Co vidět v Abú Dhabí – zajímavá místa a památky

13055
Pohled na Abú Dhabí | vwalakte/123RF.com
Pohled na Abú Dhabí | vwalakte/123RF.com

Kdo by tomu ještě před 70 lety věřil, že se z poměrně ponuré a chudé rybářské vesnice Abú Dhabí, dá se říct přes noc, stane nejbohatší město na světě. Nové dějiny Abú Dhabí se začaly psát v roce 1971 a rychlost růstu byla doopravdy převratná. Dnešní Abú Dhabí je druhým nejlidnatějším a turisticky ohromný lákadlem pro návštěvníky z celého světa. Hlavní město Spojených arabských emirátů najdete na ostrově tvarovaném do písmene T v Perském zálivu.

Soudobá metropole nabízí nesčetné možnosti pro trávení volného času. Turisté zde mají tu možnost alespoň na chvíli vyhřívali ve zdejším přepychu a poznat to, co jinde není k poznání.

Kdy je nejlepší Abú Dhabí navštívit

Abyste si zdejší atraktivity užily plnými doušky, doporučuji Abú Dhabí navštívit v období od listopadu do května, kdy se zdejší teploty pohybují okolo příjemných 25 stupňů Celsia.

10 atrakcí, které byste v Abú Dhabí měli vidět

Město Abú Dhabí oplývá velkým množstvím atrakcí různého charakteru, které nemáte možnost vidět nikde jinde na světě. Mnohdy se jedná o i o absolutní rarity anebo výjimečnosti světového charakteru. Pojďte se s námi podívat na TOP desítku toho nejzajímavějšího.

  • Jednou z největších turistických lákadel ve městě je úchvatná mešita Sheikh Zayed s více než 100 metrů vysokými minarety a 82 kopulemi.
Bílá mešita Sheikh Zayed v Abú Dhabí | ventdusud/123RF.com
Bílá mešita Sheikh Zayed v Abú Dhabí | ventdusud/123RF.com
  • Skvělou různorodou zábavu v Abú Dhabí vám pak poskytne zábavní park Yas Island, světově největší krytý zábavní park. Jeho součástí jsou luxusní hotely, nákupní centra, restaurace i zábavní střediska. Patří sem Ferrari World Abu Dhabi i s nejrychlejším okruhem Yas Marina a ohromný vodní svět Yas. Tento vodní park pak nabízí skvělé atrakce, jež vás ve vedru příjemně ochladí.
  • Pro nákupní maniaky má Abú Dhabí přichystáno ohromné obchodní centrum známé jako Marina Mall, v němž se nachází obchody těch nejžádanějších značek na světě. Kromě obchodů tu najdete i observatoř, kluziště, bowling a proslulé hudební fontány.
  • Ještě větším obchodním centrem než Marina Mall je Abu Dhabi Mall s více než 200 obchody.
  • Takové nakupování umí pěkně vyčerpat, a proto vám po nákupech doporučuji odpočinout si na překrásné Corniche promenádě. Na jejím konci se nachází ten nejdražší hotel na světě, sedmi hvězdičkový Emirates Palace, který patří k těm nejdražším na zemi. Jde o úchvatný hotel, na nějž se turisté přichází podívat z daleka široka.
Emirates Palace v Abú Dhabí | masterlu/123RF.com
Emirates Palace v Abú Dhabí | masterlu/123RF.com
  • Vedle Corniche promenády je v Abu Dhabi skvělým místem pro odpočinek také Saadiyat Island, který je takovým malým rájem na zemi. Najdete zde vše pro zábavu volný čas, kulturu i nakupování.
  • Tou poslední zcela nepřehlédnutelnou atrakcí je zdejší Capital Gate, který reprezentuje moderní pojetí Šikmé věže v Pise. Sklon této věže je však mnohem větší, jelikož přesahuje 18 stupňů.

Co všechno v Abú Dhabí ještě můžete prožít

Tato jedinečná metropole však nabízí nejen památky a perfektní místa pro nakupování, ale také neskutečné zážitky spojené s adrenalinem a sportovním prožitkem. Jde kupříkladu o možnost hrát golf na jednom z nejlepších hřišť anebo možnost zajezdit si na 1,6 kilometru dlouhém Grand Prix okruhu, která patří k těm nejdelším tratím na světě. Ohromnou zdejší atrakcí jsou i zdejší Red Bull letecké závody.

Kam v Abú Dhabí za dobrým jídlem

Kosmopolitní Abú Dhabí je nezapomenutelné moderní město, které nabízí nezapomenutelné zážitky i ve světě gastronomie. Pochutnat si zde můžete na skvělé místní i mezinárodní kuchyni. V metropoli se nachází celá řada oceněných restaurací specializujících se nejen na místní, ale i na čínskou, francouzskou, italskou, libanonskou anebo třeba marockou kuchyni. Vaří zde jen ti nejlepší kuchaři, z nichž se mnozí mohou pochlubit oceněním Michelin. K těm nejlepším zdejším restauracím náleží marocká restaurace Marakesh, libanonská restaurace Li Bejrút, francouzská Bord Eau, arabská Al Maqam a kupříkladu také britská třemi hvězdičkami Michelinu ověnčená restaurace od Marca Pierra Whita.

Co si v Abú Dhabí koupit

V Abú Dhabí nakupování představuje národní zábavu. Nakupovat je tu prostě radost. K dispozici tu máte celou řadu nákupních center i tradičních Souk, z nichž si můžete přinést tradiční orientální parfémy, krásné řemeslné výrobky, skvělé koření, ruční práce, starožitnosti i ručně tkané koberce. V nákupních centrech pak můžete nechat jmění, pokud budete chtít. K dispozici tu totiž máte ty nejluxusnější obchody světa, módní butiky, jak známých značek, tak i s luxusními oděvy šitými na míru, ta nejšpičkovější klenotnictví, nejmodernější elektroniku a ještě mnoho dalšího. Pokud budete v Abú Dhabí, tak vás možná k návštěvě nalákají i další krásná místa ve Spojených arabských emirátech.

Předchozí článekKam v Miami – zajímavá místa a památky aneb co navštívit a vidět?
Další článekKam v Mnichově – památky a zajímavá místa