Washington – město amerického prezidenta

867
Bílý dům ve Washingtonu | orhancam/123RF.com
Bílý dům ve Washingtonu | orhancam/123RF.com

Washington, hlavní město Spojených státu amerických, nabízí svým turistům nespočet národních památek a zajímavých míst. Washington se od ostatních amerických měst liší jednou do oka bijící skutečností – nenajdete zde jediný mrakodrap.

Vydejte se do Washingtonu, kde budete moci spatřit Bílý dům a další vyhlášené místa, jež jsou úzce spjaty s politickou atmosférou USA. Rozhodnete-li se poznat celý svět, začněte právě Washingtonem, který je proslulý po celém světě. V centru města se seznámíte s hlavní washingtonskou hlavní třídou, výbornými restauracemi atd. Za dobrou živou muzikou zamiřte na sever města. Na západě se nachází Národní Zoo nebo prestižní a zámožná oblast s historickou osadou Georgetown a nejznámějším místem na východě je budova Kapitolu a Knihovny Kongresu.

Kroky turistů nejčastěji míří k Bílému domu, hlavnímu pracovišti a sídlu prezidenta Spojených států. Dovnitř je možné se dostat jedině s povolením ambasády. Hlavní třídou Pennsylvania Avenue je s Bílým domem spojen Kapitol, další turisticky zajímavé místo, kde se konají schůze zákonodárného sboru.

Velmi navštěvovaným místem ve Washingtonu je také Lincolnův památník, uvnitř kterého je sedící socha bývalého amerického prezidenta Lincolna. Toto místo je známé také díky slavnému proslovu „I have a dream“, které zde pronesl v roce 1963 Martin Luther King. Tento památník však není jediným ve městě. Je tu také Jeffersonův památník, Rooseveltův památník a Washingtonův památník s úžasným výhledem do okolí.

Spousty lidí míří také do Rock Creek Park. Tato zalesněná oblast je oblíbeným místem cyklistů. V blízkosti teče řeka Anacostia River a můžete zde zahlédnou celou řadu zvířat.

Nočního života si nejlépe užijete v Adams Morgan, u Dupont Circle a Logan Circle. Budete se možná divit, ale díky imigrantům je tu z velké části etiopská kuchyně.  Nejčastěji vám nabídnout ostré dušené maso, zeleninu a etiopský chleba. Neděste se, jídlo se v takových restauracích jí jedině rukama. Nejvíc je takových restaurací v části Shaw. Dobře a celkem levně se najíte v Chinatownu a kolumbijské čtvrti Columbia Heights. Když někde narazíte na  polo uzené párky, rozhodně je ochutnejte, je to místní specialita.

Suvenýry pořizujte v blízkosti Kapitolu a Bílého domu. Dražší a lepší suvenýry jsou k zakoupení v muzeu Smithsonian.

Doprava ve Washingtonu

Po Washingtonu cestujte metrem. Nachází se poblíž všech památek a zajímavých míst. Platí v něm ovšem přísný zákaz konzumace jídla a pití. Možná proto je tu metrum v celku čisté. Na schodech jezděte zásadně vpravo, aby ti co spěchají, měli volnou cestu. Ve Washingtonu jsou památky vcelku u sebe, takže je klidně obejdete bez problému po svých.

Ubytování ve Washingtonu

Při vybírání ubytování si zjistěte nejbližší stanici metra, ať to nemáte příliš daleko, ale Washington je v podstatě malé město, tudíž by nemělo být na obtíž, když se ubytuje v okrajových částech města, které jsou přeci jen podstatně levnější.

Předchozí článekSan Francisco – město červeného mostu
Další článekHavaj – místo, kde se dějí zázraky