Kam v San Franciscu – zajímavá místa a památky

5669
Letecký pohled na San Francisco | kropic/123RF.com
Letecký pohled na San Francisco | kropic/123RF.com

San Francisco je krásné americké město, které se nachází na samotné špičce Kalifornského poloostrova, vrcholu Bay Area. Jde zřejmě o nejkrásnější a nejprogresivněji rostoucí město v celých Spojených státech amerických. Lidé, kteří zde bydlí, jsou na své bydliště náležitě pyšní.

Ráz města je velice individualistický, kompaktní a nabízí úžasné výhledy. Centrum města je však překvapivě malé, rozkládá se totiž na pouhých 47 kilometrech čtverečních. Město proto velmi snadno prozkoumáte pěšky. Dál od centra se pak nachází ráj pro všechny milovníky obchodů.

Zajímavá místa a památky v San Franciscu

Město je po celém světě známé pro svou rozmanitost, kulturu a skvělou hudbu. Najdete tu však i památky, parky, pláže, galerie, muzea a zábavní centra. Ke kultovním památkám San Francisca patří Golden Gate Bridge, Golden Gate Park, Lombard Street a Alcatraz. Velkou zajímavostí města jsou zdejší historické lanovky. To však není všechno, co byste si v San Franciscu neměli nechat ujít…

  • Absolutní TOP sanfranciskou atrakcí je známá dominanta a vůbec ten nejznámější most na celém světě – Golden Gate Bridge, který nemůže minout žádný návštěvník města. Denně přes něj projede na 120 000 automobilů, takže pěší procházka po chodníku na jeho levé straně zřejmě dá pěkně zabrat.
Golden Gate Bridge v San Francisku | masterlu/123RF.com
Golden Gate Bridge v San Francisku | masterlu/123RF.com
  • Chinatown, neboli čínská čtvrť, představuje zcela specifickou oblast, kterou nikde jinde nenajdete. Jde totiž o tu nejstarší čínskou čtvrť v Severní Americe a vůbec mimo celou Asii. Najdete zde čínské chrámy, divadla, dílny, mal podniky, obchody, starožitnosti, čajovny, suvenýry, čínské lékárny i restaurace. Pokud se vám naskytne možnost být v San Franciscu déle než jeden den, nenechte si možnost navštívit tuto čtvrť ujít.
Vstup do Chinatown v San Francisku | jejim/123RF.com
Vstup do Chinatown v San Francisku | jejim/123RF.com
  • Fisherman’s Wharf patří k nejoblíbenějším ze sanfranciských čtvrtí. Najdete tu obchody, restaurace i různé jiné atrakce (třeba kalifornské lachtany, jež se tu usídlili a radostně tu dovádějí).
Turisté ve Fishermans Wharf | ffooter/123RF.com
Turisté ve Fishermans Wharf | ffooter/123RF.com
  • I když by se po vyslovení North Beach lákalo říct, že se jedná o nějakou pláž, není tomu tak, jde totiž o romantickou čtvrť evropského rázu se spoustou kaváren, restaurací a obchodů. Oblast se nachází u Washington Square a prochází podél Columbus a Grant avenue. Tou nejkrásnější památkou v North Beach je kostel svatého Petra a Pavla. Kromě něj však za zmínku stojí i zdejší Coit Tower nacházející se na vrcholu Telegraph Hill, který nabízí nádherný výhled na město i skvělé místo pro vytvoření fotek legendárního mostu a výběžku Bay.
Čtvrť North Beach v San Francisku | ericbvd/123RF.com
Čtvrť North Beach v San Francisku | ericbvd/123RF.com
  • Twin Peaks není pouze jen známý seriál, ale především to jsou 2 kopce. Nejsou sice těmi nejvyššími ve městě, ale nabízí ten nejlepší výhled na celé město i záliv.
Twin Peaks v San Francisku | lukich/123RF.com
Twin Peaks v San Francisku | lukich/123RF.com
  • Věděli jste, že jedno z nejlepších muzeí vědy na světě se nachází právě v San Franciscu? Jedná se o Exploratorium, které vlastní mnoho zcela unikátních exponátů, pokrývající různé oblasti zájmu. Muzeum si klade za úkol vzdělávat i bavit. Spoustu věcí si zde můžete osahat a vyzkoušet.

V San Franciscu se dá nakupovat ve velkém

San Francisco nabízí vše, co by uspokojilo všechny shopaholiky. V centru města najdete spoustu běžných cenově dostupných obchodů. Kromě nich tu najdete i designové, pop-up obchody i luxusní butiky z high-end třídy. Dále v San Franciscu najdete i nejrůznější nákupní centra, jako třeba Union Square, Westfield San Francisco Centre, Chestnut Street Shopping, Hayes Valley, Haight-Ashbury, upper Fillmore, The Mission, Sacramento Street, Chinatown a San Francisco Downtown či San Francisco Shopping Center.

Union Square v San Francisku | f8grapher/123RF.com
Union Square v San Francisku | f8grapher/123RF.com

Nejlepší restaurace z celé USA se nachází v San Franciscu

San Francisco je prostě ráj, nabízí nejen krásné scenérie, nenabízí pouze skvělé nákupní možnosti, ale také skvělou gastronomii. Pochutnat si tu můžete na kuchyni z celého světa. Najdete tu restaurace čínské, japonské, francouzské, italské, španělské, marocké, indické, malajské, mexické, řecké i ruské. Nechybí zde ani restaurace pro vegetariány a vegany, výborné je tu i sushi. Zdejší kuchaři se předbíhají v tom, aby navařili co nejlepší jídlo z čerstvých surovin, které by bylo autentické se zemí původu.  Podle posledních výpočtů je zde tolik restaurací, že jedna připadá na celkem 250 místních obyvatel. Oproti New York City, kdy jedna restaurace připadá na 940 lidí, je to neuvěřitelný počet.

Noční život v San Franciscu

Noční a kulturní život je v San Francisku velice rozmanitý. K dispozici tu máte divadla, operu, koncertní síně i balet. Lidé tu rádi chodí na kvalitní muzikály, do kina, ale i na rockové nebo jazzové koncerty.

Předchozí článekKam v Montrealu – zajímavá místa a památky
Další článekVýlet do Amsterdamu – jak si užít Amsterdam na maximum?