Kdy letět do USA?

1032
Letadlo společnosti US Airways | aneese/123RF.com
Letadlo společnosti US Airways | aneese/123RF.com

Jak se dostat do USA?

V podstatě jedinou časově přijatelnou možností jak se dostat do USA je letecká doprava. Přepravu z Evropy do USA zajišťují například Air France, KLM, Alitalia, British Airways, US Airways nebo Lufthansa.

  • Letenku je vhodné zarezervovat v předstihu, vyhnete se komplikacím s obsazením míst ve vámi vybraném termínu a navíc ušetříte.
  • Snažte si vybrat let s méně přestupy, je pohodlnější, ušetříte čas a snížíte riziko, že Vám uletí spoj nebo se ztratí zavazadla při přestupu.
  • Letenky s odletem od pondělí do čtvrtka jsou cenově přijatelnější

Kdy vycestovat do USA?

Do USA můžete vycestovat po celý rok. Vždy najdete něco, co stojí za návštěvu. Ať už jsou to muzea, památné pomníky nebo sochy, parky, jezera, hory, pláže. Ale pro jistotu se vyhněte pobřeží Mexického zálivu v období hurikánů. Počasí je proměnlivé a dokáže často překvapit rychlou změnou. Hlavně jih sužují v létě vedra, při kterých teplota stoupá až ke 40°C. V zimních měsících jsou pokryty Skalisté hory až několika metrovou vrstvou sněhu. Chystáte se do New Yorku, ale nejste si jisti termínem návštěvy? Pomoc a tipy naleznete v samostatném článku Kdy jet do New Yorku.

Průměrné teploty ve vybraných městech USA

Město: zimní a letní teplota

Předchozí článekZákladní informace o Spojených státech amerických
Další článekCeny v USA