Bad Füssing v Německu – termální lázně i další zajímavosti a tipy na výlety

5777

Bad Füssing je německým městem ve spolkové zemi Bavorsko. Nejedná se o nijak velkou obec, neboť její rozloha činí pouhých 55 km2 a žije zde zhruba 7 000 obyvatel. Pokud sem ovšem vyrazíte, potkáte tu takřka celoročně daleko více lidí. Jedná se totiž o jedno z nejznámějších lázeňských městeček nejen v Německu, ale v celé Evropě, tudíž sem míří turisté z celého Starého kontinentu.

Pokud byste se zeptali svých blízkých, zda Bad Füssing znají, odpověď by asi byla v mnoha případech negativní. Jenže termální lázně na ploše takřka 10 000 m2 mají návštěvníkům ze zahraničí rozhodně co nabídnout. K dispozici totiž mají hned tři velké lázeňské komplexy a město celkově nabízí příjemnou atmosféru, takže zde panují ideální podmínky pro pobyt.

Zajímavá místa a památky v Bad Füssingu

Therme 1

Lázně Therme 1 jsou ze všech tří komplexů v Bad Füssingu nejstarší a některé objekty jako historická vana či selský statek na tuto okolnost upozorňují. Pokud vyrazíte právě sem, můžete navštívit hned 12 bazénů, které se liší vybavením i teplotou vody. Na 2 500 m2 lze tedy získat rozmanité zážitky. Kromě toho se v těchto lázních nachází i řada speciálních saun. Pro turisty je připravena např. sauna finská, čarodějnická, bramborová, senná, parní anebo myslivecká.

Europa Therme

Areál Europa Therme o rozloze 3 000 m2 nabízí návštěvníků rovněž obrovské množství vyžití. Jeho součástí je 15 bazénů, které se opět v lecčem odlišují. Součástí tohoto lázeňského komplexu jsou také vířivky, solária nebo proudící kanál. Zřejmě nejzajímavějším místem je ovšem velký saunový areál s rozlohou 1 000 m2, v němž se nalézají rozmanité sauny, a to včetně tzv. AeroSalzum, což je sauna se slaným vzduchem, takže se tady budete cítit jako u moře.

Johannesbad

Největší lázeňský komplex v Bad Füssingu se nazývá Johannesbad. Vodní plochy totiž zabírají zhruba 4 500 m2. Konkrétně jde o 13 bazénů, z nichž si vzhledem k rozmanitosti vybere úplně každý. Využít můžete i celou řadu saun, lze tu absolvovat kondiční cvičení či wellness, fyzioterapii nebo odpočinek na lůžcích. Zmínit ale musíme především obrovské středisko Jovitalis, ve kterém lze cvičit za pomoci velkého množství moderních přístrojů. V Johannesbadu tak můžete skloubit aktivní pohyb s relaxací.

Kurpark

V Bad Füssingu můžete relaxovat nejen ve výše zmíněných komplexech, ale také v překrásném lázeňském parku, který je samozřejmě udržovaný a nabízí jedinečnou podívanou. Při procházce anebo posezení na lavičkách tak můžete pozorovat nádherné zahrady s pestrobarevnými květinami, ale také stromy a rozličné keře. Vyrazit sem navíc lze i na kole, nedaleko se nachází les a jednou za čas je možné navštívit i koncert lázeňské kapely pod širým nebem.

Kultura v Bad Füssingu

Bad Füssing nabízí kromě lázeňských areálů a parku i další vyžití. Můžete kupříkladu vyrazit do jantarového muzea s názvem Bernsteinmuseum, do kina, divadla, na koncert anebo výstavu. Zúčastnit se lze rovněž katolické či evangelické bohoslužby v místních kostelech. Zájemci si mohou prohlédnout i ukázky práce sklářů či včelaře. A lákává je nepochybně i  jízda v kočáru podél řeky Inn.

Sportovní aktivity v Bad Füssingu

Pokud vás úplně neláká kondiční cvičení, ale přesto rádi sportujete, v Bad Füssingu máte velké množství příležitostí. Navštívit lze několik bowlingových drah, zahrát si můžete minigolf, tenis, squash či stolní tenis, případně vyrazit na kolo a dokonce i na koně. Mnohé tyto aktivity je samozřejmě možné provozovat s dětmi. Vzhledem k přítomnosti několika veřejných dětských hřišť se tedy jedná o vhodnou destinaci pro rodinnou dovolenou či kratší výlet.

Kam na výlet do okolí

V Bad Füssingu a okolí je k dispozici 430 km značených cyklostezek a tras pro pěší turistiku, tuto část Bavorska tedy můžete náležitě prozkoumat a zároveň něco udělat pro své zdraví. Krajina je zde navíc rovinatá, takže se nejedná o nic extrémně náročného. Navštívit je možné také některé blízké obce jako např. Malching či Pocking. Pouze několik km od města je velmi vyhledávanou atrakcí rovněž Bärenpark, tedy medvědí park, kde lze spatřit tyto šelmy a ocení ho především rodiny s dětmi.

Nejznámějším místem v okolí Bad Füssingu, které byste rozhodně neměli vynechat, je město Pasov (Passau). To se nachází pouze 30 km severovýchodně. Leží tedy blíže k českým hranicím, což znamená, že je spíše vhodné po cestě do Bad Füssingu navštívit Pasov, případně se tu zastavit při odjezdu. V každém případě toto město na soutoku tří řek (Dunaj, Inn a Ilz) za návštěvu opravdu stojí. Obdivovat tady lze zajímavé památky, přičemž varhany v Dómu sv. Štěpána jsou např. největší na světě.

Ačkoli většina Čechů míří na dovolenou k moři, na hory anebo do významných metropolí, v nevelké vzdálenosti od českých hranic se nachází místo, které nabízí skutečně perfektní podmínky k pobytu. Bad Füssing totiž úžasně snoubí relaxaci s fyzickými aktivitami. Místní lázeňské komplexy jsou navíc známé i díky nízkým cenám. Chcete-li tedy strávit třeba prodloužený víkend za hranicemi v příjemném prostředí, vyrazte právě do Dolního Bavorska.

Předchozí článekGmünd v Rakousku – termální lázně i další zajímavosti a tipy na výlety
Další článekBad Kleinkirchheim v Rakousku – lyžování, termální lázně i další zajímavosti a tipy na výlety