Výletní okružní plavby lodí společnosti Pullmantur Cruises

949
Výletní loď Pullmantur Cruises | karsol/123RF.com
Výletní loď Pullmantur Cruises | karsol/123RF.com

Pullmantur byla založena v roce 1971 ve španělském hlavním městě Madridu. Tato společnost fungovala zpočátku spíše jako touroperátor autobusových zájezdních linek jak ve Španělsku, tak v podstatě i v celé Evropě. V osmdesátých letech dochází k nutné transformaci společnosti díky rozvoji letecké dopravy mezi hlavními městy a mezi velkými evropskými městy vůbec.

Převratný rok 2005

V devadesátých letech začala společnost lákat na dálkové lety, ale také na plavby po moři. Společnost provozující tyto plavby se logicky nazvala Pullmantur Cruises. Doslova převratným se stal rok 2005, kdy Pullmantur Cruises začala nabízet plavby all inclusive. Rok 2006 byl ve znamení toho, že společnost vzala pod svá křídla velká skupina Carribean Cruise Lines. Ta jej v podstatě kompletně koupila s jeho pobočkami.

Plavební arsenál

Flotila společnosti Pullmantur Cruises je složena z pěti lodí. Všechny lodě jsou označené písmenem ñ. Toto písmeno má červenou barvu a je umístěno uprostřed bílého kruhu. Tři z těchto lodí plují pod maltskou vlajkou a na dalších dvou najdete vlajku Baham. Nejnovějším plavidlem je MV Pacific Dream. Ten má kapacitu celkem 1752 pasažérů. Lodí s největší kapacitou lidí se stala MS Sovereign. Ta uveze 2852 lidí na okružní plavby po všech mořích světa.

Bazény na lodích

Největšími magnety všech lodí této společnosti jsou pochopitelně bazény. Na většině lodí najdete jak bazény venkovní, tak také vnitřní. Všechny jsou napuštěny sladkou vodou. Mimo bufetů a krásných stylových restaurací najdete na těchto plavidlech například saunu, a to jak párovou, tak také klasickou. Na tyto lodě se klidně můžete vydat i nakupovat, jelikož jsou na nich zbudovány duty-free shopy. Zboží vámi zakoupené bude levnější, protože nebudete muset platit daň. Dámy se mohou těšit na salóny krásy a pánové na kvalitně vybavená fit centra a posilovny.

Předchozí článekVýletní okružní plavby lodí společnosti Celebrity Cruises
Další článekÍrán – bez předsudků v zemi ajatolláhů