Dallas – zajímavá místa a památky v texaské metropoli

2641
Panorama Dallasu | kennytong/123RF.com
Panorama Dallasu | kennytong/123RF.com

Dallas je třetí nejvíce obydlené město v Texasu a je centrem ekonomiky, průmyslu a kultury. Je vaším přáním poznat americkou půdu na vlastní kůži? To byste jistě neměli opomenout právě Dallas, který disponuje opravdu zvláštní a specifickou atmosférou. Dallas je město velmi vhodné pro cyklisty. Vede skrz něj celá řada cyklostezek a je zde pamatováno také na pěší turisty, kteří se mohou procházet v parcích u jezer White Rock Lake a Bachman Lake. Leží tu dokonce největší městský listnatý les v USA.

Velmi známým místem v Dallasu je náměstí Dealey Plaza. Dne 22. 11. 1963, zde byl spáchán atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho. Stojí tu také Texas Book Depositary, ze kterého Lee Harvey Oswald tehdy vystřelil. Dnes je uvnitř muzeum, které se zabývá životem Kennedyho a samotným atentátem. Nenechte si ujít dokumentární film, který tam promítají. Nedaleko se také nachází Kennedyho památník, který má podobu otevřené hrobky. Otevřená hrobka je symbolem otevřeného ducha J. F. Kennedyho.

Velmi oblíbenou je čtvrtí je Uptown s rozsáhlou ubytovací kapacitou, mnohými obchody a zábavnými podniky. Podobným místem je náměstí Pegasus Plaza. Za jídlem a nákupy se můžete vydat také západním směrem od památníku J. F. Kennedyho do části West End.

Za návštěvu rozhodně stojí také naprostá dominanta města. Součástí hotelu Hyatt Regency je vyhlídková věž, jejíž horní část se otáčí. Nachází se tam vyhlášená restaurace restaurací Reunion Tower.

Pokud vás lákají koncerty, festivaly, opery, divadla pak směřujte své kroky do Arts District nebo do Dallas Center for the Performnig Arts. Pro příznivce jazzu a bluesu pak je tím správným místem pro vás čtvrť Deep Ellum.

Předchozí článekHavaj – místo, kde se dějí zázraky
Další článekAljaška – země přírodních rezervací s divokou přírodou