Vancouver – od malého přístavu k významnému městu

936
Letecký pohled na Vancouver | steveallenuk/123RF.com
Letecký pohled na Vancouver | steveallenuk/123RF.com

Pokud se chystáte do Kanady, potom jste zcela jistě minimálně zapřemýšleli o návštěvě Vancouveru? Kdo z nás by neslyšel o tomto oblíbeném kanadském městě, ve kterém se stoprocentně nebudete ani chvíli nudit?

Vancouver představuje přístavní město, nacházející se v údolí řeky Fraser v jihozápadní části provincie Britská Kolumbie na rozloze 115 kilometrů čtverečných. Celkově se jedná o třetí největší město v celé Kanadě. Město bylo založeno přistěhovalci v druhé polovině devatenáctého století. Vzhledem k ideální poloze nabyl tento původně malý přístav velkého mezinárodního významů. Město je domovem spolu s metropolitní oblastí téměř dvou a půl milionů obyvatel.

Obdivujte přírodu v okolí Vancouveru

Jistě vás zajímá, co zde můžete všechno navštívit? Je toho opravdu hodně. Potěšeni budou rozhodně všichni milovníci přírodních krás. U města se nachází Stanley Park, což je třetí největší příměstský park v severní části Ameriky. Ten je domovem velkého počtu živočišných druhů a i rostlinné vegetace. Některé stromy jsou staré již stovky let a dosahují úctyhodných rozměrů přes sedmdesát metrů. Za městem je pohoří North Shore, jedná se o časté lákadlo mnoha nejen horských vyznavačů. Je velmi pravděpodobné, že při toulkách po krajině vám počasí bude přát. Vancouver se totiž vyznačuje na kanadské poměry relativně mírným a příjemným klimatem. V zimě je však třeba počítat s nižšími teplotami.

Poznejte město Vancouver

Do Vancouveru se patrně nevydáváte pouze za účelem přírodních aktivit. Bude vás zřejmě zajímat i oblast kultury a společenského života. I v tomto ohledu se máte na co těšit. Doporučujeme vám navštívit katedrálu Christ Church Cathedral, což je významná náboženská budova. V části Downtownu se potom nachází celá řada architektonicky zajímavých objektů moderní doby. Jedná se o například o soudní dvůr města se sousedícím náměstím Robson Square. Mrakodrapů je tu celá řada, prakticky se vám může stát, že nebudete vědět, kam se podívat dříve, některé z nich dosahují výšky i dvou stovek metrů, odtud již můžete zažít opravdu nádherný rozhled po městě! Pokud toužíte po poznání prostřednictvím muzeí či galerií, máte široké možnosti. Doporučíme vám třeba Muzeum antropologie, kde se můžete dozvědět něco o indiánech, případně astronomické muzeum, námořní muzeum nebo největší civilní muzeum s názvem Vancouver Museum. Rádi se bavíte? Zavítejte tedy do divadla a zhlédněte představení dle vaší libosti! I těch je zde dostatek. Vancouver je město koncertů. Ty můžete navštívit hlavně Rogers aréně, Divadle královny Alžběty či na stadionu BC place.

Sportovní ráj ve Vancouveru

Chcete se ve Vancouveru za příznivého počasí vykoupat? Není problém. Od pobřeží Stanley Parku se rozprostírá několik velkých pláží. Naproti tomu něco přes sto kilometrů od Vancouveru je lyžařské středisko Whitsler Blackcomb, které hlavně v zimních měsících zažívá obrovskou oblíbenost a vyhledávanou. Vzhledem k ploše přes 3 300 hektarů se jedná o největší zimní středisko v Severní Americe. Však možná víte, že v roce 2010 se zde konaly zimní olympijské hry.

Jak tedy vidět město Vancouver je možností širokého výběru. Patříte-li mezi náruživé turisty a objevitele nových míst nebo chcete-li mít široký světový přehled, je návštěva Vancouveru ideálním řešením.

Předchozí článekAdelaide – poznejte hlavní město Jižní Austrálie
Další článekQuebec – jedno z nejstarších kanadských měst