Quebec – jedno z nejstarších kanadských měst

1470
Quebec v Kanadě | rabbit75123/123RF.com
Quebec v Kanadě | rabbit75123/123RF.com

Plánujete návštěvu Kanady, avšak nevíte ještě přesně, kam se vydat? Co třeba do Quebecu? Jedná se o velmi populární a oblíbené kanadské město, které každoročně navštíví obrovské davy turistů, i vy se k nim můžete přidat a poznat tento americký koutek, bude to stát za to!

Quebec je hlavní město kanadské provincie Québec, rozprostírající se na rozloze 454 kilometrů čtverečných v jihovýchodní části provincie při břehu řeky Svatého Vavřince. Jedná se o metropol s evropskými znaky, znamená to, že je zde velké procento přistěhovalců právě z evropských zemí. Quebec má přes půl milionu obyvatel a patří mezi jedny z nejstarších kanadských měst.

V Quebecu se nebudete ani chvíli nudit

Centrum se skládá ze dvou městských částí, kterými jsou Basse Ville nebo-li Dolní město a Haute Wille zvané též Horní město. V Dolním městě naleznete velice zachovalou architekturu původních osadníků. Objevíte zde taktéž starý quebecký přístav a muzeum Museé de la Civilisation, které se orientuje na problematiku lidského soužití. Dominantou Horního města je potom Chateau Frontenac, což je věžičkovitý hotel připomínající hrad. Nedaleko se nachází citadela, která sloužila k obranným účelům města. V Haute Ville je bujarý noční život, pořádá se zde dokonce několik karnevalů. Quebec má stále dochované původní opevnění, jde tak o systém hradeb, které jsou raritou města.

Ani co se týká společenského vyžití, nebudete zde zklamáni. Jak již bylo zmíněno, hlavně v Horním městě jsou rozmanité zábavní podniky. Nachází se v něm i celá řada hospůdek, restaurací nebo kavárniček.

Příroda v Quebecu

Vypravíte se do Quebecu hlavně proto, abyste poznali zdejší přírodu? Ani vy nepřijdete rozhodně zkrátka. Navštivte zoologickou zahradu, která je domovem velkého množství živočišných druhů! A co třeba vzhlédnutí obrovského akvária s více než 3 000 živočichy? Pokud by vám ani to nestačilo, můžete se vydat za město, kde poznáte zdejší krajinu. Nabízí se třeba lokalita okolo řeky Svatého Vavřince s překrásným přírodním bohatstvím.

A jak se do Quebecu dostat? Tušíte správně, že je to možné díky úctyhodné vzdálenosti jedině leteckou dopravou. Vydejte se na cestu, která bude stát za to! Quebec vás určitě oslní a buďte si jisti, že se vám hned tak domů nebude chtít!

Předchozí článekVancouver – od malého přístavu k významnému městu
Další článekOttawa – vyražte do hlavního města Kanady