Zajímavosti Fidži – památky a zajímavá místa k navštívení

4815
Tropická pláž na ostrově Fidži | schmerbeck/123RF.com
Tropická pláž na ostrově Fidži | schmerbeck/123RF.com

Fidži, kolekce nádherných mini ostrůvků uprostřed Tichého oceánu, je tropickým rájem pro všechny milovníky exotiky, potápění a surfování. Existují zde dva hlavní ostrovy, Viti Levu a Vanua Levu, a dalších téměř 900 menších ostrůvků a zálivů tvořící jedinečné místo na Zemi.

Zajímavosti o Fidži

  • Fidži leží v tropickém pásmu, obklopeno vlnami Tichého oceánu. Část ostrovů je vulkanického, část korálového původu. Prostě ráj pro potápění a další vodní sporty.
  • Než si naplánujete svou dovolenou, nezapomeňte, že na Fidži je nejtepleji v lednu a nejchladněji v červenci.
  • Dodnes stojí v čele mnoha vesnic náčelník a jeho funkce je dědičná na syna.

Zajímavá místa, památky a aktivity, které vás čekají na Fidži

Ze všeho nejdřív bychom rádi odstranili všeobecné přesvědčení, že si Fidži mohou dovolit pouze boháči. Můžete si zde totiž klidně dopřát dovolenou, aniž byste vyloupili banku. Ano, existují zde drahá luxusní střediska, ale těm se raději obloukem vyhněte. Je možné se zde levně ubytovat u místních, nebo v malých penzionech, které jsou cenově mnohem dostupnější. Na Fidži je krásně všude, nepotřebujete k tomu soukromou pláž.

Prozkoumejte Mamanucas

Krajina jednoho z ostrovů Mamanucas | rafaelbenari/123RF.com
Krajina jednoho z ostrovů Mamanucas | rafaelbenari/123RF.com

Skupina malých ostrovů u pobřeží Nadi, které jsou oblíbené zejména pro potápění nebo šnorchlováni. Mnoho lidí navštěvuje tyto nádherné ostrůvky v rámci jednodenního výletu, užívají si surfování, korály i pozorování mořského života. Jako všude na Fidži i zde najdete poklidné pláže vhodné pro relaxaci a odpočinek. Pokud zůstanete na více dní, budete mít odpoledne a večer pláže pouze pro sebe.

Návštěva Suvy

Centrum města Suva na Fidži | ymgerman/123RF.com
Centrum města Suva na Fidži | ymgerman/123RF.com

Hlavní město Fidži, které prostě musíte vidět. Najdete jej na hlavním ostrově Viti Levu. Suva je městem koloniální architektury, centrem nočního bujarého života a vynikajících restaurací. Přes den doporučujeme projít město a navštívit jeho památky, nádherné chrámy a mešity. Pokud chcete zažít tradice a poznat kousek života místních obyvatel, zamiřte v sobotu na zdejší tržiště. Je to skvělé místo na nákup suvenýrů a ochutnání lokálního jídla.

Bouma National Heritage Park

Vodopád Tavoro v Bouma National Heritage Park na Fidži | donyanedomam/123RF.com
Vodopád Tavoro v Bouma National Heritage Park na Fidži | donyanedomam/123RF.com

Tento krásný národní park je jedním z hlavních turistických atrakcí v zemi a nachází se v severní části ostrova Taveuni. Místo je známé pro své vodní atrakce, vodopády a malebné turistické stezky.

Zajděte si do muzea Fidži (Fiji Museum)

Pokud rádi poznáváte tradice a historii místa, kde cestujete, nevynechejte návštěvu muzea Fidži (Fiji) v Suvě. Objevte místní zvyky, kulturu, historii a pokochejte se mnoha exponáty.

Poznejte druhé největší město Fidži, Lautoku

Největší katolický kostel na Fidži ve městě Lautoka | shanin/123RF.com
Největší katolický kostel na Fidži ve městě Lautoka | shanin/123RF.com

Městu se říká „Sugar City“, jelikož je známé zejména pro zpracování cukrové třtiny. Navštívit zde můžete také přírodní památky a národní park Koroyanit, kde si vychutnejte krásnou pěší túru podél vodopádů a lesem. Jako alternativa může být prohlídka kostela, mešity a místní botanické zahrady.

Divoký zážitek na raftu

Pohled na řeku Sigatoka na Fidži | filedimage/123RF.com
Pohled na řeku Sigatoka na Fidži | filedimage/123RF.com

Pro nadšence adrenalinových sportů máme další možnost sportovního vyžití. Rafting na jedné z dravých řek, s průvodcem nebo zkušenou posádkou. Doporučit můžeme třeba řeky Navua a Sigatoka na Viti Levu.

Potápění

Podmořský svět na Fidži | joebelanger/123RF.com
Podmořský svět na Fidži | joebelanger/123RF.com

Většina lidí, kteří navštíví Fidži, stráví nejméně jeden den šnorchlováním nebo potápěním. Mnoho z nich zde jede pouze pro to poznat podvodní svět. Není divu, Fidži je naprostý potápěčský ráj. Voda je průzračná, viditelnost fantastická a podmořský svět je zde naprosto úchvatný. Světově proslulá místa pro potápění jsou útesy Astrolabe, Beqa Lagoon a Rainbow Reef (Duhový útes).

Historické bývalé hlavní město Levuka

Nachází se na ostrově Ovalau. Pokud hledáte únik od turistického ruchu, vydejte se do tohoto historického města. Je to nádherné místo pro relaxaci i poznávání místních památek.

Běžte surfovat

Velké vlny na Fidži | ftlaudgirl/123RF.com
Velké vlny na Fidži | ftlaudgirl/123RF.com

Fidži patří k top světovým destinacím pro surfování. Vybrat si můžete z mnoha surfingových škol a trenérů, kteří pomůžou i začátečníkům. Pokud již máte zkušenosti, stačí si vypůjčit prkno a vyrazit do vln. Skvělými plážemi pro surfováním oplývají ostrovy Ostrovy Mamanuca, zejména na ostrovech Malololailai a Namotu, z dalších pak Cloudbreak nebo Wilkes Passage.

Prozkoumejte ostrovy Yasawas

Pláž na souostroví Yasawas na Fidži | inikep/123RF.com
Pláž na souostroví Yasawas na Fidži | inikep/123RF.com

Tyto ostrovy jsou oblíbené zejména u baťůžkářů, kteří si hlídají nízký rozpočet. Najdete zde levné ubytování, kde můžete zakotvit třeba na několik týdnů. Ostrovy nabízejí pestrou škálu možností, jak trávit volný čas. Hlavní kouzlo ostrovů však spočívá v klidu a absenci jinak všudypřítomných turistů. Místo je prostě ideální na relaxaci pod palmami a odpočinek.

Zajímavost: Na tomto souostroví byl natočen známý film Modrá laguna.

Navštivte botanickou zahradu spícího obra (Garden of the Sleeping Giant)

Tato botanická zahrada je ideálním místem pro milovníky barevných květů. Pokrývá více než 50 akrů půdy a je naplněna orchidejemi a dalšími exotickými rostlinami.

Golf

Pokud milujete golf, našetřete si před odjezdem trochu více peněz, ať si můžete užít nádherná golfová hřiště, které jsou na Fidži vyhlášená.

Ochutnejte místní kávu

Káva je na Fidži tradičním nápojem, který si místní lidé dopřávají na konci každého dne. Speciálně pražená káva má uvolňující účinky a opravdu stojí za vyzkoušení.

Deštný prales Colo-i-Suva

Jedná se o svěží deštný prales, plný krásných ptáků a tropických rostlin. Existuje zde několik jezírek a vodních ploch, ve kterých se můžete v parku osvěžit.

Fidži je exotickým rájem surfařů a potápěčů, místo tropických radovánek a vysněná oáza pro všechny milovníky letní dovolené. Pokud je Fidži i váš sen, určitě si jej splňte. Ostrovy stojí za návštěvu i kdyby jen jedenkrát za život.

Předchozí článekZajímavosti Botswany – zajímavá místa a památky k vidění
Další článekZajímavosti v Guineji – zajímavá místa a památky k vidění