Jokohama v Japonsku – zajímavá místa a památky aneb kam se vydat?

2961
Panorama japonské Jokohamy | haveseen/123RF.com
Panorama japonské Jokohamy | haveseen/123RF.com

Japonsko je zemí s bohatou historií a velmi zajímavou kulturou, která na vás bude dýchat, ať už se vypravíte kamkoliv. A co vás čeká, když se rozhodnete navštívit Jokohamu, druhé největší měst Japonska rozkládajícího se na ostrově Honšú? Pojďme si přiblížit jeho památky a další zajímavosti.

Proč je v Jokohamě málo historických památek?

Pokud cestujete do Jokohamy s představou, že budete míjet jednu historickou památku za druhou, mohli byste být trochu zklamaní. Není jich tu zase tolik. Proč?  Město bylo až do poloviny 19. století malou rybářskou vesnicí. Až poté se její přístav otevřel zahraničnímu obchodu a město začalo růst. Nyní jde o největší přístav v Japonsku.

Přesto se nemusíte bát, že by vás návštěva tohoto města zklamala. Je tu dostatek míst, které stojí za to navštívit a z kterých si přivezete domů silné zážitky.

Navštivte nejznámější čtvrť města: Minato Mirai 21

Určitě si v Jokohamě nenechte ujít nejznámější čtvrť Minato Mirai 21, moderní čtvrť se vším, co k současné době patří. Dostanete se sem nejlépe ze železniční stanice Sakuragi-cho.

Pohled na Minato Mirai 21 v japonské Jokohamě | kojinaka/123RF.com
Pohled na Minato Mirai 21 v japonské Jokohamě | kojinaka/123RF.com

Okolí vám dá spoustu podnětů, ať už se chcete vydat na procházku a poznat tamější přístav, ale také si tu své najdou příznivci nakupování. Jsou tu obchody všech cenových kategorií. Nejde však jen o obchodní čtvrť. K zajímavým místům čtvrti se dostanete po promenádě Kishamichi Promenade.

Čtvrti dominuje Landmark Tower, což je nejvyšší budova v Japonsku. Dosahuje výšky 296 metrů. Vznikla roku 1993 a navrhl ji americký architekt Hugh Stubbins.

Věž Landmark Tower v Jokohamě | ziggymars/123RF.com
Věž Landmark Tower v Jokohamě | ziggymars/123RF.com

Půjdete-li kolem Ladmark Tower, rozhodně se zastavte a jděte se podívat nahoru. Pokocháte se dechberoucím výhledem. Rozhodně se nemusíte obávat, že cesta nahoru bude nějak zdlouhavá. Dostane se k ní nejrychlejším výtahem na světě.

A co si užít trochu zábavy? Poskytne vám ji zábavní park CosmoWorld, který se ve čtvrti rovněž nachází. Nejzajímavější atrakcí je Cosmo Clock 21. Jde o obří ruské kolo. Má 60 kabin, přičemž každá pojme osm osob. Kolo je vysoké 100 metrů. Troufnete si na něj?

Ruské kolo Cosmo Clock 21 v Jokohamě | seaonweb/123RF.com
Ruské kolo Cosmo Clock 21 v Jokohamě | seaonweb/123RF.com

Dalším zajímavým místem, které je k vidění v této čtvrti, představuje Pacifico Yokohama (oficiálním názvem Pacifik Convention PLaza Yokohoma). Jde o kongresové a výstavní centrum otevřené od roku 1991. V konferenčním centru je padesát místností různých velikostí.

Pacifico Yokohama v Jokohamě | seaonweb/123RF.com
Pacifico Yokohama v Jokohamě | seaonweb/123RF.com

Navštěvujete rádi muzea? Máte-li zároveň rádi lodě, nenechte si ujít muzeum Nippon Maru. Jeho název je odvozen od lodi, které je věnován. Loď byla postavená roku 1930 a byla určena kadetům japonského obchodního loďstva. Muzeem se stala roku 1984.

Loď v muzeu Nippon Maru v Jokohamě | coward_lion/123RF.com
Loď v muzeu Nippon Maru v Jokohamě | coward_lion/123RF.com

Že jste spíše milovníky umění? I tak si v Minato Mirai 21 najdete „své“ muzeum. Muzeum umění vzniklo roku 1989 a prohlédnete si tu díla různých umělců – Pablo Picasso, Constantin Brancusi, Salvador Dalí, Jimmy Ernst.

Jokohamská čínská čtvrť

A co zamířit do Číny? Samozřejmě bez toho, abyste opustili Jokohamu. Je v ní rozsáhlá Čínská čtvrť. Patří mezi největší v Japonsku. Žije v ní cca 2 500 čínských obyvatel. Za pozornost tu stojí především chrám Kanteibjó zdobený zlatem. Byl vystavěný roku 1887 a je zasvěcený Kuan Jüovi, což byl čínský národní hrdina.

Chinatown v Jokohamě | coward_lion/123RF.com
Chinatown v Jokohamě | coward_lion/123RF.com

Kromě chrámu vás určitě zaujmou krámky, v nichž najdete různé tradiční čínské zboží, především koření, nádobí, bylinky, potraviny a mnoho dalšího. Ochutnat můžete i něco z čínské kuchyně. A co třeba si nechat udělat masáž přímo na ulici? Celkově se tu nudit nebudete.

Park Jamašita a další přírodní místa ve městě

V Jokohamě vás čeká hodně městského ruchu, ostatně jako v každé metropoli. Rádi byste si na chvíli odpočinuli a užili si trochu klidu? Vypravte se do parku Jamašita vedoucího kolem pobřeží. Můžete tu relaxovat, či vydat se na procházku přírodou.

Park Jamašita v Jokohamě | hiyusukejp/123RF.com
Park Jamašita v Jokohamě | hiyusukejp/123RF.com

Dostanete se až k parníku Hikawa Maru kotvícího v přístavu.

Parník Hikawa Maru v Jokohamě | sirastock/123RF.com
Parník Hikawa Maru v Jokohamě | sirastock/123RF.com

Další zajímavostí je maják Yokohama Marine Tower. Je vysoký 106 metrů. Jedná se o největší maják na světě. Vznikl roku 1961, je z oceli a zachytí světlo lodí ze vzdálenosti až 32 km.

Yokohama Marine Tower | ziggymars/123RF.com
Yokohama Marine Tower | ziggymars/123RF.com

Můžete se z něj podívat do okolí. Celkově procházka kolem přístavu je velmi příjemná, a pokud budete mít štěstí a bude dobrá viditelnost, dohlédnete až k hoře Fuji.

Máte celkově rádi parky, zeleň a přírodu? Pak vás zaujme zahrada Sankei-en. Nachází se nedaleko města Jokohama a vznikla roku 1906. Jde o krásný přírodní kout s rozlohou 175 km2. Je rozdělený na vnitřní a vnější zahradu. Kromě asijských rostlin, stromů a další zeleně tu jsou zvlněné cesty, potoky, rybníky, historické budovy, ale také tu je třípatrová pagoda stará cca kolem 500 let. Nejkrásnější je zahrada na jaře, když kvetou sakury.

Zahrada Sankei-en v Jokohamě | naruto_japan/123RF.com
Zahrada Sankei-en v Jokohamě | naruto_japan/123RF.com

A co ještě neminout v Jokohamě?

V Jokohamě jsou muzea a nejen ta, která jsme si jmenovali výše. Zajímavé je Muzeum panenek s cca 1 200 exponáty z celého světa. Nebo chcete vědět více o hedvábí? Navštivte Silk muzeum.

Méně veselou tématiku nabízí cizinecký hřbitov s více než 4 000 hrobů a jistě objevíte i další zajímavá místa, které stojí za to si prohlédnout. Vyhládlo vám při poznávání Jokohamy? Využijte některou z tamější restaurací a ochutnejte japonskou kuchyni plnou vynikajících specialit.

A když přeci jen budete chtít poznávat i historické památky? Zajeďte si z Jokohamy do Tokia, hlavního města Japonska. Města jsou od sebe vzdálená pouze 30 km.

Předchozí článekZajímavá místa a památky v Charkově – kam se vydat a co vidět?
Další článekZajímavá místa a památky v Kazani – kam se vydat, co vidět a navštívit?