San Francisco – město červeného mostu

1180
Golden Gate Bridge v San Franciscu | somchaij/123RF.com
Golden Gate Bridge v San Franciscu | somchaij/123RF.com

Město San Francisco, jedno z nejzalidněnějších měst v Kalifornii, obklopené Tichým oceánem a San Franciscou zátokou, bývá velmi častým cílem turistů, neboť nabízí nespočet zajímavých míst. Právem bývá označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Nejvhodnější období pro návštěvu San Francisca je srpen a září. V létě se teploty pohybují kolem 21 °C. Během zimy zase hodně prší, ale teploty nikdy neklesají k 0 °C. Občas se stává, že je tu chladno i během letních měsíců. Stane se tak pokud se město zahalí do husté mlhy, která je způsobena kombinací studeného oceánu a teplého ovzduší.

Zajímavosti v San Franciscu

Mezi nejnavštěvovanější místa v San Franciscu patří červený most Golden Gate. Tento most se stal naprostým symbolem města a nejfotografovanější světovou stavbou. Pošlete známým pohled právě s mostem Golden Gate, ihned poznají, kde se právě nacházíte. Oblíbené jsou taktéž návštěvy přístavů, ve kterých lze spatřit tuleně.

Za nákupy a dobrým jídlem zamiřte na pobřežní promenádu Fisherman’s Wharf. V Fischermans Wharf si nenechte ujít restauraci Buba-Gump shrimp Co. Na motivy filmu Forest Gump tu nabízejí jen a jen krevety. Naskytne se vám zde výhled na zátoku a Alcatraz. Alcatraz je proslavená věznice, která se objevila v celé řadě filmů. Vězněni tu byli Machine Gun Kelly, Mickey Cohen a slavný mafián Al Capone. Na ostrov s věznicí vyjíždějí výletní lodě, které vám umožní seznámit se s tvrdými podmínka ve věznici a se samotnou historií ostrova. Velmi oblíbení jsou také večerní prohlídky, které dají místu nezapomenutelnou atmosféru. Vychutnejte si pohled na padající soumrak, který halí zdiva pevnosti Alcatraz do roušky tajemství.

Na mrakodrapy se zajděte podívat do Financial District, zajisté vás oslní bezkonkurenční Transamerica Pyramide. Je to největší mrakodrap na světě. Právě tady sídlí přes 30 mezinárodních organizacích. Z tohoto důvodu se San Francisco považuje za osmnácté nejvýznamnější středisko financí a to v celosvětovém měřítku.

Za návštěvu stojí také Lombard Street. Jedná se o nejstrmější a nejzkroucenější ulici na světě. Je to skutečná lahoda pro řidiče. Ulice je známá také proto, že se tu konal soutěž v běhu číšníků s podnosem a plnou sklenicí.

Město z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout na vyhlídkové věži na kopci Telegraph Hill. Milovníci ryb a lodí by neměli opomenout návštěvu Fisherman’s Wharf, kde se dříve nacházelo gigantické přístaviště. Dnes si zde můžete pochutnat na mořských plodech či se jen tak zahledět na moře.

Nedaleko od centra města leží Chinatown s největší čínskou komunitou na světě. Určitě se tam zastavte v některé z čínských restaurací.

Až se vám ve městě zasteskne po přírodě, směřujte své kroky do Golden Gate Park a nechejte se unášet botanickými skleníky či japonskou zahradou. Golden gate park je jedním z míst, kde působilo hnutí Hipppies. Dále si nenechte ujít historické tramvaje a Grace Cathedral. Mezi další atraktivity parku patří: plážový domek s impozantním výhledem na hladinu moře, větrné mlýny, Aids memorial, což je památník obětí této zákeřné nemoci. Zasnít se můžete v Shakespearově zahradě či se projet na šlapadlech po jezeře Stow. Zapomeňte na starosti a zarelaxujte si v parku, jež se řadí k nejznámějším a nejrozsáhlejším na světě.

Pokud se vydáte do San Francisca, tak se v tomto městě zdržte aspoň několik dnů, ať si stihnete všechno v klidu prohlédnout. San Francisco není příliš rozsáhlé, klidně se za poznáním města vydejte po svých.

Předchozí článekFlorida – americký turistický ráj
Další článekWashington – město amerického prezidenta