Navštivte hlavní město Irska – Dublin

1830
Letecký pohled na Dublin | speedfighter/123RF.com
Letecký pohled na Dublin | speedfighter/123RF.com

Navštivte Irsko, ostrov, který je charakteristický pro svoji stávající zeleň. Projděte se kouzelnou krajinou a nasajte onu pověstnou atmosféru, která vám ukradne srdce. Usedněte do tradičních hospůdek a zaposlouchejte se do irské hudby. Nezapomeňte ochutnat třikrát destilovanou irskou whiskey.

Dublin leží na řece Liffey, která u Dublinu ústí do Irského moře. Řeka rozděluje město na severní a jižní část, která je podstatně bohatší. Dublin je obklopen Dublinskou pláží a Wicklovskými vrchy. Mísí se zde hluboká historie se zajímavou současností. Pokud se ovšem chystáte za teplem, nebude Dublin tou nejšťastnější volbou. V červenci tu teploty dosahují pouhých 15 °C. Je tu podstatně sucho, ale zimy jsou zde teplé.  Nutno podotknout, že je tu velmi draho.

Památky a zajímavosti v Dublinu

K prohlédnutí Dublinu vám budou bohatě stačit dva dny. Úchvatná je například nejstarší budova v Dublinu katedrála Christ Church, pocházející z 11. století a přepychově vybavený Dublin Castle, současné sídlo vlády. Navštívit můžete také Národní muzeum, Bank of Ireland, Kilmainham Gaol,nejvyšší kostel v Irsku Katedrálu sv. Patrika, kde je pochován samotný Jonathan Swift. Za vidění stojí také Trinity College – nejstarší irská univerzita, Muzeum spisovatelů, Smithfield Chimney – 67 metrů vysoký skleněný komín, který plní funkci rozhledny a Dublinská mešita.

Ubytování v Dublinu

Připlaťte si a ubytujte se v centru města, protože cestování po Dublinu je přímo katastrofální a přes silnici se tu přechází kdekoli a kdykoliv.

Zábava v Dublinu

Za nočním životem vyrazte do čtvrti Temple Bar s mnoha bary a kluby. Právě tady máte možnost ochutnat nespočet chuťově rozličných sendvičů a přes 450 druhů whiskey.  Ale pozor, vstup je možný až od 21 let. Možná vás zaskočí, že je ve většině z nich přísný zákaz kouření.

Tradiční nápoje v Dublinu

Ochutnejte světově proslulé hnědé pivo Stout a Whisky Jameson – nejprodávanější irskou whisky na světě. Pokud holdujete pivu, navštivte Storehouse. Dozvíte se vše o výrobě piva Guinness. Tamní bar v posledním patře nabízí neskutečný výhled na město, neboť budova patří k nejvyšším stavbám v Dublinu.

Ostatní informace o Dublinu

Vřele se doporučují noční Tour jízdy autobusem po Dublinu. Trasa trvá přibližně dvě hodiny, během kterých budete seznámeni s temnou stránkou tohoto impozantního města a jeho tajemnými zákoutími. Dětem do 14 let je tato atrakce nepřístupná.

Dublin je město hvězd. Narodil se zde Samuel Beckett, Jonathan Swift, Oscar Wilde, James Joyce, G. B. Shaw a zrodila se zde hudební skupina U2.

Nákupy v Dublinu

Pokud si chcete koupit něco pěkného na památku, vydejte se na O’Connell Street. Potrpíte-li si však na luxusní butiky, zamiřte rovnou na Grafton Street.

Den sv. Patrika

V případě, že se budete v Dublinu zdržovat 17. března, pak se ničemu nedivte a dělejte to samé, co lidé kolem vás. Oblékněte se do zelené barvy a zajděte kamkoliv, kde se točí Guinnessové pivo. V Dublinu se totiž v tento den slaví St. Patricks Day.

Předchozí článekEdinburgh – turisticky atraktivní město plné historických památek
Další článekPoznejte Anglii a vydejte se do města Bristol