Zajímavosti v Portoriku – zajímavá místa a památky k vidění

5337

Portoriko (Puerto Rico) je exotický ostrov ležící v Karibském moři. Díky své poloze a bělostným plážím s tyrkysově modrou vodou se stal rájem dovolenkářů. Není se čemu divit. Celoroční svit slunečních paprsků, fantastické pláže, vápencové jeskyně, deštný prales a historická města. Jen zlomek z toho, co může Portoriko nabídnout. Stejně pestré je i jeho území. Nekonečné pláže, vysoké hory, zelená údolí a deštný prales zajišťují, že na ostrově se rozhodně nudit nebudete.

Zajímavosti o Portoriku

  • Portoriko objevil Kryštof Kolumbus.
  • V Portoriku se nachází největší radioteleskop na světě. Naleznete jej v observatoři Arecibo, kde sledují asteroidy blížící se k zemi.
  • Více než 70% rumu, který se v USA prodá, pochází z Portorika.
  • Portoriko obklopuje více než 434 km pláží.

Zajímavá místa a památky v Portoriku

San Juan

San Juan je největší a zároveň hlavní město Portorika. Spojení moderní architektury a historických duhově zbarvených koloniálních budov vytváří kouzelnou atmosféru. Poté co si většina turistů vychutná atmosféru historické části města a vynikající zdejší kuchyni, tak zamíří k pevnosti El Morro Castle, která doslova stojí na útesu a díky své výjimečnosti je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Oblíbenou atrakcí je také rumová továrna (Casa Bacardi Rum Factory), které se přezdívá katedrála rumu. Její majitelé původně začali s produkcí rumu na Kubě, ovšem v roce 1936 se přestěhovali zde. Dnes je jejich jméno a rum známý po celém světě.

Deštný prales El Yunque (El Yunque Rainforest)

Úchvatný deštný les plný zeleně, jezírek a vodopádů láká dobrodruhy k prozkoumání této nádherné oblasti. Naštěstí to není problém, neboť je v parku spousta dobře udržovaných turistických stezek, které vás bezpečně dovedou na ta nejkrásnější místa. Častým cílem bývají vyhlídky s dechberoucími výhledy do okolí, vodopády či přírodní jezírka, která lákají ke koupání v křišťálově čisté vodě. Ovšem už jen cesta džunglí skrz hustý porost a kapradí je dobrodružství a připomíná spíše výpravu Indiana Jonese.

Pláž Flamenco (Flamenco Beach)

Pláž Flamenco je se svým bělostným pískem a všemi odstíny modré natolik úchvatná, že ji televizní stanice Discovery Channel prohlásila za druhou nejkrásnější pláž na světě. Nekonečná zátoka je rájem nejen pro povaleče, kteří celý den chytají sluneční paprsky, ale i pro dobrodruhy, kteří chvíli neposedí. Ti se můžou věnovat plavání, potápění či táboření. Ovšem pohled na tyrkysově modrou barvu, písčitou pláž a palmy snad nikoho neomrzí.

Cerro de Punta

Výstup na nejvyšší horu Cerro de Punta (1338 m) se může jevit jako náročný, ovšem výhled shora za to jednoznačně stojí. Celý ostrov budete mít jako na dlani. Odměnou není jen báječný pohled na ostrov, ale už jen samotná cesta nahoru  je cíl. Všudypřítomná zeleň, skály a protékající potůčky jsou rájem pro milovníky přírody.

Jeskyně Rio Camuy (Rio Camuy Cave Park)

Jeskyně Rio Camuy jsou třetím největším jeskynním komplexem na světě. Labyrint vápencových jeskynní, vodních toků a nejrůznějších skalních útvarů je opravdovým světovým unikátem. A proč jsou jeskyně tak výjimečné? Protože je během staletí vytvářela mohutná podzemní řeka Rio Camuy, což není moc obvyklé. Na světě existují pouze další dvě jeskyně, které vznikly tak silným proudem vody. Jen si dejte pozor, abyste v jeskynních nezabloudili, neboť některé chodby dosahují délky více než 10 km.

San Germán

Město San Germán bylo založeno v roce 1573, což z něj dělá druhé nejstarší město na ostrově. A čím je San Germán tak zajímavý? Je tu více než 200 koloniálních budov a křivolaké uličky obložené kameny, které byly vybudovány za nadvlády Španělska. Takže vliv španělské architektury je ve městě cítit na každém kroku. Nejzajímavější stavbou města je ovšem kostel Porta Coeli Church, který se řadí mezi jeden z nejstarších kostelů v Americe.

La Parguera

Na jihozápadě Portorika se nachází oblast zvaná La Parguera. Ta proslula svým jedinečným mangrovníkovým porostem. Nejlepší na tom je, že skrz mangrovníky se můžete vydat na kajaku. Zblízka tak můžete pozorovat mohutné kořeny mangrovníků, které vystupují nad vodní hladinu. Na některých místech vytvářejí stromy pozoruhodné úkazy. Tajuplné tunely či úzké vodní cestičky jsou dechberoucí. Aby toho nebylo málo, tak zde spatříte ještěrky, delfíny, manty, želvy a nejrůznější druhy ryb.

Jsou to především úchvatné pláže a celoročně krásné počasí, které lákají turisty z celého světa k odpočinku na tomto exotickém ostrově. Jak by se mohlo na první pohled zdát, ostrov není jen pro milovníky pláží a moře. Nabízí mnohem víc, než by člověk od karibského ostrůvku očekával. Dobrodruhy čeká potápění, plavba v kajaku, túry či zipline. Naopak milovníci historie si přijdou na své ve staré části hlavního města a ve všech menších vesničkách, kterých je na celém ostrově spousta. A to ještě nepadla na řeč na zdejší vynikající kuchyni. V Portoriku si zkrátka na své přijde úplně každý.

Předchozí článekZajímavosti v Ománu – památky a zajímavá místa k navštívení
Další článekZajímavosti v San Marinu – památky a zajímavá místa k navštívení