Zajímavosti na Trinidadu a Tobagu – zajímavá místa a památky k vidění

2504

Perla Karibiku, lákavé souostroví Jižní Ameriky, ráj korálových ostrovů, karnevalu i deštných pralesů. To všechno a mnohem více je ostrovní stát ležící v Karibském moři – Trinidad a Tobago.

Zajímavosti o Trinidadu a Tobagu

  • Do začátku 16. století byly ostrovy domovinou původních obyvatel, kteří si říkali Arawakové. Ti byli postupně úplně vyhubeni v důsledku kolonizace – kvůli rozšíření civilizačních chorob i v důsledku nastolení otroctví.
  • I přesto, že jsou ostrovy spojeny v jeden stát, jsou od sebe značně odlišné. Ostrov Trinidad se těší četnému osídlení, kterému odpovídá rušnost měst a ostatních destinací. Trinidad je známý pro své bujaré oslavy, karnevaly, noční život a veselou atmosféru. Tobago se od svého druhého já liší nejen kulturou, ale také velikostí. Ostrov je mnohem menší a život zde plyne pomalu a harmonicky.
  • Ostrovy nejsou pouze rájem pro potápěče a surfaře, ale také pro milovníky přírodních zajímavostí. Velká část ostrovů je pokryta džunglí, lesy a hlavně močály, kde se vyskytuje mnoho druhů chráněných zvířat a rostlin. Největší chloubou jsou deštné pralesy, ve kterých mají domov četné druhy exotických motýlů, ptáků a opic.
  • Ostrovu Trinidad se přezdívá také „Květinový ostrov“, jelikož zde kvete velké množství květin a rostlin po celý rok.
  • Zajímavou atrakcí jsou autobusy veřejné dopravy, které jsou rozděleny dle komfortu podle barev. Bílé a modré autobusy využívají hlavně místní, jsou nejlevnější a také nejméně komfortní. Pokud chcete jet klimatizovaným autobusem, vsaďte raději na černé nebo červené vozy.

Každý náruživý cestovatel se těší také na místní pokrmy a kuchyni. Ostrovy Trinidad a Tobago jsou v tomto ohledu opravdu unikátní – nabízejí totiž chutě z celého světa. Najdete zde pravé indické restaurace, karibskou, britskou i typicky americkou kuchyni. Hlavní suroviny tradiční místní kuchyně jsou luštěniny a mořské plody.

Zajímavá místa a památky na Trinidadu a Tobagu

Tobago Forest Reserve – dobrodružství deštných pralesů

Pro návštěvníky z Evropy je vždy návštěva exotických destinací spojená se vzrušením a poznáváním neznámého. Mezi nejoblíbenější turistické destinace na ostrově Tobago tak jistě patří přírodní destinace Tobago Forest Reserve – rozsáhlý deštný prales, který patří mezi největší na světě. Výlet do zalesněného úseku ostrova je dobré absolvovat s místním průvodcem.

Buccoo Bay – romantika korálových útesů

Pokud chcete zavítat na pláž, na které nenajdete mnoho turistů, ovšem velké množství krás podmořského světa, vyrazte na útesy Buccoo Bay. Přivítají vás dlouhé bílé písečné pláže s mírným vstupem do vody. Okolí útesů je opravdu rájem pro potápění a šnorchlování.

Port of Spain – ruch hlavního města

Hlavní město najdete v rušné části ostrova Trinidad. Město bychom mohli rozdělit na moderní a historickou část. V té novější najdete spousty moderních staveb a vysokých budov sloužící obchodu. Stejně tak se zde nachází centrum turistického života, spousty restaurací, barů a klubů. Pravým opakem je historické jádro původní osady, kde najdete nejstarší domy, náměstí i tradiční uličky s obydlím místních obyvatel. Mezi zajímavé památky určitě patří Justiční palác (The Palace of Justice), budova Národní knihovny (National Library), katedrála Sv. trojice (Holy Trinity Cathedral) či největší z místních městských parků Queens Park Savannah.

Přírodní krásy vodopádů ostrova Tobago

Nejvyšší vodopád na ostrově Tobago, Argyle Waterfall, přitahuje místní obyvatele i turisty zejména pro své krásné kaskády plné svěží průzračné vody, která spadá z několika úrovní. K vodopádu vede stezka, která vás provede nádherným zeleným porostem – útočištěm barevných motýlů a ptactva.

Za návštěvu určitě stojí další z oblíbených vodopádů – Rainbow Waterfall, který se nachází uprostřed tropických lesů ostrova Tobago.

Pláže a malé ostrůvky

Celé souostroví je ideální pro plážové aktivity, relaxaci i aktivní odpočinek. Určitě se nebojte navštívit i méně známá místa, kde se nepohybuje moc turistů. Ty najdete zejména na ostrově Tobago, který je celkově klidnější a nabízí romantiku osamělých ostrůvků, lagun, zálivů a menších pláží. Naopak ostrov Trinidad vás oslní živou atmosférou s bujarými oslavami – pláže jsou zde plné barů a služeb, které vám nenechají spát.

  • Oblíbené pláže a resorty na ostrově Trinidad: Maracas Bay (asi 40 min. jízdy od hlavního města, nejznámější pláž s nádherným výhledem na okolní ostrovy), Ancón (vyhlášená pláž blízko tradiční rybářské vesnice), nebo Las Cuevas Beach.
  • Oblíbené pláže a resorty na ostrově Tobago: Pigeon Point (jedna z nejkrásnějších pláží s korálovými útesy, výchozí bod pro výlet lodí na Boccoo Bay), Nylon Pool, Pigeon Point Beach, nebo Castara Bay.

Mezi další oblíbené destinace určitě patří pláže Pigeon Point, Store Bay či ostrov Little Tobago, který je vyhlášený také pro pozorování chráněných druhů ptáků.

TIP: Většina známých pláží je přizpůsobena turistům, najdete zde sprchy se sladkou vodou i toalety. Častým vybavením pláží jsou i bary s občerstvením, čerstvým ovocem a osvěžujícími nápoji.

Trinidad a Tobago – dva ostrovy, jež jsou symbolem různorodosti. Díky tomu zde zažijete dovolenou, která uspokojí opravdu všechny vaše touhy. Trinidad zažene žízeň po energii, zábavě a ruchu ostrovního života. Tobago vás uklidní a nabídne to, co očekáváte od tradiční karibské dovolené – klid, pohodu, bílé písečné pláže a romantiku. Ostrovy však mají pro turisty další esa v rukávu – od deštných pralesů, přes bujaré karnevaly po dobrodružství podmořského světa.

Předchozí článekZajímavosti Vanuatu – památky a zajímavá místa k navštívení
Další článekZajímavosti Šalamounových ostrovů – památky a zajímavá místa k navštívení