Dauhá v Kataru – co navštívit a zažít?

0
6778
Západ slunce nad obchodním centrem v Dauhá | pljvv/123RF.com
Západ slunce nad obchodním centrem v Dauhá | pljvv/123RF.com

Dauhá představuje hlavní město Kataru. Jde o moderní město s tradičními památkami i novými archeologickými skvosty a moderními sportovišti. Poznáváte-li rádi cizí kultury, bude se vám tu líbit. Zvažujete návštěvu Dauhá? Na co se můžete těšit?

Staré město v Dauhá

Současné Dauhá má moderní ráz a jde o zajímavé kosmopolitní město. Najdete tu sice historické památky, ale také mrakodrapy, nové mešity, vyrůstají zde moderní hotely a další stavby a celkově se město rozvíjí.

Chcete-li poznat něco z jeho dávných časů, vydejte se do Starého města. Projděte se pěknými úzkými uličkami a nechte se zlákat k posezení u kávy, čaje či něčeho k snědku z tradiční katarské kuchyně. Různých pohostinských podniků tu je dostatek.

A nechybí ani proslulé arabské bazary. Jedním z nich je třeba Souq Wagif. Najdete v něm veškerý sortiment tradičního zboží. Co si přivezete domů vy jako suvenýr? Večer tato oblast ožívá a můžete se tu pobavit nejen při posezení, ale i tancem.

Obchody v Souq Wagif v Dauhá | giuseppemasci/123RF.com
Obchody v Souq Wagif v Dauhá | giuseppemasci/123RF.com

Dáváte přednost nákupu v moderním obchodním centru? Pak se vydejte do Villaggio Mall. Zároveň jde o zábavní středisko a můžete se tu projet i po gondolách. Obchodní centrum bylo otevřeno v roce 2006. Ještě větším nákupním centrem je City Centre.

Uvnitř nákupního centra Villaggio Mall v Dauhá | philipus/123RF.com
Uvnitř nákupního centra Villaggio Mall v Dauhá | philipus/123RF.com

Vraťme se však zpět k bazaru. V jeho blízkosti je velký přístav, v němž kotví až 700 lodí.

Přístav v Dauhá | philipus/123RF.com
Přístav v Dauhá | philipus/123RF.com

Nejenže vás vybízí k procházce, ale v jeho okolí na vás čekají různé zajímavé instituce. Začněte s jejich prohlídkou přímo v přístavu, kde je Muzeum islámského umění.

Muzeum islámského umění v Dauhá | paulcowan/123RF.com
Muzeum islámského umění v Dauhá | paulcowan/123RF.com

Sbírku najdete v postmoderní budově. Dostanete se k ní z promenády Al-Corniche. Určitě si ji projděte. Prohlédnete si okolní moderní budovy i krásná panoramata Perského zálivu. Promenáda má délku sedm kilometrů.

Promenáda Al-Corniche v Dauhá | philipus/123RF.com
Promenáda Al-Corniche v Dauhá | philipus/123RF.com

Další kulturní památky

Muzeum islámského umění není jedinou „studnicí informací“, jež je turistům v Dauhá dostupná. Bez zajímavosti není ani muzeum Mathaf věnující se moderní arabské tvorbě. Vzniklo roku 2010 a jde o jednu z nejvýznamnějších kulturních památek nejen ve městě, ale v celé zemi. Sídlí v bývalé školní budově.

V centru měst najdete také Al Khoot. Jde o pevnost, která dříve sloužila jako vězení. Byla postavená v roce 1880 a později prošla kompletní rekonstrukcí. Dnes se tu nachází etnografické muzeum, v němž si prohlédnete artefakty tradičních řemesel i zbraně.

Další zajímavá místa v Dauhá

A kam se ještě v Dauhá podívat? Chcete si prohlédnou nádherné paláce, vydejte se na předměstí Al-Rayan. Ve městě si také samozřejmě můžete prohlédnout řadu mešit, nebo se vydejte na nějaký zajímavý výlet lodí. Zábavu vhodnou pro celou rodinu si užijete v zábavním parku Alladinovo království.

Do Dauhá na fotbal

Pokud jste fotbalovým fandou, určitě vám neunikla informace, že mistrovství světa v roce 2022 se bude konat právě v Dauhá. Jde o první mistrovství světa ve fotbale, které bude probíhat v arabské zemi.

Další prvenství spočívá v době konají akce. Jak možná víte, mistrovství světa ve fotbale se odehrává mezi červnem a červencem. Ovšem to je doba, kdy v Kataru panují velmi vysoké teploty. Proto je turnaj posunut na dobu mezi listopadem a prosincem.

Město Dauhá také můžete mít spojené s jiným typem soutěžení, konkrétně s motocyklovým závodem. Probíhá tu Velká cena Kataru silničních motocyklů. Automobilový okruh Losail, kde se závod koná, najdete na severním okraji města. A pokud už se vydáte za hranice města, tak možná navštívíte i nějakou z dalších zajímavých památek v Kataru.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here