Základní informace o Spojených státech amerických

1399
Mapa s vlajkou USA | niroworld/123RF.com
Mapa s vlajkou USA | niroworld/123RF.com

Spojené státy americké, USA, jsou zemí mnoha kontrastů. Pro někoho jsou Spojené státy americké pouze velkoměsta s mrakodrapy, pro někoho to jsou nádherné národní parky a pro někoho to je země s dlouhými plážemi. Ať už patříte k jakékoliv skupině, tak se určitě vyplatí USA navštívit. New York, YellowstoneMiamiSan FranciscoHavaj nebo Aljaška, to vše jsou Spojené státy. V USA je plno památek a míst, které stojí za návštěvu. Tak neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím!

USA je federativní prezidentskou republikou v Severní Americe. Na severu sousedí s Kanadou a na jihu s Mexikem. Západní pobřeží omývá Tichý oceán a východní pobřeží Atlantský oceán. Díky Aljašce má USA přístup i k Severnímu ledovému oceánu. Federace je tvořena celkem z 50 států.

Svojí rozlohou se řadí na 3. místo na světě. Díky velikosti zasahuje USA do několika podnebných pásem. Pro severní oblast je typické podnebí mírného pásu, které je ale chladnější a bohatší na srážky než v Evropě. Centrální oblast je teplejší a sušší. V jižní části, převážně v oblasti Floridy, se nachází subtropické až tropické klima. Zde se vyskytují často i hurikány.

V USA naleznete hory, pláže, parky, památky, stačí si vybrat. Celé západní pobřeží je lemováno vysokým pohořím Kordillery, které začíná na Aljašce a pokračuje až do Jižní Ameriky.

Hlavní město v USA

–       Washington D.C.

Rozloha USA (přibližné hodnoty)

–      9 630 000 km²

Počet obyvatel v USA (odhad)

–       310 milionů obyvatel

–       Většina obyvatel jsou Američané, ale žije zde mnoho menšin, hlavně Mexičané,Asiaté (Japonci,Korejci), plus Evropané.

Úřední jazyky v USA

V USA je zvolen hlavní jazyk, ale nejpoužívanějším je angličtina.

Náboženství v USA

Převažujícím náboženstvím je křesťanství.

Měna v USA

Jako platidlo se využívá americký dolar, kód měny je USD. Měnu symbolizuje značka $.

1 americký dolar = 100 centů (cent se značí „c“)

Nejvyužívanější bankovky: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 dolarů

Mince:  1, 5, 10, 25, 50 centů, 1 dolar

Předchozí článekNew York – navštivte okouzlující světovou metropoli
Další článekKdy letět do USA?