Mapa Monaka – kde leží Monako?

0
795

Monako je malým městským státem na jihozápadě evropského kontinentu. Konkrétně se rozkládá na pobřeží Azurového pobřeží, jeho břehy tedy omývají vody Středozemního moře. Příjmy země přitom plynou především z cestovního ruchu, neboť se jedná o populární turistickou destinaci. Naprostou většinu plochy tvoří zástavba, takže za přírodními krásami je nutné vyrazit jinam, ačkoli ne nezbytně.

V Monaku se kupříkladu nachází Oceánografické muzeum, které dává nahlédnout do úchvatného podmořského světa. Dalšími zajímavými místy jsou jediná veřejná pláž Larvotto a samozřejmě i luxusní lázně Monte Carlo s hernou (Casino de Monte Carlo). Příznivci motoristického sportu pak určitě nevynechají ani slavný okruh formule 1, na němž se jezdí Velká cena Monaka.

Kde leží Monako – poloha a základní geografické informace o Monaku

Monako se dělí na čtyři historické městské čtvrtí. Jedná se o původní Monaco-Ville, jehož součástí jsou i zajímavé památky,modernější Monte Carlo a dále La Condamine a Fontvieille. Pobřeží Monaka je skalnaté a směrem do vnitrozemí se terén ještě zvedá. Země se přitom nachází na souřadnicích 43°43’52“ severní šířky a 7°25’11“ východní délky.

Sousední země:

  • Francie

Monako, které je knížectvím, disponuje rozlohou pouze 2,04 km2. Jedná se o druhou nejmenší zemi světa, protože menší území zabírá už pouze Vatikán. Na této nevelké ploše nicméně žije zhruba 38 000 obyvatel. Nepřekvapí tedy, že se jedná o zemi s největší hustotou zalidnění na světě. Ačkoli je Monako městský stát, za hlavní město je považováno Monaco-Ville, tzn. původní opevněné město.

Monacké knížectví samozřejmě díky své malé rozloze nemůže disponovat žádnými rozlehlými pohořími ani vysokými horami. Nejvyšší vrchol této západoevropské země se nachází ve výšce 151 m n. m. a nalézá se na cestě Chemin des Révoires. Ta vede směrem ke kopci Tête de Chien, který měří 550 m, jenže se rozkládá až v sousední Francii.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here