Výletní okružní plavby lodí společnosti Royal Caribbean International

1020
Výletní loď Royal Caribbean International | jiawangkun/123RF.com
Výletní loď Royal Caribbean International | jiawangkun/123RF.com

Royal Caribbean International je společností, která sídlí v Miami na Floridě. Jde o jednu z nejznámějších firem, která se zabývá námořní přepravou osob. Royal Caribbean International provozuje celkem 21 lodí a jednu má ještě momentálně ve výstavbě. Lodě této společnosti jsou rozesety po různých koutech světa tak, aby byly schopny pokrýt velkou část oceánu a poskytnout co nejrozmanitější plavby celým světem.

Vše začalo se Song of Norway

Společnost byla založena v roce 1968 v Norsku. První lodí, která vyplula na moře, byla Song of Norway. Po roce byla činnost společnosti rozšířena o služby lodi Nordic Prince. V následujícím období byla přikoupena ještě loď Song of America. Royal Caribbean International si prošla velkými změnami v osmdesátých letech, kdy byly koupeny některé nemovitosti na Haiti. V roce 1988 koupila firma ještě další místa na Bahamách a vybudovala si zde své základny. Nakonec firma skoupila nemovitosti na Floridě a vybudovala si zde své hlavní sídlo.

Možnost sportovního a společenského vyžití

Lodě, jimiž dnes tato společnost disponuje, jsou naprosto špičkově vybaveny a kotví v přístavech po celém civilizovaném světě. Zkusme alespoň některé z nich přiblížit. Všechny plavby po moři na těchto lodích jsou charakteristické tím, že každé z plavidel vybudován speciální salónek s názvem Viking Crown Lounge. Ten nabízí nádherné panoramatické pohledy. Všechny lodě jsou také vybaveny lezeckými stěnami, bary, lázněmi, salónky a tělocvičnami.

Kategorie lodí společnosti

Lodě Royal Caribbean International lze rozčlenit do několika kategorií. Na prvním místě bychom mohli uvést lodě třídy Oasis, které jsou schopny pojmout až 5 400 pasažérů. Lodě této třídy se plaví především v karibské oblasti. Další třídou je Freedom. Z ostatních tříd lodí jmenujme například Voyager. Tyto lodě jsou čtvrtými největšími, které se vůbec na moři plaví. Najdeme na nich například basketbalová hřiště, hřiště na minigolf anebo kluziště. Třída Radiance se může chlubit plavidly, která disponují celkem 700 balkóny a také kulečníkovými stoly, což není u plavidel zrovna nejobvyklejší. Třída Vision skýtá visuté mosty, restaurace, kryté bazény a především nosnost 80 000 tun.

Parník Sovereign

Poslední třídou je Sovereign. Jedná se o původně zaoceánský parník, který byl postupně proměněn ve výletní loď. Jeho provoz byl zahájen v roce 1988. Najdete v něm například nově zrekonstruované salónky anebo umělé skalní stěny. Pobytem na této lodi se také pokochají milovníci umění, jelikož je architektonicky velmi vyvedená.

Předchozí článekVýletní okružní plavby lodí společnosti MSC Cruises
Další článekVýletní okružní plavby lodí společnosti Carnival Cruise