Africká Kinshasa – co vidět a zažít?

1275
Kinshasa na mapě | suprunvitaly/123RF.com
Kinshasa na mapě | suprunvitaly/123RF.com

Hlavní město Demokratické republiky Kongo – Kinshasa, je sice třetím největším městem na africkém kontinentu, ale na návštěvu města vám bude bohatě stačit jeden den. Není příliš na co koukat. Na druhou stranu je Kinshasa ideálním místem, které vám otevírá dveře ke skutečnému africkému dobrodružství.

Poklady konžské Kinshasy

Při putování Kinshasou si dopřejte zážitek v podobě navštívení trhu, a to buď Central Market of Matongé, který je zacílený spíše na místní obyvatele, nebo Marché de Valeur, který je zaměřen pro změnu na turisty. Kromě trhu je pro turisty určitě zajímavé i Národní muzeum, kde mohou zhlédnout sbírku konžského umění a seznámit se s nejrůznějšími rituály. Před Muzeem to vezměte procházkou po parku s koloniálními sochami a hřbitovem bojovníků za nezávislost. Poté můžete rovněž navštívit prezidentský park Mont Ngaliema. Počítejte však s tím, že některé budovy v tomto areálu nejsou pro veřejnost dostupné.

Dalším zajímavým místem je bezpochyby Boboto cultural centre, které bylo založeno, aby uchovalo a propagovalo kulturní dědictví a umělecké výtvory místních. Pro místní obyvatele má taktéž velký význam Mauzoleum prezidenta Laurenta Desire Kabily nacházející se v centru města.

Městské centrum je plné moderních budov, parků, restaurací a obchodů. Bohužel mnoho restaurací a obchodů je zavřených a chátrá. Tímto bychom pomalu mohli výčet zajímavých míst v hlavním městě Kinshasa ukončit. Jeho okolí avšak nabízí široké možnosti pro jedinečné výlety.

Mějte však na paměti, že v celé republice a hlavně v Kinshase platí přísný zákaz focení. Tento zákaz rozhodně nepodceňujte, neboť kvůli tomu můžete skončit i ve vězení.

Kulturní vyžití v Kinshase

  • Kinshasa International Jazz Festival – každoročně konaný mezinárodní jazzový festival, na který jsou zváni umělci z celého světa.
  • Den nezávislosti – 30. června probíhají slavnosti ve všech městech, a to včetně hlavního města Kinshasy. Během dne se tak můžete těšit na řadu ceremonií a jedinečný kulturní zážitek.

Tipy na výlety v okolí města

  • Chutes de Lukia – asi 40 minut od hlavního města se rozprostírá oblast přírodních jezer, která je vhodná k relaxování. Pokud máte rádi šimpanze, určitě vyrazte právě sem,  neboť se zde nachází i šimpanzí sirotčinec, kde si můžete se šimpanzi pohrát.
  • Lac de ma Vallé – další místo vhodné pro relaxování či rybaření přibližně hodinu a půl jízdy autem od hlavního města.
  • Kisantu Botanical Gardens – oblíbená botanická zahrada.
  • Zongo falls – vodopády Zongo jsou 65 metrů vysoké a narazíte na ně přibližně po dvou hodinách jízdy z Kinshasy.
  • Národní park Virunga – park se rozkládá na 7 900 km2 a najdete zde vše od bažin, přes stepi až po pohoří. Co se týče fauny, žijí zde gorily horské, hroši a na zimu se sem stěhuje i ptactvo.
  • Plavba po řece Kongo– velkým zážitkem je rozhodně plavba v motorových člunech po druhé nejdelší řece Afriky.
  • Kinkole Fish Market – na rybím trhu v Kinkole si můžete půjčit tzv. „priogue“ a pádlovat po řece Kongo, pít palmové víno a ochutnat místní rybí speciality.
Předchozí článekKáthmándú v Nepálu – kam se vydat, co zažít a vidět?
Další článekKišiněv – kam se vydat a co zažít v moldavské metropoli?