Výletní okružní plavby lodí společnosti Costa

758
Výletní loď společnosti Costa | funlovingvolvo/123RF.com
Výletní loď společnosti Costa | funlovingvolvo/123RF.com

Plavební společnost Costa se právem řadí mezi největší a nejznámější poskytovatele okružních plaveb po moři. Jde o původem italskou společnost pyšnící se dlouhou tradicí. Ta čítá více než 60 let. Vždyť už od roku 1948 se právě lodě této společnosti proháněly po mořích na okružních plavbách. První loď, která se vydala právě v roce 1948 z Janova do Buenos Aires, byla jakousi průkopnicí, co se luxusu přepravy týče. Vždyť již tehdy byly všechny kajuty klimatizované. Jejich interiér byl neméně zajímavý, jelikož jej navrhoval věhlasný architekt Giovanni Zoncada. První loď se jmenovala Anna C. Za více než 60 let své existence byly zkonstruovány další lodě, které svým moderním designem a špičkovým vybavením neustále uchvacují své pasažéry.

Úspěchy společnosti Costa

To, že se společnost Costa řadí k naprostému luxusu, pouze dokumentuje ten fakt, že její lodě přepravily v roce 2008 1 200 000 osob. Costa vlastní největší nejmodernější vozový park v celé Evropě, přesněji řečeno, v přístavech kotví celkem 14 lodí. Jinak v záloze má Costa ještě další tři lodě. Každá z lodí je svým vybavením a vzezřením naprostým originálem.

S Costou po celém světe

Společnost Costa se velmi dynamicky vyvíjí, což dokazuje to, že do roku 2012 chce mít v provozu celkem 16 lodí s kapacitou 45 000 osob. Všechny lodě společnosti Costa plují pod italskou vlajkou. K dispozici budete mít s touto společností celkem 250 různých destinací rozesetých po celém světě. Podívat se budete moci jak do Středomoří, tak i po severní Evropě, Baltském moři, Jižní Americe, Karibiku, či Spojených Arabských emirátech. Výjimkou nejsou ani plavby na Dálný východ a do Indického oceánu.

Bohatý program plaveb

Na lodích společnosti Costa budete mít po celou dobu plavby určitě co dělat, jelikož jsou naprosto perfektně vybaveny všemi možnými službami. Pokud si zvolíte tarif all inclusive, tak budete mít prakticky skoro všechny v ceně výletu. Kromě klasických osobních služeb a masáží různého typu lze využít například kasina anebo knihovny. Na palubě je pochopitelně k dispozici bezdrátový internet pomocí připojení wi-fi.

Cestování s dětmi

Pokud cestujete s dětmi, tak není problém využít několika programů šitých na míru právě těm nejmenším. Milovníci posilování a zdravého životního stylu mohou navštívit posilovnu. Na lodích této společnosti můžete dokonce absolvovat i golfové kurzy. Jestliže patříte mezi vyznavače umění a chcete si koupit nějaký kus do vaší sbírky, tak se budete moci zúčastnit aukce uměleckých děl.

Předchozí článekS jakými společnostmi se vydat na okružní výletní plavbu po moři?
Další článekVýletní okružní plavby lodí společnosti MSC Cruises