Poznejte Anglii a vydejte se do města Bristol

2726
Barevné domy na svahu v přístavu v Bristolu | aaabbbccc/123RF.com
Barevné domy na svahu v přístavu v Bristolu | aaabbbccc/123RF.com

Tradiční zvyky a fascinující památky se s elegancí snoubí s moderním stylem, který přivál sám čas. Nasajte atmosféru proslulé Anglie a vycestujte do přístavního města Bristol, jež vám má opravdu co nabídnout.

Bristol je považován za centrum jihozápadní Anglie, který si vás zkrátka a jednoduše podmaní. Výjimečné je také spojení do Londýna. Z Bristolu se v hlavním městě ocitnete již za hodinu a půl. Bristol je město námořníků a především milovníků historie.

Památky v Bristolu

Projděte si Staré město a přístavní část Bristolu, budete mít pocit jakoby se zastavil čas. Starobylá část města, křivolaké uličky a typická dlažba vám dá možnost unést se v myšlenkách. Historické budovy potkáte snad na každém kroku. I po mnoha letech má Bristol ono pověstné kouzlo, které byste měli zažít na vlastní kůži.

Poznávacím znamením města je zcela určitě most Clifton Suspension Bridge, právě tento skvost je dílem Isambarda Brunela. V Bristolu od zmíněného architekta naleznete také loď s názvem Great Britain. Také děti budou Bristolem nadšené, podnikněte výlet do místní zoo. Pánové i kluci jistě nepohrdnou návštěvou vědecké základny Explore-at-Bristol, kde se dozvědí mnoho zajímavých informací formou zábavy.

Udělejte si výlet na oblíbený vrchol Cabot Tower, odkud se vám naskytne pohled na město. Další možností je také výletní plavba lodí Ferryboat Company.

V okolí Bristolu se rozprostírá město Bath, které je proslulé lázněmi a také Gloucestershir s typicky anglickou přírodou.

Gastronomie v Bristolu

Řadíte se mezi milovníky trhů či jarmarků, vkročte na Cabot Circus, kde pořídíte opravdu vše. Všemožné delikatesy, suvenýry a mnoho dalšího. Farmářské trhy mají hlubokou tradici, konají se po celém městě téměř všude.  Vynikající jsou restaurace v srdci samotného Bristolu. Určitě ochutnejte Pieminister Pies – tradiční specialitu.

Akce v Bristolu

Každý rok se v Bristolu koná nespočet akcí a soutěží. Zúčastněte se souboje regat či boje o vítěze v letu horkovzdušnými balóny.

Sport v Bristolu

Nebojte se vyrazit i za sportem do místních hal a zahrát si něco, co mají rádi právě obyvatelé Velké Británie. Zahrajte si kriket, ragby nebo tradiční fotbal. Kriket si skvěle užijete v Gloucestershire County Cricket Clubu. Rugby si užijete Bristol Rugby Clubu. V městě je také nespočet golfových center.

Zábava v Bristolu

V případě, že chcete poznat pulzující Bristol, zamiřte právě sem: Harbourside, Park Street a na Whiteladies Road. Místní divadla se řadí mezi nejlepší v celé Anglii.

Nákupy v Bristolu

Na nákupu se rozhodně vydejte do Cabot Circus, mnoha obchodů, butiků a dalších. Jedná se o největší nákupní středisko ve městě. Pořiďte rodině či známým anglický suvenýr. Dále se doporučuje Broadmead, The Mall Bristol a The Mall at Cribbs Causeway .

Ostatní informace o Bristolu

Velmi oblíbená je jízdenka BritRail GB Flexi Pass, cestování po městě či celé Anglii pro vás nebude problém, právě naopak! Rovněž si zarezervujte dopředu vstupenky na všemožné akce, nebudete muset čekat ve frontách.

Předchozí článekNavštivte hlavní město Irska – Dublin
Další článekBirmingham – město plné života, zábavy a památek