Výletní okružní plavby lodí společnosti Celebrity Cruises

863
Výletní loď Celebrity Cruises | trevorben/123RF.com
Výletní loď Celebrity Cruises | trevorben/123RF.com

Celebrity Cruises se řadí mezi firmy, které poskytují okružní plavby po moři. Tato linka vznikla v roce 1988 jako součást řecké skupiny Chandris. Určující byla pro vývoj této společnosti fúze s Royal Carribean International, která poskytla kapitál a další možnosti.

Logo firmy

Společnost Celebrity Cruises lze poznat podle charakteristického znaku chi, který vypadá jako písmeno X. Najdete ho na každé lodi patřící této firmě. V současné době společnost vlastní celkem devět lodí. V názvu každé z nich je slovo celebrity. Jako příklady lodí bychom mohli jmenovat třeba Celebrity Century a nebo Celebrity Mercury. Nejnovějším plavidlem v celé flotile je Celebrity Equinox. Ta byla vyslána na moře až v letošním roce. Tato loď disponuje úctyhodnou kapacitou 2850 lidí. Je v podstatě s lodí Celebrity Solstice největší lodí v celém arzenálu této společnosti.

Plány do budoucna

Celebrity Cruises plánuje také výstavbu dalších plavidel. Nové lodě mají být hned tři a na moře budou vyslány v následujících třech letech, aby podnikly plavby po moři. První novou lodí bude Celebrity Eclipse, která vyjede na širé moře v létě 2010. Jména dalších dvou lodí jsou ještě obestřena tajemstvím. Nové lodě budou mít stejnou kapacitu jako zatím největší lodě, které jsou již v provozu, a to už zmiňovaných 2850 osob. Všechna plavidla společnosti Celebrity Cruises vystupují pod vlajkou Malty. Jedinou lodí, která má jinou státní příslušnost, je Celebrity Xpedition. Ta se plaví pod vlajkou Ekvádoru. Lodě této společnosti mají stejné znaky v podobě svého vybavení. Každá loď vlastní jídelnu, formální plochy foyer, balkóny, salónky, velké bazény a také několik luxusně vybavených barů. Pevnou součástí lodí se staly také lázně, knihovny a velká relaxační centra. V podstatě si budete moci užívat všeho, co vás jenom napadne.

Předchozí článekVýletní okružní plavby lodí společnosti Carnival Cruise
Další článekVýletní okružní plavby lodí společnosti Pullmantur Cruises