Kam v Miami – zajímavá místa a památky aneb co navštívit a vidět?

0
7024
Miami v USA | monphoto/123RF.com
Miami v USA | monphoto/123RF.com

Miami patří k legendárním prázdninovým lokalitám, kde se snoubí celoročně příjemně teplé počasí, skvělý noční život, vodní radovánky s přepychovým životem. Město budí dojem, že zde snad sídlí všichni boháči světa (a pokud ne, tak to jistě mají v plánu). Jde o jednu z lokalit, které se právem říká splněný americký sen. Tak neváhejte, a pojeďte si ho splnit taky, přijeďte do Miami!

Miami se nachází na jihovýchodní straně poloostrova Florida u Atlantského oceánu, mezi Národním parkem Everglades a Biscayne. Samotné město se rozkládá při ústí řeky Miami do oceánu.

Miami, to jsou kilometry a kilometry pláží

K Miami neoddělitelně patří krásné pláže, které lemují kavárny a bary. K těm nejvyhledávanějším patří Bal Harbour Beach, Bill Baggs Cape Florida, Beach Park Crandon, Haulover Beach, Miami South Beach, Miami Beach – Central Beach Matheson Hammock Park a třeba také Windsurfer Beach.

South Beach v Miami | sborisov/123RF.com
South Beach v Miami | sborisov/123RF.com

Co všechno jde dělat v Miami?

Pokud vás už válení na pláži přestane bavit, můžete to zkusit s turistikou. V okolí Miami jsou parky, zahrady i muzea. Vyzkoušet tu můžete všechny možné vodní sporty. K těm nejoblíbenějším paří rybaření, potápění, šnorchlování nebo vodní lyžování. Z jiných sportů tu jsou velmi populární jízda na koni, koňské dostihy, golf, tenis i chrtí dostihy.

Na skok do historie Miami

Byť Miami není zrovna historickými památkami oplývající město, i zde přeci jen nějaké stopy z minulosti naleznete. Historickou část města najdete v severozápadní Miami v Overtown. Jde o pulzující místo s bary, hudebními produkcemi, trhy farmářů, galeriemi a divadlem. Část města se vyznačuje nejen krásnou výmalbou afroamerických hrdinů, ale i historickým Lyric Theatre, které bylo dříve označováno jako malá Broadway. Místo kdysi hostila hvězdy jako Aretha Franklin nebo Patti LaBelle.

TOP největší atrakce Miami

Žádná návštěva Miami by nebyla kompletní, kdybyste se aspoň na chvíli nezastavili na South Beach. Jde o velice známou módní lokalitu i skvělé místo pro nakupování. Kromě toho se tu nachází i velice zajímavou stavbu známou jako Art Deco. Jde o nádherné rekonstruované budovy z roku 1930 ve stejnojmenném architektonickém stylu.

Jen kousek za městem se pak nachází park Everglades. Jde vlastně o bažiny a také o jeden z nejneobvyklejších parků v USA. Další velkou zajímavostí Miami je jedna z nejlepších ZOO v USA. Vedle jedinečné ZOO naleznete přímo v turistické oblasti Miami na hranici mezi centrální Miami a Key Biscayne Mořské akvárium. Naprosto jedinečnou stavbou, kterou najdete v jižní části Miami v oblasti známé Coconut Grove, je villa Vizcaya (dnes je v ní muzeum), jehož součástí je krásná renesanční zahrada.

Mokřady Everglades v USA | korzeniewskidaniel/123RF.com
Mokřady Everglades v USA | korzeniewskidaniel/123RF.com

Ve víru nákupů

Kromě různých atrakcí, Miami patří k těm nejlepším místům v Americe, kde se dá skvěle nakoupit i dobře najíst, aniž by vás to muselo zruinovat. Nakoupit tu přitom můžete opravdu všechno, tedy nejen módu. Město oplývá také i designovými showroomy nebo obchody s kuriozitami. Nechybí zde ani ohromný Outlet Mall. Míst, kde tu nakoupit, je však mnoho. Pro exkluzivní nákupy zamiřte do Harbor Hall. K disozici jsou vám i nákupní centra jako třeba Bayside Market Place, Coconut Grove, Aventura Mall nebo třeba Cocowalk. V oblasti Little Havana pak najdete spoustu malých obchůdků s neobvyklými a zajímavými předměty.

Kam na dobré jídlo v Miami?

Miami je rodištěm Nové Světové kuchyně, a proto není pochyb, že tu najdete i mnoho míst, kde můžete poznat spoustu chutí, pochutin, emocí i vzrušení. Zdejší kuchyně je rozmanitá a skýtá nekonečný prostor k průzkumu. Zdejší šéfkuchaři pochází z celého světa, což vám umožňuje ochutnat v jednom městě kuchyni kubánskou, peruánskou, kolumbijskou, indickou, haitskou, thajskou, japonskou, argentinskou anebo nějakou jinou. K těm nejlepším zdejším restauracím patří např. NaiYaRa, Traymore Restaurace, Hakkasan Miami nebo Zuma Miami.

Noční život v Miami

Nesdílnou součástí života v Miami je i bujarý noční život. Pro všechny, kteří se chtějí bavit, je tu dostatek prostoru, aby tomu tak bylo. Ve městě je provozována spousta klubů, má velký počet tanečních míst i jazzových lokalit. Pokud tedy budete chtít, můžete tu prohýřit celou noc až do rána.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here