Výletní okružní plavby lodí společnosti Carnival Cruise

823
Výletní loď Carnival Cruise | jiawangkun/123RF.com
Výletní loď Carnival Cruise | jiawangkun/123RF.com

Lodě společnosti Carnival Cruise doslova kralují všem mořím, a dokonce i oceánům. Momentálně tato společnost patří mezi ty největší a nejznámější firmy zabývající se lodní dopravou osob. Celá společnost byla založena roku 1972. Zapříčinil se za to zejména izraelský imigrant Ted Arison. Ten si nejprve prošel oběma světovými válkami a po nich se odstěhoval do New Yorku, kde společně s Kuntem Klosterem založili společnost zvanou Norwegian Cruise Lines. Po dosažení zisku prvního milionu dolarů byl Arison z této firmy vytlačen, ale za půl milionu dolarů, kterou stihl vysoudit, si založil společnost Carnival Cruise Lines. Za svého partnera pojal Kanaďana Riklise, jenž poskytl Empress of Canada za sedm milionů dolarů. Firma nicméně neprosperovala a dostala se až na úplné dno. Riklis přenechal svou loď firmě za jeden dolar i s půjčkou pět milionů dolarů a odešel.

Náhlý obrat

Arison se ovšem nevzdal, své námořní plavby podstatně zlevnil, loď vybavil kasinem, bary dalšími atrakcemi. Obraty se náhle začaly zvyšovat a již v polovině 70. let začala společnost vykazovat čisté zisky. V roce 1979 byl výkonným ředitelem společnosti jmenován syn Arisona Mike a deset let poté firma překročila obrat 1 miliardu amerických dolarů. Firma se poté spojila s Holland America Lines. Jinak v letech 1997 přibyla do této společnosti také známá italská Costa Cruises a o rok později i anglická společnost Cunard Line. Carnival corporation nyní disponuje 12 lodními značkami. Lodí korporace Carnival je celkem 82. Pyšnit se mohou celkem 157 tisíci lůžky. Carnival corporation má také ve své flotile slavnou loď Queen Mary 2 a Queen Elizabeth 2. Micky Arison se dostal díky svému jmění 236 dolarů do žebříčku první stovky nejbohatších lidí světa. Vyrobit se má dalších 19 lodí. Veškeré lodě této společnosti skýtají ten největší luxus, který jen může být.

Úroveň lodí

Jinak samotná společnost Carnival Cruise disponuje loďmi 17. Ty jsou ovšem toho nejluxusnějšího rázu. Užívat si na nich budete moci třeba hned v několika venkovních sladkovodních bazénech s tobogány anebo ve vnitřních prostorách, které skýtají možnosti návštěvy kina, koncertů, anebo jiných společenských akcí.

Předchozí článekVýletní okružní plavby lodí společnosti Royal Caribbean International
Další článekVýletní okružní plavby lodí společnosti Celebrity Cruises