Sydney – nejvyhledávanější a největší australské město

1636
Panorama Sydney | imagecom/123RF.com
Panorama Sydney | imagecom/123RF.com

Každý, kdo cestuje po Austrálii, by měl zavítat také do Sydney. Právě v tomto městě totiž může začít vaše pouť po odlehlém kontinentu. V Sydney na vás bude čekat obrovská řada zajímavých možností, které by byla škoda nezužitkovat. Poznejte krásu významného australského města, pokochejte se nad jeho památkami a bavte se zde, jak jen to půjde. Vždyť ruku na srdce, kolikrát za život Sydney navštívíte. Proč si tento výlet naplno neužít!

Sydney je největším australským městem, jeho aglomerace se rozkládá na rozloze 12 145 kilometrů čtverečných a v současné době má téměř pět milionů obyvatel. Jedná se o hlavní město Nového jižního Walesu. Zajímavá je skutečnost, že si i nyní neustále velké množství lidí mylně myslí, že se jedná o hlavní město celé Austrálie, ve skutečnosti tomu však tak samozřejmě není, i když je pravdou, že Sydney o tento post v minulosti neúspěšně usilovala. Původní sídlo bylo založeno v roce 1788 na členitých kopcích zátoky Port Jackson. Součástí města jsou také rozsáhlé přírodní plochy, které tak kontrastují s moderní zástavbou.

Sydney má typické subtropické klima. Setkáváme se tu s teplými letními měsíci, díky proudění se vyskytuje i dostatek srážek.

Pro každého něco – to je nabídka Sydney

Určitě vás bude zajímat především odpověď na otázku, co vám přinese návštěva Sydney? Věřte nebo ne, ale je toho opravdu hodně. Počínaje kulturou, přes sport a konče zábavou. Dalo by se tedy říct, že si vybere každý. Pojďme se podívat na některé detaily blíže.

Historická část města se nachází přímo v centru, je označována jako The Rocks. Zde, nebo v těsné blízkosti je možno navštívit několik muzeí a tím se dozvědět něco hlavně o minulosti města, avšak i celé Austrálie. Australian Museum, které je situováno na William Street vám potom napoví něco o australské přírodě, jedná se totiž o největší australské přírodní muzeum. V Sydney naleznete i celou řadu zajímavých staveb, které budou potěšením pro vaše oči. Jde zejména o Sydney Harbour Bridge, což je významný most z roku 1932. Jedná se o světově nejdelší obloukový most, který měří 503 metrů. Nezapomeňte navštívit ani Sydney Tower. Jedině tak si budete moci vychutnat jedinečný pohled na celé město. Věž dosahuje výšky 302 metrů a můžete se v ní dokonce i občerstvit. Queen Victoria Building je potom taktéž budovou, která by neměla uniknout vaší pozornosti, jedná se o zajímavé architektonické řešení, které ve svých útrobách skrývá velké obchodní centrum. Pokud rádi nakupujete, zavítejte rozhodně také do hlavní obchodní zóny. Tu najdete v blízkosti Park Street. Nejrůznější obchody a obchůdky jsou však v podstatě roztroušeny po celém Sydney. Jste příznivci divadla a filmů? Potom máme tip i pro vás. Dopřejte si návštěvu australské Opery v Sydney! Sydney Opera House je místo, které má v divadelním světě své nezastupitelné postavení. Tato skvostná budova vás oslní jak svým exteriérem, tak i vnitřními prostory. V State Theatre na Market Street se konají téměř neustále nějaké festivaly, koncerty či muzikály, toužíte-li po tomto bohatém kulturním zážitku, nic vám nebrání v účasti.

Kam za odpočinkem v Sydney a okolí?

Ve městě se nachází i několik botanických zahrad. Tou největší je Royal Botanic Gardens, vydejte se tedy do přírody a odpočiňte si od rušných ulic velkoměsta. V areálu je situována zoologická zahrada. Ve vzdálenosti zhruba třicet kilometrů od centra města se táhne tzv. zelený pás velkých národních parků, tedy další možnost úniku do neporušené přírody. Ani sportovci nebudou zklamáni! Sport totiž patří mezi důležité aspekty města. Nejoblíbenějším zdejším sportem je ragby. Z ostatních sportů je populární ještě fotbal, tenis, kriket a pochopitelně vodní odvětví v podobě plavání, potápění či surfování a jachtingu. Ve velkoměstě je velmi bujarý noční život. Budete-li brouzdat nočními ulicemi, naláká vás ke své návštěvě obrovské množství nočních podniků. Mezi ty neznámější oblasti s velkou koncentrací barů klubů a restaurací patří Darling Harbour, Circular Quay, Kings Cross a The Rocks. V Sydney je toho k vidění samozřejmě mnohem více. Za zmínku stojí i školské budovy. Váš údiv se dotkne zřejmě i moderní výstavby.

Rozhodnete-li se navštívit Sydney, nebudete litovat. Předem vás však upozorňujeme, abyste si pokud možno vyhradili co nejdelší pobyt v Sydney, ani přesto však toto město nemůžete stihnout ideálně zmapovat! Sydney vás bude bavit ve dne i v noci, těšte se!

Předchozí článekGlasgow – navštivte největší město Skotska
Další článekPerth – hlavní město státu Západní Austrálie