Dovolená v Ejlatu – jaké památky a zajímavá místa navštívit?

4783
Letovisko Ejlat na pobřeží Rudého moře | saikom/123RF.com
Letovisko Ejlat na pobřeží Rudého moře | saikom/123RF.com

Mluví se o něm jako o perle. Je nedaleko Egyptských hranic a je o něm dokonce zmínka už ve Starém zákoně, kde je možné ho najít pod názvem Élat. Byl jednou ze zastávek na cestě Židů z Egypta. A to není rozhodně všechno z toho, co dělá toto místo tak výjimečným. A o kterém místě mluvíme? Přeci o izraelském městě Ejlat.

Za perlou – za Rudým mořem a za životem pod hladinou

Město Ejlat se nachází na jihu Izraele. Jde zároveň o přístav, protože se jedná o jediné izraelské město, které se nachází u Rudého moře. To ho samozřejmě činí velmi významným pro celou zemi, stejně jako pro turistický ruch.

Ovšem není až tak vhodné se do Ejlatu vydat vyloženě za plážovými radovánkami. Pláže nejsou tak velké a bohužel bývají často přeplněné. Ovšem co se týče pobřeží, to je hojně využívané k potápěčským aktivitám.

Ejlat se dokonce může pyšnit podmořskou stanicí Korálový svět. Jedná se o speciální podmořský park, kde je možné pozorovat život pod hladinou. K vidění jsou tu třeba žraloci, nebo želvy, korály, ryby mořské houby a jiní živočichové. Celkově se zde nachází kolem 500 druhů. To vše samozřejmě můžete zažít suchou nohou! Zpříjemnit celý zážitek si poté můžete ještě návštěvou různých kaváren, nebo obchodů, které se nacházejí v okolí Korálového světa.

Korálový svět v izraelském Ejlatu | rglinsky/123RF.com
Korálový svět v izraelském Ejlatu | rglinsky/123RF.com

Po návštěvě Korálového světa můžete plynule pokračovat za delfíny do zdejšího delfinária. To je vybudováno u jedné z pláží a nabízí mnoho aktivit od možnosti potápění, či plavání s delfíny, až po možnost se jimi nechat rovnou léčit – probíhají zde totiž speciální terapeutické aktivity.

Samozřejmě, pokud byste chtěli objevovat svět pod vodou na vlastní „šnorchl“, pak je možné se potápět přímo u zdejšího korálového útesu. A nemusíte ani jít nijak hluboko pod hladinu, pokud nebudete chtít. Stačí si jen vybrat jeden z místních potápěčských klubů a zde už jen dostanete rady, co a jak dál.

Ejlat – prožijte svůj pobyt aktivně

Pokud nejste příliš nadšení podmořskými aktivitami, můžete se třeba rozhodnout pro návštěvu zdejšího velkého sportovního centra. Nese název Top 94 Adventure park a nabízí nespočetné množství různých aktivit pro celou rodinu.

Aktivit je celkem kolem třiceti a můžete mezi nimi najít jak velké lezecké stěny, tak třeba i provazový park, malý bungee jumping a dokonce třeba i celé hřiště na paint ball. Vybere si zkrátka každý, v každém věku a jakéhokoliv založení!

Pokud se pořádně vyřádíte v centru, můžete se zase přesunout ven a odpočinout si trochu na čerstvém vzduchu. V Ejlatu totiž také existuje velká nabídka vodních sportů. Proto je toto místo rájem pro všechny, kdo se vzhlédli v parasailingu, surfování, vodním lyžování a mnoha dalších podobných aktivitách. Klubů vodních sportů je v samotném Ejlatu kolem patnácti.

Korábem po poušti

Pouštní krajina v okolí Ejlatu | slavapolo/123RF.com
Pouštní krajina v okolí Ejlatu | slavapolo/123RF.com

A protože Ejlat není jen moře a krásná příroda zdejšího zálivu, ale také pouště, není možné samozřejmě vynechat ani jízdu přímo po ní, a to skutečně ve velkém stylu. Tyto jízdy zajišťuje velbloudí ranch Eilat, který se nachází v přírodní rezervaci Eilat mountain.

Ranch už je v provozu krásných 25 let. Za tuto dobu nabral celý vedoucí tým dostatek zkušeností, což vám zaručí opravdu nevšední a profesionální zážitek. Díky jízdě na korábu pouště se vám dostane možnosti projet si ty nejzajímavější části pouště a zároveň z velbloudího hřbetu pozorovat krásná panoramata Ejlatských hor. Podobný romantický zážitek je zkrátka nezapomenutelný.

Směrem k civilizaci

Ejlat ale není jen krásná příroda a romantické pouště, nebo podmořský svět. V samém srdci města kvete civilizace v plné své síle a kráse. Proto zde můžete samozřejmě vyrazit i za zábavou, či za nákupy. A to rovnou do dvou různých center. Jedním z nich je Ice Park, což je nejen obchodní centrum, ale zároveň i velký zábavní park s ledovou plochou uvnitř. Dalším obchodním centrem je pak Mall Hayam. I zde narazíte na velké množství kaváren a obchodů.

Ice Park v Ejlatu | rafaelbenari/123RF.com
Ice Park v Ejlatu | rafaelbenari/123RF.com

Pokud se zároveň po všech denních aktivitách vydáte na večerní procházku městem, nezapomeňte zabloudit do Gan Binyamin Central Parku. Zde se totiž nachází krásná hudební fontána. Některými je považována za jednu z nejzajímavějších ejlatských atrakcí. Fontána nabízí neuvěřitelný zrakový i sluchový zážitek, který si prostě nesmíte nechat ujít. Voda totiž stříká až 30m do výšky!

Předchozí článekZajímavosti v Ekvádoru – památky a zajímavá místa k navštívení
Další článekDovolená v Cornwallu – jaké památky a zajímavá místa vidět?