Ubytování v Itálii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření

1050

V Itálii se ubytujete zcela bez problémů a zejména turistické oblasti nabízí prakticky neomezený výběr kvality i ceny. Především v sezóně se vyplatí rezervovat ubytování s dostatečným předstihem. Volné táboření je v Itálii zakázáno.

Volné táboření

V Itálii je táboření mimo kempy zakázáno a nesmí se ani přespávat na parkovišti v autě. Zejména severní část země je hustě obydlená a v turistických oblastech či rezervacích se táboření netoleruje, problémy mohou být i s majiteli pozemků. V praxi se však často toleruje přespávání na horách a také na jihu je přístup ke stanování značně benevolentnější.

Kempy a veřejná tábořiště

Po celé Itálii je k dispozici velké množství kempů, od malých pro turisty až po obrovské kempy u moře s místem pro mobilhome či karavany a s vynikajícím zázemím. Kromě nejvyhlášenějších destinací uprostřed sezóny obvykle není nutná rezervace, protože kempů je opravdu hodně. Je však třeba počítat s poněkud vyšší cenou než v ČR.

Horské chaty

V Alpách se vyskytuje řada horských chat, od vyloženě luxusních pro movité turisty až po skromné plechové bivaky ve skalách. Horské chaty nabízí servis od společných nocleháren až po poměrně luxusní ubytování s plnou penzí, ceny se u běžných chat pohybují v rozmezí cca €10-25 za noc. Většina vysokohorských chat funguje naplno pouze v sezóně, pokud je chata zavřená, lze často přenocovat v celoročně otevřené části zvané Winterraum, platí se drobný poplatek do kasičky. Na chatách se zpravidla nesmí kouřit ani používat vařiče a není dovoleno vnášet lyžařské či horolezecké vybavení do obytných prostor. Řada horolezeckých bivaků je pouze minimálně vybavená a lze je využívat zdarma.

Hostely a B&B

Na hostely narazíte především ve velkých městech, cena za nocleh se obvykle pohybuje do €20. Ubytování v soukromí je dostupné hlavně v turistických oblastech, oblíbené je především v Alpách a Toskánsku. Při delším pobytu či mimo sezónu lze sehnat ubytování i levněji než v hostelu a ceny jsou nezřídka nižší než v ČR. Při shánění ubytování v soukromí se vyplatí investovat trochu úsilí a zejména začít řešit ubytování v delším předstihu.

Hotely

Zejména v turistických oblastech jsou doslova kvanta hotelů všech cenových kategorií. Některé menší hotely jsou však často dražší a horší jak hostel či ubytování v soukromí. Spousta hotelů je obsazována klienty CK, pokud chcete slušné ubytování za rozumnou cenu, vyplatí se rezervace dlouho dopředu. Ubytování seženete vždy, nemusí však být právě levné. Pro náročné zákazníky je samozřejmě k dispozici řada luxusních hotelů, počítejte však s cenami nad €40 za noc.

Apartmány a domy k pronajmutí

Velmi oblíbené jsou zejména apartmány v přímořských oblastech, naopak v Alpách a jejich podhůří se obvykle pronajímají chaty či domy. I v ČR je řada zprostředkovatelů, kteří vám podobné ubytování rádi zajistí. Ceny jsou naštěstí poměrně lidové a ubytování v Itálii vyjde často levněji než v ČR.

Předchozí článekUbytování ve Španělsku – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření
Další článekUbytování ve Francii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření