Ubytování ve Španělsku – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření

972

Španělsko je turistická velmoc, proto se zde nabízí nepřeberná nabídka ubytování. Do Španělska jezdí také řada Čechů, mimo jiné i díky dostupným cenám, které se od ČR prakticky neliší

Volné táboření

Teoreticky je na řadě míst táboření zakázáno, zejména v přírodních parcích. Španělé však zákazy až tolik neprožívají, někdy je běžné dokonce i přespání v parcích ve městech. Na horách či mimo hustě obydlené oblasti nebude obvykle s tábořením problém. Velkou pozornost však věnujte nebezpečí požárů, zejména v suchém vnitrozemí je v létě toto riziko značné.

Kempy

Síť kempů obsahuje více než 1400 jednotlivých tábořišť, na většině obvyklých míst narazíte i na Čechy. Cena za nocleh se pohybuje od 5 euro na osobu, výbava kempů se samozřejmě liší od zcela jednoduchých až po luxusní a plně vybavené.

Chaty, útulny, bivaky

Zejména v národních parcích a podél poutních cest můžete narazit na malé chaty či útulny. Často zde můžete pohodlně přenocovat zdarma či vhodit podle uvážení příspěvek do kasičky. Vybavení bývá od nuzných až po poměrně luxusní včetně postelí s matracemi a dekami. Pokud v chatě něco spotřebujete, snažte se to doplnit nebo zde nechte něco jiného výměnou.

Hostely, ubytovny a B&B

Ve Španělsku nejsou tolik oblíbené B&B, ale hostelů a ubytoven zde najdete nespočet. Nejlevnější jsou ubytovny, kde začíná cena již na 10 euro, ovšem doplácíte za sprchu či povlečení. Hostely a levné hotely nabízí pokoje již od 20 euro za pokoj, v případě cestování v páru je tedy hostel často nejlevnější variantou. Cena se odvíjí od míry komfortu, destinace a sezóny, mezi hostely a řadou hotelů není prakticky rozdíl.

Hotely

Zejména na jihu a v turisticky navštěvovaných oblastech je k dispozici dostatek hotelů všech cenových kategorií. Cena za noc se zpravidla pohybuje od cca 30 euro výše. Hotely jsou samozřejmě vybaveny řadou dalších doplňkových služeb pro své zákazníky, zejména bazénem, welness, saunou a sportovními hřišti.

Apartmány a domy k pronajmutí

Mezi Čechy je velice populární najímání domů či apartmánů, které je zejména na pobřeží zcela běžné a vyjde oproti zbytku západní Evropy opravdu lacino. Pokud vás neláká česká zima, můžete trávit příjemné chvíle ve slunném Španělsku.

Předchozí článekUbytování v Londýně – kolik stojí a jak si vybrat?
Další článekUbytování v Itálii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření