do vln a zaplavat si se žraloky. Je totiž všeobecně známo, že se v této oblasti žije celá ¼ všech druhů žraloků na světě. Jde o skutečný adrenalin. Zvlášť, když pod vodou potkáte bílého žraloka. Nebojte, plavání se žraloky se zde provádí pod odborným dohledem a ve speciálních klecích, aby vám nehrozilo nebezpečí z případného útoku.

Pokud nejste milovníky adrenalinu, ale žraloky si přece  jen nechcete nechat ujít, doporučujeme vám navštívit zdejší Akvárium dvou oceánů, kde žraloky také uvidíte a nebezpečí vám zde nehrozí. Žádná návštěva Kapského města by nebyla kompletní bez návštěvy Boulder’s Bay, kde máte možnost vidět kolonie Jackass tučňáků a obeplutí poloostrova.

Kdy je nejlepší jet do Kapského Města?

Vůbec nejlépe tu je v době od poloviny prosince do začátku ledna. V době od února do března je zde doopravdy velké horko a v dubnu tu vane příjemný vítr a neskutečně nádherné jsou zdejší západy slunce. Zimní období tu nastává v průběhu května. Na přelomu června až července se počasí vyznačuje prudkými lijáky, které tolik prospívají zdejší zeleni a hlavně liliím, proteázám a aloe vera. V této době je tu také možno vidět migrující velryby. Jaro zde nastává v době mezi říjnem a listopadem, tedy v okamžiku, kdy u nás všechno usíná, tam pro změnu celé město rozkvétá. Kapské Město je však krásné v jakémkoliv roční období.

Kam v Kapském Městě za dobrým jídlem

Jaká by to však byla návštěva takového nevšedního místa, kdybyste si při svých toulkách nedopřáli také ochutnávku zdejší kuchyně. Musím říct, že Kapské Město nabízí jak chutné jídlo, tak i působivá vína. Ve městě je spousta skvělých restaurací i obchůdků s potravinami. K těm nejlepším zdejším restauracím patří Societi Bistro, které milují nejen turisté, ale i místní. K další skvělé restauraci náleží i místní Savoy Cabbage LocalDelicious Secret, jež nabízí příjemné posezení u výtečného jídla a vína. Naprosto úžasnou gastronomii pak naleznete v Mama Africa restaurant and Bar.

Kapské město a nakupování

Ptáte se, zda je možné si v Kapském Městě dobře nakoupit? Kapské Město je doslova nákupní ráj. Město je skvělým místem pro nákup starožitností, vynikajících uměleckých a řemeslných děl i moderní a stylovou africkou módou. Pokud chcete nahlédnout pod pokličku zdejší gastronomie, ochutnat zdejší speciality a třeba si i něco dobrého koupit, jako kupříkladu víno nebo třeba sladkosti, doporučuji vám navštívit Yummy Food Markets.

Zapomenout bychom neměli ani na víno

Vinice u Kapského města | atosan/123RF.com
Vinice u Kapského města | atosan/123RF.com

V okolí Kapského města se nachází více než 600 vinic, která vyrábí výtečné víno, které můžete ochutnat v rámci speciálních ochutnávek. Pochutnat si tu můžete nejen na tichých vínech, ale i těch šumivých servírovaných spolu s výbornými regionálními víny.

Předchozí článekŘecký ostrov Chios – dovolená na ostrově léčivé mastichy
Další článekTel Aviv: Bílé město, které v noci hýří všemi barvami