Výletní okružní plavby lodí společnosti MSC Cruises

0
609
Výletní loď společnosti MSC | dziewul/123RF.com
Výletní loď společnosti MSC | dziewul/123RF.com

Plavební společnost MSC, neboli MSC Cruises, představují divizi velké společnosti Mediterranean Shipping Company SA. Tato společnost měla svého předchůdce ve firmě Lauro, která v roce 1960 provozovala dvě velké zámořské lodě Angelina Lauro a MS Achille Lauro. Prvně jmenovaná loď po 19 letech skončila svou pouť tak, že vyhořela. Zbyla pouze loď Achille Lauro, jež byla unesena roku 1985 členy palestinského osvobozeneckého hnutí.

Vzestup firmy

V roce 1987 byla společnost Lauro koupena společností Mediterranean Shipping Company a následně změnila i jméno StarLauro Cruises. Loď Achille Lauro, která společnost opět provozovala, ovšem roku 1994 také vyhořela. Společnost se po této politováníhodné události rozhodla změnit svůj název na dosavadní MSC Cruises. Od této doby začala firma budovat nové flotily, jejichž provoz zapříčinil to, že se MSC Cruises stala třetí největší společností provozující okružní plavby na světě.

Tematické plavby

Společnost v současné době provozuje celkem 11 lodí. Je schopna poskytnout plavby po moři prakticky celým světem. Vydat se budete moci k pobřeží všech kontinentů napříč všemi oceány a moři. Velkým lákadlem této společnosti jsou zejména takzvané tematické plavby. Ty jsou pořádány pro určitou skupinu lidí, která má podobné zájmy. Jako příklad bychom mohli uvést třeba Bridge Cruise, neboli bridžovou plavbu. Na té si dává dostaveníčko mnoho milovníků této karetní hry. Zajímavou volbou je třeba taková Baseball Cruise. Jak již sám název napovídá, tak na lodi, která byla vypravena v tomto duchu, si budete moci užít baseballu doslova do sytosti, a to jak z hlediska teoretického, tak hlavně z praktického.

Pro milovníky romantiky

Milovníci pozorování hvězd a oblohy všeobecně si užijí Astral Cruise, kdy bude loď vybavena různými dalekohledy a jinými přístroji k tomu, aby se dalo dívat na večerní oblohu a pozorovat různé hvězdy a planety. Z dalších tematických plaveb uveďme ještě třeba plavbu určenou pro milovníky umění a okružní jízdu s Big bandem. S MSI Cruises si budou moci užívat jak mladí lidé, tak i lidé v důchodovém věku. Pochopitelně hodně záleží na tom, jakou plavbu si kdo vybere.

Služby pro Vaše tělo

Samozřejmostí je také wellness vybavení s možností nejrůznějších masáží a tělu prospěšných procedur. Určitě si také budete moci zacvičit různé pohybové aktivity, jimiž jsou například aerobik, jóga anebo pilates. K dispozici vám budou ti nejzkušenější instruktoři.

Sdílejte

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here