Havaj – místo, kde se dějí zázraky

2122
Pláž Waikiki na Havaji | chrishowey/123RF.com
Pláž Waikiki na Havaji | chrishowey/123RF.com

Ostrovní stát Havaj leží na Havajských ostrovech obklopen Tichým oceánem. Metropolí státu je Honolulu. V rámci samotných Spojených států amerických jde o jediný čistě ostrovní stát a zároveň i nejjižnější stát celé unie, navíc relativně dislokovaný dost daleko od americké pevniny.

Na Havaji poznáte význam slova havaj. Již při příjezdu se budete rázem usmívat. Pohodový lidé, vyhřáté písčité pláže a uhrančivá krása ostrovanek. Vydejte se na Havaj a poznejte vše, co nabízí. Na Havaji váš čeká zkrátka naprostá pohoda. V prostředí plném překrásných palem a pláží s teplou vodou si budete připadat jako v ráji. Nejkrásnější pláží na Havaji je Waikiki. Léta jsou tu skutečně horká a v zimě klesají teploty sotva o pár o pár stupňů.

A to ještě není všechno. Naskytne se vám fascinující pohled na tropické lesy, savany, mořské zátoky s korálovými útesy a aktivní sopky.

Na jihovýchodě ostrova se nachází sopka Kilauea, která je považována za nejaktivnější sopku světa. Z bočního vulkánu Pu’u O’o nepřetržitě od roku 1983 proudí láva. Jakmile láva doteče k moři, tuhne a tím se ostrov Havaj neustále zvětšuje. Najdete tady také nejvyšší horu světa. Kdyby se Mauna Kea počítala ode dna moře, byla by vyšší než Mount Everest. V zimním období se na jejích vršcích lyžuje.

Mimořádně úžasný je také asi 25 metrů vysoký Duhový vodopád na okraji města Hilo. Hilo je hlavním městem Velkého ostrova a jsou pro něho typické časté deště. Bývá dokonce označováno jako nejdeštivější město v USA. Nejvíce turistů každoročně míří do národního parku Hawaii Volcanoes.

Na Havaji není nouze ani o nespočet klubů a nočních podniků, kde si můžete užít pořádného nočního života. Skutečnost, že je Havaj opravdovým rájem podtrhávají také místní obyvatelé. Jsou neskutečně přátelští, ověnčí vás barevnými věnci a s úsměvem si s vámi zatančí hula – hula tanec. Havaj je obrovské lákadlo pro každého cestovatele.

Předchozí článekWashington – město amerického prezidenta
Další článekDallas – zajímavá místa a památky v texaské metropoli