Florida – americký turistický ráj

1148
Miami na Floridě | alexmillos/123RF.com
Miami na Floridě | alexmillos/123RF.com

Sluncem neustále prosvícená Florida vás zahrne vším, po čem jen zatoužíte. Není tu nouze o dostatek zábavy, nočního života, vysokých mrakodrapů, ale také přírodních rezervací, muzeí, národních parků, sportovních aktivit. Hlavním městem Floridy je Tallahassee. Léto na Floridě je vlhké, dlouhé a zároveň velmi teplé. V letních měsících dosahuje vlhkost vzduchu až 95%. Zima je velmi mírná a suchá. Teplota v létě se pohybuje nad 30 °C.  Často se tu ovšem vyskytují hurikány.

Slunečná Florida je bezpochyby rájem pro všechny turisty. Několika kilometrové písečné pláže, nebe dotýkající se palmy, uvolněná atmosféra a pulzující srdce nočního života a nespoutané zábavy. Právě tohle je Florida.

Nejpopulárnějším místem Floridy je ovšem Miami, které si rozhodně nesmíte nechat ujít. Obklopí vás tu překrásné pláže, palmy, čistý vzduch a azurově modré moře. V tomto prostředí si můžete užít celé řady nejrůznějších aktivit. Miami navštěvují mnohé celebrity a významné osobnosti. Hojně navštěvovaným místem je Opičí džungle, která je vydařenou imitací životního prostředí goril, paviánů a orangutanů. K vidění jsou i zoologické a botanické zahrady.

Navštivte Miami a „podívejte se až do vesmíru“. Turisté často míří do Kennedy Space Center na Cape Canaveral. Jedná se o vesmírné středisko NASA, odkud startují raketoplány na oběžnou dráhu družice. Turisticky hojně vyhledávaná je také rezervace Everglades na jihu poloostrova, kde žije nespočet živočišných druhů, mimo jiné tisíce aligátorů a lze ji navštívit na speciálních lodích-vznášedlech. Spatřete na vlastní oči americké predátory v ryze přírodním prostředím.

Zábavní parky v Orlandu

Ujít byste si neměli nechat střední část Floridy. U města Orlando, které je úplně nejnavštěvovanější částí Floridy, se nachází celá řada zábavných parků. Doporučovány bývají především Universal Orlando Resort, kde se může hercem stát každý, Sea World s nejrozlehlejším akváriem na východním pobřeží, Národní park Everglades, Epcot Center, nebo obrovský zábavní komplex Walt Disney World. V MGM Studios se seznámíte s tvorbou filmů, včetně nejrůznějších efektů.  Pokud máte rádi dobrodružství, pak si nenechte ujít Universal‘s Islands of Adventure, kde se na pěti ostrovech setkáte s hrdiny z komiksů a legend. V Orlandu navštivte také muzeum Titaniku, kde si připomenete největší katastrofu, která dojala celý svět k slzám.

Sport a relax na Floridě

Na Floridě milují sport a díky slunečnému počasí se mu mohou věnovat neustále. Nejčastěji se zde hraje baseball, americký fotbal, volejbal, tenis a golf. Golf je aktivitou číslo jedna. Florida nabízí nejlepší světové golfové areály.  Populární je tu také táboření a rybaření.

Zavítejte také na Miami BeachPalm Beach, nejslavnější pláž Daytona Beach a Fort Landerdale a nebudete litovat. Moře je zde velmi teplé a jeho teplota se pohybuje okolo 30 stupňů. Milovníci vody ocení surfování v Daytona Beach, potápění na Florida Keys nebo akvalung do přírodních jeskyni. Plachtění, windsurfing a vodní lyžování je nabízeno všude na pobřeží i na větších jezerech. Téměř v každé vesnici na pobřeží naleznete potápěčské centrum. Všechna jsou velice dobře vybavena a proto si můžete vypůjčit kompletní výstroj. Většina z nich Vás dopraví na lokalitu k ponoru vlastní lodí.

Stravování v USA

V Americe se klade důraz na snídani a večeři. Denně se jí zeleninový salát. K snídani si dejte palačinky nebo vafle. Co se pečiva týče jí se pouze toastový chléb, který se kupuje jednou týdně, pije se většinou voda nebo limonáda s ledem. V restauracích vždy počkejte, než vás usadí.

Nakupování na Floridě

Rozhodně si na Floridě nenechte ujít nakupování. Je tu tak levné oblečení, že si s sebou snad nemusíte nic brát.

Doprava na Floridě

Po Floridě se cestuje spíše autem, než městskou dopravou. Proto neváhejte si zde zapůjčit osobní automobil. Pokud přeci jen městskou hromadnou dopravu zvolíte, buďte ostražití, je totiž velké riziko, že budete během jízdy okradeni. Rozhodně však nestopujte, je to zde přísně zakázané.

Ubytování na Floridě

Ubytovat se můžete v různých hotelech a motelech v různých relacích. Rozšířené je také ubytování v kempech. Nejlevnějším typem ubytování na Floridě jsou hostely. Důležité je vědět, že v Americe používají jiný typ zásuvek než my. Nezapomeňte si proto přibalit adaptér do zásuvky.

Předchozí článekNavštivte Las Vegas a odneste si zážitek na celý život
Další článekSan Francisco – město červeného mostu