Birmingham – město plné života, zábavy a památek

2193
Centrum Birminhamu v Anglii | phartisan/123RF.com
Centrum Birminhamu v Anglii | phartisan/123RF.com

Významově je za druhé hlavní město v zástupu za Londýnem považován Birmingham, který se nalézá v hrabství West Mindlands. Avšak častým označením pro tuto metropoli se používá i výraz „Továrny světa“.  Zaběhl se díky historickému faktu. V Průmyslové revoluci byl totiž Birmingham skutečným motorem pro její celkové uskutečnění. V současné době nabízí návštěvníkům zajímavé památky, příjemnou atmosféru, nákupy podle představ a jídlo, které budete muset ochutnat i vy!

Birmingham – Anglické Benátky

Za druhé světové války byl Birmingham terčem německých bombardérů, díky tomu byly zničeny a poškozeny i některé důležité památky. Avšak do dnešní podoby se jich mnoho zachovalo a navíc zde vyrostlo i velké množství staveb s moderní architekturou, které toto místo naprosto proměnily a daly mu nový směr. Samotné srdce Birminghamu v oblasti Bridleyplace zdobí síť kanálů, které se svojí délkou přibližují k Benátkám. Dnes je tato soustava průplavů oblíbenou turistickou destinací. Seznamte se s ní i vy!

Památky a jiné atraktivity v Birminghamu

Jedním z nejzajímavějších zástupců je Birmingham Museum and Art Gallery, kde všichni návštěvníci mohou objevit obrazy a umění z období od 14. století až do současnosti. Objevíte zde také středověké nástroje a jiné  kousky i ze starověku. Navštivte také excelentní baletní představení či hudební koncert symfonického orchestru. Zastavit byste se měli rovněž i v Aston Hall nebo Blakesley Hall, což jsou jedny z nejstarších budov celého města. Podmořské živočichy budete moci spatřit v National Sea Life, poznejte všechny mořské obyvatele a užijte si pohledu na ně.

Čokoládu, jako objekt poznání, vám může nabídnout muzeu Cadbury World, jež vám dodá všechny informace z její historie a přidá i zajímavou ochutnávku. Pokochat se přírodou a odpočinout si od industriálního Birminghamu, můžete do jedné ze zahrad. Největší je potom Sutton Park, poohlédnout se můžete i v místních botanických zahradách.

Moderní architekturu dnešní doby najdete v ulici Bull Ring, což je místo obchodníků a byznysu dnešního Birminghamu. Budova obchodního domu Selfridges je jasným důkazem novodobosti a zajímavosti dnešního místa. Její celkovou podobu stvořil Jan Kaplický. Dalšími zajímavými místy je také budova knihovny Centenary Square, koncertní síň nebo Council House.

Přečtěte si i o dalších zajímavostech v Birminghamu.

Sport v Birminghamu

Fanoušci sportu a pohybu se mohou vydat na stadión Villa Park, kde se hrají domácí zápasy Aston Villa F.C., což je nejúspěšnější birminghamský fotbalový klub.

Doprava a ubytování v Birminghamu

S dopravou můžete být jako budoucí návštěvníci naprosto spokojení. Místní hromadná doprava jezdí nepřetržitě  také ubytování je  v příznivém  cenovém měřítku a únosné.

Nákupy v Birminghamu

Milovníci nakupování by si měli razit cestu do Bullring, kde se nachází stovky obchodů všelijakého zaměření. Určitě nakoupíte, vše co máte v úmyslu.

Gastronomie v Birminghamu

Ochutnejte vyhlášená místní jídla, zakousněte se to Balti. Což je pikantní curry připravované v měděné pánvi.

Zábava v Birminghamu

Vzruch zažijete na Brindleyplace, Broad Street a St. Paul’s Square. Broad Street se považuje za nejrušnější část v celé Evropě. Pokud miluje noční život, vzhůru do Birminghamu. Podívejte se za krásami místní přírody, ulic a byznysu.

Předchozí článekPoznejte Anglii a vydejte se do města Bristol
Další článekBrighton – turistické centrum jižní Anglie