Kam ve Vancouveru – zajímavá místa a památky k vidění

0
2166
Krásný výhled na kanadský Vancouver | mfron/123RF.com
Krásný výhled na kanadský Vancouver | mfron/123RF.com

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Kanady, určitě byste neměli vynechat Vancouver. Toto krásné město naleznete na jihozápadě Britské Kolumbie. Jedná se o hlavní město tohoto regionu a také o jednu z nejlidnatějších metropolí v zemi. Vancouver je velmi multikulturním městem, kde se mísí nejrůznější kulturní vlivy. Během své návštěvy určitě nezapomeňte ochutnat některý z výtečných pokrmů, protože ne nadarmo je Vancouver považován za kulinářské centrum Kanady. Můžete si dopřát nejen výtečné čerstvé ryby, ale také asijskou kuchyni či čerstvé pokrmy z farem. Nenechte si ujít posezení v místních restauracích a barech, kterých zde najdete celou řadu. Samozřejmostí je velké množství kulturních akcí, které se pořádají během celého roku. Pokud budete potřebovat pomoci, nebojte se oslovit někoho z místních. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, obyvatelé Vancouveru vám vždy rádi a ochotně poradí.

Vancouver nabízí celou řadu aktivit. Ve městě se můžete vypravit na některou z pláží a dopřát si ničím nerušený odpočinek. K procházkám a projížďkám na kole přímo vyzývají městské parky a nejrůznější stezky vedoucí do okolí města. Hory, kterými je Vancouver obklopen, zase lákají k provozování oblíbených zimních sportů. Hory jsou od centra města vzdáleny méně než 30 minut jízdy autem. Nic vám tak nebrání v propojení dopoledního lyžování a odpoledního odpočinku ve městě.

Nejzajímavější místa a památky ve Vancouveru

Není to však jen krásná příroda a chutné pokrmy, které lákají k návštěvě Vancouveru. Najdete zde také řadu zajímavých staveb a dalších krásných míst. Mezi zástupce úchvatných staveb patří Christ Church Cathedral. Jedná se o nejatraktivnější gotický kostel ve městě, který byl postaven v roce 1895. Uvnitř můžete obdivovat jedinečné vitráže i krásně zdobený strop. Koná se zde řada kulturních akcí, včetně vystoupení kostelních sborů a občasného čtení Shakespearových textů.

Další krásnou stavbou, která určitě stojí za návštěvu je Marine Building. Jedná se o nejúchvatnější art deco budovou ve městě. Tato starobylá výšková budova s velmi romantickým vzhledem byla postavena na počest námořní minulosti města. Má 22 poschodí a pyšní se jedinečně propracovaným interiérem. Najdete zde vitráže, leštěné podlahy a samozřejmě také tématickou výzdobu zahrnující mořské živočichy i námořní lodě. I obyčejné výtahy jsou v této budově uměleckými díly. Jsou vybaveny mosaznými dveřmi a zdobí je dřevěné obklady. Marine Building se po svém dokončení v roce 1930 stala nejvyšší budovou Britského impéria.

Výšková budova Marine Building ve Vancouveru | revel/123RF.com
Výšková budova Marine Building ve Vancouveru | revel/123RF.com

Pokud se rozhodnete zúčastnit se některého z místních koncertů, vaše kroky pravděpodobně povedou do budovy zvané The Orpheum. Jedná se o jednu z nejkrásnějších koncertních hal v Severní Americe. Pořádají se zde vystoupení kanadských i zahraničních muzikantů i další jedinečné společenské události. Budova The Orpheum, která byla postavena v roce 1927 a nově zrekonstruována v roce 2009, byla vyhlášena Národní kulturní památkou Kanady.

Za kulturou se můžete vypravit také do krásného divadla Queen Elizabeth Theatre. To je s počtem 2765 míst k sezení jedním z největších kanadských divadel. Stejně jako The Orpheum, i toto divadlo bylo v roce 2009 renovováno. Můžete zde navštívit řadu úchvatných vystoupení, včetně oper, baletů, broadwayských představení, hudebních vystoupení i nejrůznějších zábavních show.

Parky – kam za přírodou a odpočinkem?

Pokud budete procházkou po místních památkách unaveni, můžete si odpočinou v některém z krásných parků, kterými je Vancouver doslova protkán. Kromě příjemného odpočinku zde můžete obdivovat krásnou přírodu i nejrůznější volně žijící zvířata. Největším a nejoblíbenějším z místních parků je Stanley Park, který je jedinečnou oázou klidu přímo v centru rušného Vancouveru. Jedná se o 400 hektarů plných zeleně, volně žijících zvířat a přírodních, kulturních i historických památek. Najdete zde kilometry upravených turistických a cyklistických tratí a několik krásných pláží. Vychutnejte si ničím nerušený odpočinek s výhledem na okolní hory a vodní plochy.

Podzimní Stanley Park ve Vancouveru | jamesvancouver/123RF.com
Podzimní Stanley Park ve Vancouveru | jamesvancouver/123RF.com

O poznání menší, ale neméně krásný je Queen Elizabeth Park, který je považován za zahradnický šperk Vancouveru. Tento park je oblíbeným místem pro všechny milovníky květin a jeho prostory se často stávají pozadím pro krásné svatební fotografie. Najdete zde nejen krásně upravené záhony květin, ale také sbírku exotických i národních dřevin. Se svou nadmořskou výškou 152 metrů je tento park nejvyšším bodem ve Vancouveru. Během své návštěvy si tak můžete vychutnat nejen krásnou přírodu, ale také jedinečný výhled na město i okolní hory. Součástí parku je i budova Bloedel Conservatory, kde můžete obdivovat volně létající exotické ptactvo i řadu exotických rostlin a květin. Tento tropický ráj, který byl otevřen v roce 1969, sídlí v krásné historické budově. Přímo před budovou se nachází “tančící” fontána.

Queen Elizabeth Park ve Vancouveru | ronniechua/123RF.com
Queen Elizabeth Park ve Vancouveru | ronniechua/123RF.com

Další zajímavá místa ve Vancouveru

Museum of Anthropology

 • úchvatné muzeum, které je zdobeno totemy původních národů a jedinečnými řezbářskými pracemi
 • můžete se zde seznámit s kulturními artefakty z celého světa od polynéských nástrojů až po kantonské operní kostýmy

Vancouver Art Gallery

Vancouver Art Gallery v Kanadě | deymos/123RF.com
Vancouver Art Gallery v Kanadě | deymos/123RF.com
 • krásná galerie umění, která se v roce 2000 kompletně transformovala a nyní tvoří důležitou součást městské kulturní scény
 • pořádá se zde řada výstav a přednášek místních i zahraničních umělců
 • kromě výstav můžete navštívit také oblíbené noční večírky, kde máte možnost u skleničky vína a při poslechu živé hudby debatovat s mladými umělci

Burrard Bridge

Burrard Bridge ve Vancouveru | modfos/123RF.com
Burrard Bridge ve Vancouveru | modfos/123RF.com
 • úchvatný žlutě malovaný most, který se klene nad False Creek
 • byl otevřen v roce 1932, aby usnadnil pohyb mezi jednotlivými částmi města
 • most je zdoben námořnickými výjevy, včetně lodních přídí, které mají připomínat bohatou námořní minulost města

Seawall

Pobřežní cesta Seawall ve Vancouveru | lonestarforever/123RF.com
Pobřežní cesta Seawall ve Vancouveru | lonestarforever/123RF.com
 • pokud máte rádi dlouhé procházky kolem vody, Seawall ve Vancouveru vás jistě uchvátí
 • jedná se o nejdelší nepřerušenou pobřežní cestu na světě
 • tato cesta vede podél pobřeží celých 28 kilometrů a prochází také parkem Stanley Park
 • cesta je rozdělena na dvě části – jedna je určena chodcům a běžcům, druhou mohou využít cyklisté a bruslaři

Dr. Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden

Classical Chinese Garden ve Vancouveru | onepony/123RF.com
Classical Chinese Garden ve Vancouveru | onepony/123RF.com
 • jednou z městských částí Vancouveru je i jedinečná čínská čtvrť zvaná Chinatown
 • přímo v centru čtvrti můžete nalézt tuto úchvatnou čínskou zahradu
 • zahrada reprezentuje tradice dynastie Ming
 • můžete se zde procházet po klikatých cestičkách a obdivovat krásné rostliny i skalky

Pokud jednou navštívíte Vancouver, budete se sem chtít vracet znova a znova. Každého zde uchvátí něco jiného. Mohou to být krásné stavby, jedinečné městské parky, úchvatné okolní hory či bohatý kulturní život ve městě. Ať už dáváte přednost procházkám rušným městem, odpočinku na pláži nebo raději pikniku v přírodě, ve Vancouveru nic z toho není problém. Vancouver, jeho kulturní i kulinářskou rozmanitost, jedinečné městské parky plné zeleně i zvířat a samozřejmě také krásný výhled na hory, si zkrátka zamilujete na první pohled.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here